Copyright: Lichtstad Architecten
Copyright: Lichtstad Architecten
Copyright: Lichtstad Architecten
Copyright: Lichtstad Architecten
Copyright: Lichtstad Architecten
Copyright: Lichtstad Architecten

Lichtstad Architecten ontwerpt sporthal in Lincolnpark Hoofddorp

17 juni 2024, 14:21
Lichtstad Architecten is geselecteerd voor het ontwerp van een nieuwe sporthal in de wijk Lincolnpark in Hoofddorp. Het bureau won samen met bouw- en installatiebedrijf BINX Smartility de bijbehorende openbare aanbesteding van de gemeente Haarlemmermeer. Dankzij de grote glazen openingen in de gevel maakt het houten gebouw de sportactiviteiten binnen zichtbaar voor de buitenwereld.

De sporthal is gelegen tussen twee pleinen, waaronder het centrale plein van Lincolnpark, en grenst aan een park en een promenade. Door een zorgvuldige plaatsing in het stedenbouwkundig plan krijgt het gebouw aan alle zijden een relatie met de omgeving, melden de architecten. Alle gevels hebben een eigen karakter, waarbij die aan de zijde van het park het meest prominent is.

Van veraf oogt Sporthal Lincolnpark een abstract en monolithisch volume met boogvormige openingen en een getande dakrand. Voor wie dichterbij komt, worden de gevelelementen gedetailleerder zichtbaar. Door de sporthal met zijn akoestische plint te verdiepen, hebben voorbijgangers overzicht op de (sport)activiteiten op dat niveau.

De sporthal wordt een bijna volledig houten gebouw. Zo worden de hoofddraagconstructie (kolommen, gelamineerde liggers, hulpconstructie en windverbanden), binnenwanden, begane grondvloer en de buitengevel vervaardigd van hout. Daarmee voldoet het aan de vereisten van het convenant houtbouw van de Metropoolregio Amsterdam, door honderd procent van het volume van de draagconstructie (exclusief fundering) te vervaardigen uit biobased materiaal.

Visueel en functioneel verbonden
Er is niet alleen aandacht besteed aan de visuele relatie tussen binnen en buiten, maar ook tussen de functies onderling. Alle functies zijn visueel en functioneel met elkaar verbonden via de centrale hal. “De kleedruimten en toestellenberging bevinden zich op het niveau van de sporthal. De directe verbindingen tussen de centrale hal en de sporthal enerzijds, en tussen de centrale hal en de horecavoorziening anderzijds zorgen voor een goed overzicht en een natuurlijk besef van routing voor de gebruikers wat het gebruiksgemak verhoogt”, meldt Lichtstad Architecten.

De bouwstart staat gepland voor 2025. De nieuwe sporthal is naar verwachting in 2026 gereed.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Video: het MIX-paviljoen in zijn groene omgeving

8 mei, 3:24

De Hemelse Tuin van Studio Valkenier is een veelzijdige stadslandbouwboerderij

8 mei, 1:41

Gevel Sombra-paviljoen door MVRDV beweegt mee met de zon

8 mei, 10:51

Het Nederlands paviljoen in Venetië als inclusieve sportbar

8 mei, 10:16

Woningcorporaties dreigen met juridische stappen om kabinet aan afspraken te houden

8 mei, 4:20

Kamernet: studentenkamer is ruim zes procent duurder dan vorig jaar

8 mei, 12:27

Herstel ‘onveilige’ vloer waterschapskantoor kost ruim tien miljoen

8 mei, 11:24

Nationale Parken: kabinet laat ons vallen met schrappen financiering

7 mei, 4:18

Aedes: zo’n 140 corporaties schrappen investeringen

6 mei, 4:59

College Rotterdam stelt gebiedsambitiedocument Hart van Overschie vast

2 mei, 11:00
Ronnie WeessiesRedacteur
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan