Copyright: OeverZaaijer
Copyright: OeverZaaijer
Copyright: OeverZaaijer

Eerste hotel voor Van der Valk in Amsterdam

22 februari 2016, 16:21
Volgende maand wordt gestart met de bouw van het eerste Van der Valk-hotel in Amsterdam. In het door OeverZaaijer ontworpen gebouw komen 206 kamers, congres- en wellnessfaciliteiten en 135 parkeerplaatsen. Het hotel komt langs de snelweg A2 en is verder bereikbaar via een nabijgelegen metrostation en een eigen aanlegsteiger in de Duivendrechtsevaart.

Het gebouw wordt gerealiseerd naast de pas opgeleverde studentenhuisvesting Amstelhome, eveneens naar ontwerp van OeverZaaijer. Het hotel, dat deel uitmaakt van het nieuwe Amstelkwartier, moet een aanjager worden voor de verdere ontwikkeling van de kade van de vaart en het omliggende gebied, laat het architectenbureau weten.

Het bouwvolume is ingepast binnen de stedenbouwkundige randvoorwaarden, die onder andere een lange en smalle kade vereisen om het zicht vanaf de Joan Muyskenweg op het water te waarborgen. De zone tussen het hotel en de studentenhuisvesting wordt ingericht als verblijfsgebied, waar tevens ruimte is gelaten voor de ingang van de parkeergarage en de expeditie van het hotel.

De architectuur kenmerkt zich door het homogene karakter van alle gevels, die zijn uitgevoerd in licht metselwerk. Het gevelpatroon dat doorloopt van de plint tot en met de hoogbouw is ter plaatse van de ramen aangezet met een negge van twintig centimeter. De dichte delen bestaan uit terugliggend klamp metselwerk met de frog in het zicht.

“Door de schaduwwerking die hierdoor op de gevel ontstaat, wordt van veraf en dichtbij een gevelplastiek gepresenteerd die op alle schaalniveaus aanwezig is”, aldus OeverZaaijer. De technische ruimten zijn alle weggewerkt achter de gevels.

Relatie
Grote vensters zorgen ervoor dat het gebouw zich naar alle zijden opent en aldus een relatie aangaat met de omgeving. De drie lagen tellende plint bestaat uit extra hoge bouwlagen met veel glas richting het openbare gebied, wat de leefbaarheid aan alle zijden van het gebouw moet vergroten. Het volume steekt aan voorzijde iets uit, wat voor een herkenbaar beeld vanaf de A2 moet zorgen.

In de plint bevindt zich het publieke programma, waaronder een restaurant en bar die terrassen kunnen krijgen op het maaiveld. De receptie bevindt zich in de lobby annex foyer, die de volledige drie lagen omvat. Op de eerste verdieping zijn de ontbijtzaal en vergaderfaciliteiten gevestigd, terwijl zich een verdieping hoger een grote zaal met balkon bevindt.

Op de derde verdieping komt een bar met wellness- en fitnessvoorzieningen plus een zwembad. Ook begint hier het deel met de hotelkamers, die tot aan de bovenste laag van de hoogbouw doorloopt.

Naar verwachting opent het hotel eind 2017 zijn deuren.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

NAMO Architecture opent Jenaplanschool op twee verdiepingen naar groene buitenruimte

Vandaag, 10:30

Tijdelijke woningen van VLOT architecten bieden onderdak aan ontheemden

Vandaag, 10:00

Gemeente Rotterdam presenteert website met alle eigen ontwerpopgaven

Vandaag, 09:45

Paviljoen BLOK op Dutch Design Week is showcase van biobased en circulair bouwen

Vandaag, 09:00

Minister Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

16 oktober, 5:30

Tien bedrijven moeten plaatsmaken voor F-35's op Lelystad Airport

16 oktober, 4:30

Gemeenten en bedrijven: nog meer geld nodig voor infrastructuur

16 oktober, 4:00

Met 18 miljard wil kabinet vooral bestaande infrastructuur weer op orde brengen

16 oktober, 3:00

Een derde aangevraagde stroom komt van datacenters

15 oktober, 5:30

Thom Zijlstra treedt toe tot directie Arons en Gelauff architecten

15 oktober, 12:29
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap