Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: G-Star RAW
Copyright: G-Star RAW
Copyright: G-Star RAW
Copyright: G-Star RAW
Copyright: G-Star RAW
Copyright: G-Star RAW
Copyright: G-Star RAW
Copyright: G-Star RAW
Copyright: G-Star RAW
Copyright: G-Star RAW
Copyright: G-Star RAW
Copyright: G-Star RAW

Stoer hoofdkantoor voor G-Star RAW

26 maart 2014, 17:13
Zichtbaar vanaf de ringweg A10 ligt in het bedrijfsgebied van Amsterdam Zuidoost het nieuwe hoofdkantoor van G-Star RAW. Het ontwerp van OMA moet bijdragen aan een interactie tussen de verschillende afdelingen, die in het gebouw zijn samengebracht.

Het nieuw gerealiseerde hoofdkantoor van het Nederlandse modemerk G-Star RAW brengt uiteenlopende voorzieningen samen onder een dak. OMA heeft het gebouw ontworpen als een honderdveertig meter lang gebouw met een hangar-achtige gevel. In totaal biedt het gebouw 17.500 vierkante meter vloeroppervlak, waarvan 19.000 voor de kantoren, creatieve ruimten en dergelijke, en 8.500 vierkante meter parkeerruimte.

Kern en kader
Aan de buitenzijde is de indeling van het gebouw leesbaar: een ‘creatieve kern’ waarin de belangrijkste onderdelen van G-Star RAW zijn ondergebracht, omsloten door een kader van kantoren, ondersteunende faciliteiten en parkeergelegenheid. Het onderscheid tussen de ondersteunende diensten en de creatieve kern wordt versterkt door het gebruik van contrasterend materialen. Het kader heeft een monolithische soliditeit door de uitvoering in zwart beton; de creatieve kern is zichtbaar dankzij de glazen gevel.

Het onderste deel van het kader biedt ruimte voor halen, brengen en parkeren. In de plint zijn tevens de installaties en ruimten voor evenementen ondergebracht. De hoofdingang bevindt zich eveneens op het niveau van de plint, onder een uitkragende glazen doos waarin de showrooms zijn gehuisvest.

Dit uiteinde van het langwerpige gebouw is bedoeld voor bezoekers en is enigszins apart van de werkvloeren. De activiteiten op de werkvloer zijn echter wel zichtbaar door een gereguleerde toegang en een gecontroleerd uitzicht.

Kruisbestuiving
Binnen de creatieve kern van het gebouw moeten verspringende vloeren, vides en dubbelhoge ruimten de interactie en daarmee kruisbestuiving tussen de verschillende creatieve afdelingen bevorderen. De zogenoemde RAW-space is een flexibele multifunctionele zone, die plaats biedt voor werk en productie, feesten en modeshows. Deze zone kan naar buiten worden doorgetrokken door het openen van de hangar-achtige schuifdeuren.

De veranderlijke gevel en het wisselende gebruik van de RAW-space, in combinatie met de verschillende gebruiksmogelijkheden van de plint, zal volgens OMA een steeds veranderend zicht vanaf de A10 bieden. Het wisselende uiterlijk weerspiegelt, aldus het architectenbureau, de innerlijke dynamiek van het modemerk.

Bekijk meer foto's op onze Facebook-pagina.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nieuwe Instituut verwerft omvangrijke diacollectie Louis le Roy

Vandaag, 10:39

De Playlist: Ard Hoksbergen geniet van gelaagdheid Boards of Canada

Vandaag, 09:15

Prestigieuze Duitse onderscheiding voor André Kempe en Oliver Thill

Gisteren, 12:30

Internationaal hoofdkantoor Fugro naar ontwerp van cepezed voltooid

Gisteren, 11:27

Washington Post: verbouwing Witte Huis kost 927 miljoen dollar

Vandaag, 11:51

Amsterdamse wethouder ontkent achterhouden kosten Oostbrug

Gisteren, 09:33

Koophuizen in bijna alle gemeenten in prijs gestegen

11 augustus, 9:54

Vastgoedadviseur: nog jaren minder huurhuizen door verkoopgolf

10 augustus, 10:09

In twintig jaar bijna verdubbeling aantal restaurants, categorie fastfood groeide het hardst

5 augustus, 11:28

Rijkswaterstaat spreekt van uitzonderlijke situatie door droogte

4 augustus, 5:45
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap