Kabinet: toegankelijk bouwen voor mensen met beperking

14 juni 2018, 10:56
Het kabinet wil met een reeks maatregelen zorgen dat mensen met een beperking makkelijker kunnen meedoen in de samenleving. Nu stuiten zij nog te vaak op allerlei drempels.

Het kabinet mikt vooral op het in kaart brengen van knelpunten, het aansporen van gemeenten, bedrijven, instellingen en maatschappelijke organisaties om in actie te komen en afspraken te maken en het betrekken van gehandicapten zélf bij het bedenken van verbeteringen. 

Een van de maatregelen die het kabinet wil nemen, is het ontwikkelen van een richtlijn voor toegankelijk bouwen en verbouwen. Op die manier wordt voor iedereen die betrokken is in het ontwikkel- en bouwproces duidelijk wanneer een gebouw goed toegankelijk is en welke maatregelen daarvoor nodig zijn, aldus het kabinet.

Een op de acht Nederlanders ziet of hoort slecht, heeft een andere lichamelijke of verstandelijke beperking of kampt met een psychische aandoening. Zij kunnen zich nog altijd veel minder gemakkelijk bewegen in de samenleving dan Nederlanders zonder beperking.

Te weinig
Nederland doet te weinig om dat te verbeteren, oordeelde het College voor de Rechten van de Mens afgelopen najaar - ook al onderschrijft Nederland al bijna twee jaar het VN-verdrag dat hun rechten waarborgt.

Het kabinet zoekt verbetering vooral in overleg met bijvoorbeeld het onderwijs, inventarisaties, het uitwisselen van kennis en een enkel experiment, blijkt uit het actieplan dat het naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Het kabinet trekt drie miljoen euro uit om gemeenten en bedrijven te helpen drempels voor mensen met een beperking uit de weg te ruimen.

Organisaties die opkomen voor mensen met een beperking dringen erop aan ook steviger op te treden, en bijvoorbeeld eerder te verplichten dat reizen met de trein voor gehandicapten toegankelijk wordt.

Eerder dit jaar hield Diet Hensums , adviseur bewonersparticipatie en zorg bij architectenbureau KAW, op Architectenweb een pleidooi voor het toegankelijker maken van gebouwen.

Bron: Architectenweb / ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Symposium over AI en de bouwsector bij hogeschool Windesheim

1 uur geleden

Twee Nederlandse zorgprojecten verkozen tot internationaal beste van afgelopen tien jaar

3 uur geleden

Nieuwe Instituut organiseert tentoonstelling over Ma Yansong en MAD Architects

13 februari, 4:47

Dynamisch wolkenplafond leidt reizigers naar hun Eurostar-trein

13 februari, 3:45

Australië verbiedt buitenlanders huizen te kopen door woningnood

Vandaag, 11:00

Heijmans bouwt datacenter op onbekende locatie

Vandaag, 10:06

BAM-topman verwacht dit jaar geen impact van stikstofuitspraak

14 februari, 9:20

Renovatie Binnenhof pas in 2030 helemaal klaar

13 februari, 2:19

Keijzer komt na lang aandringen met aangepaste regiewet woningbouw

13 februari, 10:37

Onderzoeksbureau: veel minder nieuwe zonnepanelen geïnstalleerd

12 februari, 4:18
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan