Copyright: grafie Gerben van Es, Ministerie van Defensie
Copyright: grafie Gerben van Es, Ministerie van Defensie
Copyright: grafie Gerben van Es, Ministerie van Defensie
Copyright: Arup

Máximakazerne Koninklijke Marechaussee geopend

28 november 2013, 10:45
Koningin Máxima heeft dinsdag de naar haar vernoemde kazerne van de Koninklijke Marechaussee in Badhoevedorp geopend. Met een druk op de knop onthulde ze buiten een kleurrijk kunstwerk. Het nieuwe onderkomen biedt plek aan stafpersoneel, 1800 marechaussees en de betrokken brigades van Schiphol en omgeving.

Het pand huisvest naast kantoren, vergaderruimtes en een bedrijfsrestaurant ook een school voor interne opleidingen, 340 slaapvertrekken, schietbanen en sportfaciliteiten. Daarnaast zitten de meldkamer van de Marechaussee Schiphol en het cameratoezicht in de Koningin Máximakazerne.

Hiermee zijn bijna alle diensten vanaf elf locaties onder een dak gebracht. Alleen de grensbewaking en vreemdelingenzaken bevinden zich nog op de luchthaven.

Het complex is door de Berlijnse architect Zvi Hecker en Arup ontworpen als een reeks verschuivende volumes. Het kantoorgebouw is een in het oog springend onderdeel van het complex, met overhangende façades van een stalen vakwerk. Vanuit de lucht geven gebroken glasdeeltjes op het dak een bijzondere schittering bij zonlicht.

Commandant van het marechausseedistrict Schiphol, brigade-generaal Harry van den Brink, sprak van een ‘mijlpaal in de geschiedenis van de Koninklijke Marechaussee’. De laatste decennia is er volgens hem veel veranderd en kreeg de marechaussee op de luchthaven steeds meer taken. “We groeiden steeds meer uit ons jasje.”

De kazerne is nog niet helemaal klaar. Volgens Van den Brink wordt nog gebouwd aan de school, sportvoorzieningen en schietbaan.

De commandant van de Koninklijke Marechaussee, luitenant-generaal Hans Leijtens, noemde het een eer dat de ‘indrukwekkende’ kazerne naar Máxima mocht worden vernoemd. “Nergens zitten zo veel marechaussees als hier. Als het straks helemaal af is, is het als met een nieuwe pet. Het duurt even voordat hij als gegoten zit.”

Volgens een medewerker van de kazernecommando had het gebouw er eigenlijk in 2004 al moeten staan, maar mede door de hoge staalprijzen liep de bouw vertraging op. De kazerne heeft 140 miljoen euro gekost.

Bron: ANP/Arup

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vijf nominaties voor de prijs voor Architect van het Jaar 2025

1 uur geleden

Houten groepsaccommodatie voor scouting in de bossen van Baarn

29 augustus, 2:35

RAUM organiseert conferentie over inclusievere en veiliger steden

29 augustus, 11:41

RiverEvent meert half september aan in Zwolle, Rotterdam en Den Bosch

29 augustus, 11:00

Amsterdam schrijft tender uit voor eerste kavels Pampusbuurt op Strandeiland

29 augustus, 1:47

Vrees voor windparken in Groene Hart, oproep tot actie

29 augustus, 10:29

Verkoopgolf van huurwoningen houdt aan

28 augustus, 1:53

Noord-Holland maakt twintig miljoen vrij voor stationsgebieden

28 augustus, 10:50

Keijzer: aangepaste woonwet is discriminerend, herstel is nodig

27 augustus, 10:55

Verzoeten Grevelingenmeer volgens onderzoek technisch haalbaar

27 augustus, 9:59
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan