Thermen Westpoort
De Toekomst van een adaptieve Afsluitdijk
Refugium: lopend stilstaan
Fuga, een harmonische inversie
Urban Tactics ‘When I think of Rio de Janeiro…

Winnaars Archiprix 2010 bekend

28 juni 2010, 13:40
De winnaars van Archiprix 2010 zijn bekend. Deze jaarlijkse prijs voor afstudeerders in de architectuur en stedenbouw werd afgelopen zaterdag in Groningen uitgereikt. Jeroen Atteveld (Academie van Bouwkunst Amsterdam) won de eerste prijs.

Zijn inzending Thermen Westpoort bestaat uit een combinatie van twee gebouwtypologieën die geen relatie met elkaar hebben. Door een thermencomplex toe te voegen aan een afvalverbrandingsgebouw van het Afval Energie Bedrijf (AEB) in Amsterdam, ontstaat volgens de inzender ‘ruimte voor onverwachte mogelijkheden en ontmoetingen’.

“Het Thermencomplex maakt gebruik van de opgewekte energie, de overmaat van het gebouw, de restproducten van het afvalverbrandingsproces en de bijzondere industriële omgeving. Het AEB wordt op haar beurt in een nieuw milieuvriendelijker daglicht geplaatst.”

De tweede prijs was voor Monique Sperling, afgestudeerd aan de opleiding landschapsarchitectuur van de Wageningen Universiteit.

In haar inzending De Toekomst van een adaptieve Afsluitdijk voorziet zij een multifunctionele Afsluitdijk waar de verschillende functies als zeewering, het spuien van water, energieopwekking en verkeer op duurzame wijze geïntegreerd zijn, alles met behoud van de ruimtelijke kwaliteit.

De inzending Refugium: lopend stilstaan van Fleur Muris (Academie van Bouwkunst Maastricht) behelst het ontwerp voor een hotel, als bijdrage aan de profilering van Limburg als ‘wellnessprovincie’. Het ontwerp gaat op in de omgeving en het maakt er gebruik van, aldus Muris.

De bezoeker wordt volgens haar blootgesteld aan de wereld van de zintuigen. “Schitterende vergezichten afgewisseld met intieme patio's, onverwachte zichtlijnen, horizonverandering, weerkaatsingen van licht en geluid, schaduwpartijen, directe en indirecte wegen, stationes (plekken om stil te staan), extraverte en introverte ruimtes.”

Er waren twee eervolle vermeldingen: Fuga, een harmonische inversie van Paul Verhoeven (Academie van Bouwkunst Arnhem) en Urban Tactics ‘When I think of Rio de Janeiro… van Zineb Seghrouchni (TU Eindhoven).

Dit jaar hadden de masteropleidingen (landschaps)architectuur en stedenbouw uit het hele land het maximale aantal van 27 afstudeerplannen ingestuurd. De winnende inzendingen dingen mee naar Archiprix International 2011.

Trefwoorden

archiprix

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Groninger Museum belicht cultuurgeschiedenis karakteristieke Groningse baksteen

4 uur geleden

TIAFF richt blik op thema Messy Realities tijdens elfde editie

Vandaag, 13:30

Ontsluitingen spelen centrale rol binnen woonblok Hibi in Amstelkwartier

Vandaag, 11:27

DELVA en De Ceuvel presenteren toekomstplan voor terrein van de Ceuvel Volharding

Gisteren, 15:20

Raad van State: geen extra natuurcompensatie Maasvlakte nodig

Vandaag, 14:38

Prijs van studentenkamer nadert plafond, denkt Kamernet

Vandaag, 09:26

Pensioenen bouwsector fors omhoog door vernieuwd stelsel

Gisteren, 14:28

Carolien Gehrels verkenner voor Groningen Culturele Hoofdstad van Europa

Gisteren, 13:16

Steeds meer energiezuinige woningen in Nederland

9 februari, 2:43

Directiewisseling bij Kentie Architecten

9 februari, 11:43
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan