Archiprix 2005 Prijswinnaars

23 mei 2005, 9:15
In het Amsterdamse Muziekgebouw zijn zondag 22 mei de prijswinnaars van Archiprix 2005 bekend gemaakt. Jaarlijks sturen de Nederlandse ontwerpopleidingen hun beste afstudeerplannen naar Archiprix. De zevenentwintig plannen die voor Archiprix 2005 werden ingezonden geven in hun diversiteit een beeld van de stand van het Nederlandse ontwerp-onderwijs in het studiejaar 2003-2004.

De samenstelling van de jury die de plannen beoordeelde was: juliëtte Bekkering, architectuur; Marie Hélène Cornips, beschouwing; Aglaée Degros, stedenbouw; Frits van Dongen, architectuur en Maike van Stiphout, landschapsarchitectuur.

Prijzen
De jury selecteerde uit de inzendingen de plannen met de hoogste kwaliteit en kent daar twee prijzen en een eervolle vermelding aan toe. Deze projecten hebben een sterk concept voor de architectonische uitwerking, ze scoren hoog op alle criteria, terwijl het gestelde doel op overtuigende bereikt wordt. De prijswinnende projecten bezitten daarenboven uitzonderlijke kwaliteiten op hoofdaspecten van de opgave.

Eerste prijs
Islamitische Begraafplaats Amsterdam -
Furkan Köse [ meer ] Het project gaat over het alledaagse, over leven en dood en over de tweede generatie allochtonen in Nederland. Door het verschuiven van het perspectief voor een grote groep allochtonen van tijdelijke naar blijvende vestiging in Nederland, is de behoefte ontstaan naar een eigen plek waar overleden islamieten op een waardige manier begraven kunnen worden. De laatste jaren staat de islam in een negatief daglicht. Met dit plan probeer ik een positieve bijdrage te leveren aan de discussie over de integratie en het Islamitische idioom in de Nederlandse context.

Tweede prijs
HHN Low Cost Carrier Terminal -
Theo Reitsema [ meer ] Het ontwerp voor een passagiersterminal voor Frankfurt-Hahn Airport (HHN) presenteert een antwoord op de stormachtige ontwikkelingen in de luchtvaart. Vliegen binnen Europa is voor grote groepen reizigers betaalbaar geworden. Snelheid en back to basics vormen de kernwoorden van de succesformule.

Eervolle vermelding
Concrete Poetry, an underground club on top of the North-Southline -
Petra van de Ven [ meer ]

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

ECHO Urban Design en RoosRos Architecten winnen tender Machinewerf Vlissingen

3 uur geleden

Atelier PUUUR voegt The Rock toe aan de Weespertrekvaartbuurt

Vandaag, 14:00

MoederscheimMoonen Architects ontwerpt eigen kantoor in historische vertrekhal Oranjelijn Rotterdam

Gisteren, 16:40

Restauratie Bakenessertoren Haarlem bekroond met Lieven de Key Penning 2025

Gisteren, 15:56

Mogelijke proef zelfrijdende pendelbussen tussen station Hoofddorp en Schiphol Trade Park

Vandaag, 14:15

Fietsflat bij Amsterdam Centraal wordt na 25 jaar gesloopt

Vandaag, 13:45

Maastricht grootste stijger op lijst van beste steden om te wonen

Vandaag, 13:15

Minder infraprojecten gaan door na bezuinigingen Prinsjesdag

Vandaag, 10:40

Om malafide grondspeculatie tegen te gaan, overweegt het kabinet een bedenktijd voor kopers van grond

Vandaag, 09:00

Gemeenteraad Moerdijk stemt in met verdwijnen van dorp

Vandaag, 08:00
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan