Onderzoek: Duitsland heeft 400 miljard voor infrastructuur nodig

29 oktober 2024, 13:15
Duitsland heeft ongeveer 400 miljard euro aan investeringen in zijn verouderde infrastructuur nodig, zoals voor wegen, spoor en ook het energienetwerk. Dat zegt een invloedrijke econoom van de Universiteit van Freiburg in een studie. Die professor Lars Feld is een adviseur van de Duitse minister van Financiën Christian Lindner. Volgens Feld heeft de overheid te lang niks gedaan aan investeringen in modernisering van infrastructuur.

Volgens het onderzoek is de komende jaren meer dan 57 miljard euro nodig voor investeringen in het Duitse wegennet en 63 miljard euro voor de verouderde Duitse spoorwegen. Voor investeringen in energie-infrastructuur moet op een wat langere termijn 270 miljard euro worden uitgetrokken, aldus de studie. Dat geld is namelijk ook nodig om de energietransitie in goede banen te leiden.

Speciale fondsen
Feld stelt dat bij die investeringen moet worden samengewerkt tussen de Duitse overheid en het bedrijfsleven door bijvoorbeeld speciale fondsen op te zetten. De Duitse minister van Economische Zaken Robert Habeck kwam woensdag nog met een voorstel om een nationaal investeringsfonds op te zetten om zo de zwakke economie te helpen. Daarbij zouden bedrijven dan belastingvoordelen krijgen bij hun investeringen.

Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) roept Duitsland ook op om meer te investeren om zo de groei te stimuleren. Het IMF stelt dat de Duitse overheidsinvesteringen naar verhouding zwakker zijn dan in veel andere grote industrielanden. Naast meer investeringen vindt het fonds ook dat Duitsland meer moet doen om bureaucratische regeldruk tegen te gaan.

Het IMF verlaagde vorige week nog de groeiverwachting voor Duitsland. Volgens het instituut zal er dit jaar stilstand zijn voor de grootste economie van Europa. Eerder voorzag het IMF nog een kleine groei van 0,2 procent voor de Duitse economie.

Waterstofnetwerk
Duitsland maakte afgelopen week eveneens bekend dat het een waterstofnetwerk gaat aanleggen ter waarde van 19 miljard euro. Het netwerk moet in 2032 volledig operationeel zijn en diverse industriële gebieden met elkaar verbinden. Ook een toekomstig Nederlands waterstofnetwerk moet hieraan gekoppeld worden.

Duitsland wil het grootste deel van zijn fossiele energiebehoefte vervangen door waterstof om in 2045 klimaatneutraal te zijn. Onlangs liep dit streven echter vertraging op door de annulering van een belangrijke pijpleiding vanuit Noorwegen.

Het netwerk beslaat in totaal 9040 kilometer. Het oorspronkelijke voorstel voor het kernnetwerk was 600 kilometer langer dan de uiteindelijk goedgekeurde plannen, waardoor de geschatte kosten daalden van 19,7 miljard naar 18,9 miljard euro. Circa 60 procent van het netwerk zal worden omgebouwd vanuit bestaande gaspijpleidingen, de rest wordt nieuw aangelegd.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

KAAN Architecten transformeert historische fabriek in Brazilië tot cultureel centrum

27 juni, 11:44

Belgisch-Nederlands team geselecteerd voor ambitieus infrastructuurproject Brussels Airport

26 juni, 5:44

Team Hegeman, RRog en KOW maakte winnend plan voor Van Hetenlocatie in Deventer

26 juni, 4:11

Uitbreiding met bamboe gevel voor kantoorgebouw Deltares in Delft

26 juni, 1:05

Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven in eerste vijf maanden

27 juni, 10:55

Aantal windmolens met meer dan de helft gegroeid in tien jaar

27 juni, 9:28

Minister wil gemeente voorrang geven bij koop in kwetsbare wijk

26 juni, 10:26

Rekenkamer: Limburg moet regie pakken in woningbouw

25 juni, 5:12

Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

25 juni, 12:30

Verbouwing Binnenhof mag van rechter doorgaan

25 juni, 10:41
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan