Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Rijk van Rorik
Copyright: Rijk van Rorik

Plan voor circulair restaurant en fietshotel in Beverwijk

20 april 2018, 15:26
Het team van Studio Valkenier, Café de Ceuvel en Willem de Vries, in samenwerking met Landschap Noord Holland, is met hun plan Rijk van Rorik geselecteerd om een restaurant en fietshotel te realiseren in recreatiegebied de Buitenlanden in Beverwijk.

“Eten uit de eigen tuin, genieten van een knapperend haardvuur, relaxen in een hangmat aan de waterkant, en slapen in een hotel dat een kruising vormt tussen de traditionele stolpboerderij en het langhuis zoals de Vikingen die bouwden”, zo omschrijft Studio Valkenier de ruimtelijke basis voor het ‘Rijk van Rorik’. “Het wordt een plek waar kringlopen gesloten worden, waar getracht wordt om de ecologische footprint zo klein mogelijk te maken.”

“Een bezoek aan het Rijk van Rorik doe je om de hectiek van het dagelijks leven even achter je te laten en tot rust te komen.” Het grote grasveld centraal in het gebied wordt zowel festivalterrein als foodmarket en moet zoveel mogelijk bezoekers bekend maken met het gedachtengoed achter Rijk van Rorik. De initiatiefnemers hopen de gasten te inspireren om elementen uit de duurzame benadering van deze plek ook in hun dagelijkse leven op te nemen.

Binnen het team is stedenbouwkundige Mijke de Kok verantwoordelijk voor de landschappelijke inpassing van het plan. Zij heeft op creatieve manier invulling gegeven aan de noodzaak van beschutting en rust, rekening houdend met de vergezichten, en zonder de horizon daarmee drastisch te veranderen. Ook is nagedacht om het gebied er vanuit de lucht aantrekkelijk uit laten zien. Dit in verband met de vele vliegtuigen die hier dagelijks overvliegen richting de Polderbaan op Schiphol.

Recreatiegebied de Buitenlanden ligt ten oosten van Beverwijk in het open weidegebied daar. In aanvulling op het fietshotel willen de initiatiefnemers in de zomer met tijdelijke ‘lodges’ extra slaapplekken creëren voor hun gasten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Woontoren Front vervult meerdere rollen in Hart van de Waalsprong

Gisteren, 16:31

Bijzonder erfgoed Fundatie van Renswoude Utrecht gered

Gisteren, 15:29

Studioninedots – Albert Herder vertrekt, Wouter Hermanns en Stijn de Jongh treden toe

Gisteren, 14:51

BURA, LOLA en Goudappel maken plan voor vernieuwing stationsgebied Haarlem

Gisteren, 12:11

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

Gisteren, 13:22

Geen rechtszaak over subsidie ministerie aan Van Gogh Museum

Gisteren, 10:02

AFM: funderingsproblemen bij bijna 220.000 woningen

14 april, 1:25

Oprichter omgevallen vastgoedconcern Evergrande bekent schuld

14 april, 9:17

Grote en kleine gemeenten balen van bouwregels Zuid-Holland

10 april, 4:31

Twijfels in Zuid-Holland over halen van doelen landelijk gebied

10 april, 12:18
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan