Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Producten
Copyright: Rodruza B.V.
Copyright: Rodruza B.V.
Copyright: Rodruza B.V.
Copyright: Rodruza B.V.
Copyright: Rodruza B.V.
ProducttagsAANUIT

Nieuwbouwcomplex - Elzenhof

Gisteren, 00:00
Het is een uniek ontwerp en niet voor niets prijs winnend. De Elzenhof is genomineerd voor de Brick Award 24, in de categorie Living together!

Architect

Dit meesterwerk is ontworpen door Specht Architecten. Dit team staat voor waardevolle plekken maken samen met anderen. “Op welk schaalniveau we ook werken, wij zijn altijd bezig met de uitwerking van ingrepen op persoonlijk, menselijk niveau.” Ze nemen graag de creativiteit, kennis en ervaring van betrokkenen mee in een ontwerp om samen een vitale en duurzame leefomgeving te creëren. 

Duurzaamheid aspect & de rol van baksteen
De woonvorm bied veel kansen voor het behalen van duurzaamheid aspecten. Zo kan het compact gebouwd worden vanwege de doorstroom van gezinnen uit het dorp. En is er tijdens de bouw gebruik gemaakt van circulaire kalkzandsteen, gemaakt van hergebruikt materiaal, om de wanden op te zetten. Het groene binnenhof zit ook vol met aspecten uit duurzaamheid overwegingen. Zo is het ontwerp aangepast op de bestaande locatie zodat er geen bomen gesloopt zijn om plaats te maken voor de bouw. Ook is er in de binnentuin een wadi geplaatst, een waterinfiltratiesysteem dat regenwater bergt en zuivert waarna het ondergronds water vast houd. In de binnentuin staat het vol met inheemse beplanting en gras met bijenmengsel die ook nog eens de ecologische inbedding hoog houdt en de biodiversiteit versterkt. De buitenste gevels van Elzenhof zijn bekleed met bakstenen. De buitenzijde is robuust en sluit aan bij haar omgeving. De zandkleurige; Geel Bont/Groen Wasserstrich IJ baksteen uit onze Rivieren collectie is gemetseld in wel 12 verschillende patronen en reliëfs. De ogen van de bezoeker kunnen niet stoppen met kijken naar de unieke gevels en vinden steeds weer iets nieuws. Het geeft het één laagse gebouw kracht en zorgt voor een levendigheid waar de bezoeker steeds opnieuw wordt verrast

De visie & het programma
In Veenoord moesten nieuwe woningen voor ouderen gevestigd worden. Niet zomaar in het dorp maar er moest een collectief en ontmoetingspunt voor ouderen worden zonder de verbinding naar het dorp te verliezen. Het stimuleren van ontmoeting moest de eenzaamheid tegengaan en ouderen verbinden. Om de opgave te realiseren kwamen de architecten met een ontwerp van een hofje als middelpunt van ontmoeting. Zonder veel natuur aan te passen is er door twee geknikte bouwvolumes een gemeenschappelijke tuin gecreëerd. Door de bouwvolumes niet geheel te sluiten heeft de bewoner nog de ruimte om er ook enkel doorheen te lopen en de ontmoeting te vermijden als daar geen behoefte voor is. Op de hoek van deze bouwblokken zitten, om de gemeenschap aan het dorp te verbinden, gemeenschappelijke woonkamers. Deze kunnen door de buurt gebruikt worden maar ook door de bewoners zelf als ze iets willen organiseren

Download brochures

Stel jezelf kort voor! Dan weet het betreffende bedrijf wie hun brochure gedownload heeft.
Wil je niet bij elke download jouw gegevens in hoeven voeren?
Klik dan hier om in te loggen. Heb je nog geen account? Maak dan hier een gratis account aan.
Voornaam
Achternaam
E-mailadres
Downloaden
Wanneer je brochures downloadt op Architectenweb.nl worden relevante gegevens van jou – zoals jouw naam en e-mailadres – met het betreffende bedrijf gedeeld. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.
Wanneer je brochures downloadt op Architectenweb.nl worden relevante gegevens van jou – zoals jouw naam en e-mailadres – met het betreffende bedrijf gedeeld. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.

Locatie

Neem contact op met Rodruza B.V.

Je bent momenteel niet ingelogd. Hierdoor is het alleen mogelijk om meer informatie per e-mail op te vragen. Wil je liever gebeld worden of documentatie per post ontvangen? Klik dan hier om in te loggen.
Heb je nog geen account? Maak dan hier een gratis account aan.
Voornaam
Achternaam
E-mailadres
Opmerkingen
Bij iedere aanvraag worden relevante gegevens van jou gedeeld met het betreffende bedrijf. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Meer projecten van Rodruza B.V.

KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan