Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Stijn Poelstra
Copyright: Stijn Poelstra
Copyright: Stijn Poelstra
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Stijn Poelstra

Nieuwbouw poppodium Baroeg in gebruik genomen

27 mei, 11:04
Vorige maand is in Rotterdam de nieuwbouw van poppodium Baroeg geopend. Op de plek van het verouderde onderkomen van het podium voor hardere alternatieve muziek is naar ontwerp van diederendirrix een nieuw volume gerealiseerd. In het ontwerp was onder meer aandacht voor de interactie tussen de artiest en het publiek en tussen het gebouw en zijn omgeving.

Baroeg biedt sinds 1981 een podium voor harde alternatieve muziek, zoals metal, hardcore en punk. Hoewel de instelling internationaal wordt geroemd en tot Cultureel Rotterdams Erfgoed behoort, voldeed het vorige onderkomen na meer dan veertig jaar niet meer. Net als bij veel poppodia was het gebouw ooit voor een ander doel gerealiseerd, in dit geval een jongerencentrum, voor Baroeg waren de mogelijkheden binnen dat pand volledig uitgeput.

In het nieuwe gebouw beschikt het podium over een grotere zaal, ruimere backstagefaciliteiten en betere kantoorfaciliteiten. Ook is het pand voorzien van een opener en eveneens ruimere entree, die prominent zichtbaar is bij de aanloop voor het publiek vanaf het station. Ook opent de entree zich richting de (fiets)parkeerplekken en het naastgelegen buitenpodium.

De noord- en westzijde van het gebouw zijn meer ingetogen vormgegeven. Hier zijn de kantoren en de backstagevoorzieningen gerealiseerd. De logistieke ruimten zijn zo georganiseerd dat de spullen vanuit de bus eenvoudig en snel gebruiksklaar staan op het podium, terwijl de artiesten over ruime en comfortabele verblijfsplaatsen beschikken. Aan de achterkant vormt Baroeg de ‘backdrop’ voor een skate- en speelpleintje.

De zaal met balkon en het podium zijn in de breedte georiënteerd. De podiumervaring en de akoestiek zijn hierdoor optimaal en het publiek in de zaal en op het balkon staat zo dicht mogelijk bij de band, verklaart diederendirrix. Verhogingen in de zaal en op het balkon zorgen voor goed zicht op de act vanuit elke positie en bieden zitgelegenheid.

Diederendirrix verkreeg de ontwerpopdracht voor Baroeg via een architectenselectie in 2023. Eerder ontwierp het bureau poppodium Patronaat in Haarlem, Dynamo in Eindhoven en de uitbreiding van de Nieuwe Nor in Heerlen. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vandersalm Architecten benoemt Tom Sibelt tot partner

Gisteren, 13:00

Schakelstation als 'toekomstig industrieel erfgoed' voor nieuwe wijk rond Bazaar

Gisteren, 10:55

Arcadis en Witteveen+Bos aan de slag met 'cruciale mijl' IJburglaan

27 augustus, 11:42

Natrufied Architecture laat zich bij ontwerp kinderopvang inspireren door boomhutten

26 augustus, 11:37

VEH wil wettelijke regels na honderden klachten over makelaars

Gisteren, 12:04

Natuurplan: veertien vierkante kilometer extra natuur in 2030

Gisteren, 09:31

Werknemers in metaal en bouw staken om sociale zekerheid

27 augustus, 12:27

Brabant wil 150 miljoen euro investeren in woningen met zorg

27 augustus, 10:53

Noord-Holland positief over tunnel bij Broek in Waterland

26 augustus, 10:14

Politie na onderzoek: oorzaak brand Vondelkerk blijft onduidelijk

25 augustus, 1:39
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap