Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: OMA
Copyright: OMA
Copyright: OMA
Copyright: OMA
Copyright: OMA
Copyright: OMA
Copyright: OMA
Copyright: OMA
Copyright: OMA
Copyright: OMA
Copyright: OMA
Copyright: OMA

Kubus van Koolhaas krijgt groen licht

25 juni 2013, 17:05
De veelbesproken multifunctionele kubus van OMA krijgt groen licht van de gemeente Rotterdam. De ‘kubus van Rem Koolhaas’ vormt een nieuw winkelhart aan de Coolsingel op de plek van het oude ABN AMRO-gebouw en zal de Koopgoot verbinden met het Binnenwegplein.

De kubus, of het Forum zoals het gebouw officieel heet, is al jaren onderwerp van discussie. In het nieuwe winkelcentrum komen naast winkels ook een bioscoop, horeca, 56 appartementen en circa 150 hotelkamers. Winkeliers in het centrum vrezen voor leegstand en ook oppositiepartijen zijn bang dat bezoekers de randen van het centrum links zullen laten liggen.

Omgeving
OMA heeft bewust gekozen voor een kubusvorm in plaats van hoogbouw. Volgens het bureau is de kenmerkende hoogbouw van de Rotterdamse skyline mono-functioneel en staat het de relatie tussen de gebouwen en de publieke ruimte in de weg. Het kubusvormige ontwerp is juist gebaseerd op de omgeving en zorgt voor een reorganisatie van de openbare ruimte, aldus OMA.

Het winkelcentrum sluit aan bij de belangrijkste aangrenzende voetgangersroutes: de Coolsingel, Lijnbaan, Binnenweg en Beurstraverse. De winkelpassage op de begane grond verbindt de noordzijde met de zuidzijde en de eerste verdieping staat in verbinding met de Beurstraverse en de metro. De verdieping daarboven sluit aan op de Coolsingel en de Lijnbaan.

Flexibel
Het bovenste gedeelte van het multifunctionele gebouw is in reactie op de constant veranderende economie zoveel mogelijk flexibel ingedeeld. Dit bouwgedeelte bestaat uit een generiek programma van woningen, kantoren en een hotel waarin de functies onderling uitwisselbaar zijn. Iedere vloer is duizend vierkante meter groot en
ruim zestien meter breed.

De functionele blokken worden afgewisseld met een netwerk van vides en gaten in de kubus. Door dit netwerk van lege ruimtes dringt het daglicht tot diep in het gebouw door en wordt uitzicht op de omgeving gegenereerd.

Monumentaal
Het aangrenzende monumentale ABN AMRO-gebouw naar ontwerp van Wessel de Jonge Architecten in de ontwikkeling meegenomen. Volgens OMA vergroot de opzet van de kubus de toegankelijkheid van het oude bankgebouw. In combinatie met het omringende winkelgebied ontstaat een aaneengesloten netwerk van wandelroutes.

Het projectteam heeft als ambitie om met de kubus de eerste BREEAM-excellent certificering voor een multifunctioneel gebouw te behalen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Benthem Crouwel Architects levert eerste gebouw van nieuw stedelijk ensemble in Bratislava op

Gisteren, 16:58

AIA lanceert ideeënprijsvraag voor Kanaalschiereiland in Alkmaar

Gisteren, 11:45

MVRDV wint prijsvraag voor Shift Embassy in Rotterdam

Gisteren, 09:18

Zoetermeer kiest plan UP! voor 235 woningen in centrum

20 juli, 1:55

Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

Gisteren, 10:51

Brussel wil in 2040 bijna helft van energiegebruik elektrisch

20 juli, 2:49

Nog ongewis wat er moet gebeuren met verzwakte Merwedebrug

20 juli, 10:42

NLInvesteert ziet financieringsgat voor middensegment vastgoed

17 juli, 1:23

Henk Harms mag aan de slag als wethouder ruimtelijke ordening in Den Haag

17 juli, 10:14

Delfland stemt in met nieuwe waterzuivering van 1,2 miljard euro

16 juli, 1:35
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap