Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Monseigneur Madhatter Photography
Copyright: Monseigneur Madhatter Photography
Copyright: Monseigneur Madhatter Photography
Copyright: Monseigneur Madhatter Photography
Copyright: Monseigneur Madhatter Photography
Copyright: Monseigneur Madhatter Photography
Copyright: Monseigneur Madhatter Photography
Copyright: Monseigneur Madhatter Photography

#RotterdamWatershed in Edinburgh geopend

19 juli 2016, 11:26
Op de World Cities Expo in Edingburgh wordt de stad Rotterdam vertegenwoordigd door een paviljoen naar ontwerp van architectenbureau DoepelStrijkers. De zogeheten #RotterdamWatershed is opgebouwd uit 2400 pvc-buizen en biedt inspiratie voor de omgang met hemelwater.

Het Schotse Festival of Architecture 2016 vroeg Rotterdam een bijdrage te leveren aan het onderdeel World Cities Expo. Focuspunten van het festival zijn transformatie van bestaand vastgoed, stedelijke revitalisatie en ‘green design’. Rotterdam heeft daarom besloten de wateropgave in de stad als onderwerp te nemen.

Watermachine
Architectenbureau DoepelStrijkers is na een prijsvraag geselecteerd om een paviljoen te ontwerpen dat de inventieve aanpak van die opgave verbeeldt. Het bureau ontwierp het paviljoen als ‘een watermachine’ die hemelwater opvangt en gebruikt om groen te laten groeien.

Het paviljoen is komende zomer, samen met de andere stedenpaviljoens, te vinden op Mound Square in het centrum van Edingburgh. Het tijdelijke bouwwerk bestaat uit 2400 gerecyclede pvc-buizen en heeft de archetypische vorm van een schuur. Aan de buitenkant van het paviljoen zijn de buizen schuin afgezaagd, waardoor een vlakke huid met openingen is ontstaan.

Om en om zijn de buizen voorzien van beplanting. De planten groeien op een bodemlaag met daaronder een veertig centimeter lange spons, die water vasthoudt. Na een regenbui blijft water langzaam druppelen in de vijf centimeter diepe waterbak op de vloer.

Stapstenen
Het paviljoen – #RotterdamWatershed gedoopt – is aan de kopse zijden open, zodat bezoekers door het bouwwerk kunnen lopen. Stapstenen in de waterbak zorgen ervoor dat dat met droge voeten kan.

In het midden bevindt zich een grotere stapsteen en zijn de pvc-buizen in het dak dicht, zodat hier twee personen droog kunnen staan. Op deze plek is de digitale communicatiedrager van het paviljoen geplaatst.

Watershed-projecten
Naast het paviljoen is een digitaal platform ontwikkeld dat voor iedereen openstaat om creatieve innovatieve projecten in Rotterdam te laten zien, ook dit platform heet RotterdamWatershed. Zowel Watershed-projecten als festivalbezoekers kunnen daar het ‘Watershed-denken’ actief verspreiden, aldus Rotterdam.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Houten woongebouw van KOW introduceert natuurlijk stedelijk leven bij herontwikkeling ziekenhuisterrein

Gisteren, 14:40

Bouw gestart van autovrij buurtje in Oss naar ontwerp van KCAP

Gisteren, 12:31

Dok architecten richt kantoorverdieping van het Scheepvaartmuseum opnieuw in

27 juli, 2:42

De Playlist: Catherine Visser, Daan Bakker en Fransje Hooimeijer zijn een kamerensemble

27 juli, 12:15

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

22 juli, 9:20
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap