Negentien steden willen EU-agentschap EMA

1 augustus 2017, 14:16
Nederland concurreert met achttien andere EU-lidstaten die ook het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) willen binnenhalen. De sluitingstermijn voor de biedingen van het agentschap dat nu in Londen zetelt, verliep om middernacht. Door het vertrek van de Britten uit de EU moet het EMA, evenals de Europese Bankautoriteit (EBA), er in 2019 weg.

De regering wil een gloednieuw gebouw aan de Zuidas laten bouwen om het EMA te huisvesten. Onder andere Barcelona, Bonn, Kopenhagen, Lille, Milaan en Stockholm dingen mee, blijkt uit een lijst die de Europese Commissie dinsdag heeft gepubliceerd. Voor de EBA hebben acht landen interesse. Onder andere Frankfurt, Parijs, Warschau en Luxemburg zijn daarvoor in de race.

De commissie gaat alle aanbiedingen nu op 'objectieve wijze' beoordelen. In juni sloten de EU-leiders op een top in Brussel een akkoord over de criteria waar de twee agentschappen aan moeten voldoen. Zo moet het EMA, dat waakt over de kwaliteit en veiligheid van geneesmiddelen, operationeel blijven als Groot-Brittannië uit de EU vertrekt.

Minister Edith Schippers (Volksgezondheid) beloofde vorige maand bij de presentatie van het Nederlandse bod een 'naadloze' verhuizing naar het nieuwe gebouw, dat op maat' wordt gemaakt voor de behoeften van het agentschap.

Ook moet de locatie vanuit het buitenland goed bereikbaar zijn, moet het personeel en hun gezinsleden toegang hebben tot gezondheidszorg en arbeidsmarkt en dienen er scholen te zijn voor de kinderen van de staf.

Op 30 september wordt het resultaat van de beoordeling door de commissie gepubliceerd. Daarna moeten de lidstaten het eens worden over de toewijzingen. Het besluit valt in november. 

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Hoogbouwcomplex KJ Den Haag opgeleverd

Gisteren, 15:12

Renovatie Amsterdam Museum officieel van start

Gisteren, 13:35

Heemschut: sloop dreigt voor Huis van de Toekomst

Gisteren, 11:34

Zenber Architecten ontwerpt interieur van herontwikkelde Lounge 1 op Schiphol

Gisteren, 09:00

Raad Amsterdam krijgt meer transparantie over grote projecten

Gisteren, 12:19

Rekenkamer: aanpak zoetwatertekort loopt jaren achter

Gisteren, 10:21

Particuliere verhuurders noemen uitstel box 3-aanpassing funest

3 september, 3:09

Onderzoek: tientallen biljoenen naar toekomstige AI-datacenters

3 september, 10:17

Boris Hocks nieuwe provinciaal bouwmeester Groningen

2 september, 11:20

VNG: mogelijk 1300 bouwprojecten stilgelegd door schorsing controleur

2 september, 9:35
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap