Archiprix 2009 levert twee winnaars op

29 juni 2009, 14:34
In de RDM Campus in Rotterdam werd zaterdag tijdens de Dag van de Architectuur de uitslag van de Archiprix 2009, de prijs voor het beste afstudeerplan, bekendgemaakt. Dingeman Deijs, student van de Academie van Bouwkunst te Amsterdam en Simone Pizzagalli, TU Delft, wonnen de gedeelde eerste prijs.

De jury selecteerde drie plannen voor een prijs en één voor een eervolle vermelding. Deze afstudeerplannen zijn totaal verschillend, maar in hun rijkheid en complexiteit allemaal bijzonder overtuigend, stelde de jury.

Het project Uitgemergeld, ontworpen door Dingeman Deijs, werd geroemd als een “prachtige plan” dat kenmerkt zich door een “vernieuwende explorerende houding.” In het juryrapport staat: “Door middel van enkele trefzekere ingrepen wordt het gebied geschikt gemaakt voor een nieuwe bestemming, in de beperking toont zich de meester. Het gebied heeft de architectuur nodig om überhaupt te kunnen blijven bestaan. Dit boeiende plan benut de potenties van de opgave door een nieuwe ongekende wereld te ontsluiten.”
Het ontwerp Spaces, Poetics and Voids, door Simone Pizzagalli, gaf zich niet direct prijs, volgens de jury. “Wel weet het plan vanaf de eerste aanblik te intrigeren. Het project benut bij uitstek de mogelijkheden die het onderwijs biedt om als laboratorium te fungeren. Het plan exploreert de verschillende posities die een ontwerper binnen zijn vakgebied kan innemen en opent daarmee nieuwe perspectieven.”

De tweede prijs
De tweede prijs ging naar Servie Boetzkes. De student van de TU Eindhoven won met het ontwerp van een Kartuizerklooster, een psychodyslepticum. De jury: “Het doorwrochte plan geeft blijk van het vakmanschap van de ontwerper. Op intelligente wijze weet de ontwerper zijn theoretische uitgangspunten te vertalen naar een mooi, zorgvuldig ontworpen plan.”
De Resonator, ontworpen door Derk van der Velden van de Academie van Bouwkunst te Amsterdam verdiende een eervolle vermelding. De kracht van dit landschapsarchitectonisch plan ligt in de briljante hoofdingreep die een doeltreffende oplossing voor het gestelde probleem van de waterafvoer vanuit het IJsselmeer bij de verwachtte zeespiegelstijging biedt, aldus de jury. “Het plan presenteert een oplossing die tot nu toe over het hoofd werd gezien in de verschillende studies over dit onderwerp.”

Bron: bron + beelden: Archiprix

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Gerestaureerd Tramhuis op Eendrachtsplein fungeert nu als kiosk voor stadswandelingen

Gisteren, 16:36

Team Tonbo pakt door met House in the Fields

Gisteren, 15:45

Haskoning en VenhoevenCS aan de slag met vernieuwing station Amsterdam Lelylaan

Gisteren, 14:46

Van Hoogevest verbouwt Utrechtse Janskerk tot onderwijslocatie universiteit

Gisteren, 11:48

Noord-Hollands dorp Opmeer wil eerste mini-kernreactor huisvesten

Gisteren, 13:34

India wil grote datastad ontwikkelen vanwege opmars AI

Gisteren, 09:37

Heijmans voorziet voorlopig nog hinder door stikstofcrisis

13 februari, 5:28

KB nationale bibliotheek eind 2028 naar tijdelijk onderkomen

13 februari, 1:13

TenneT: aansluitingsstop op stroomnet dreigt in drie provincies

13 februari, 9:17

CPB: bouw voordelen huiseigenaar af om woningzoekende te helpen

12 februari, 11:30
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan