Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Serge Schoemaker Architects
Copyright: Serge Schoemaker Architects
Copyright: Serge Schoemaker Architects
Copyright: Serge Schoemaker Architects
Copyright: Serge Schoemaker Architects
Copyright: Serge Schoemaker Architects
Copyright: Serge Schoemaker Architects
Copyright: Serge Schoemaker Architects

Serge Schoemaker Architects ontwerpt villa met zicht op Zwitserse rivierdal

16 oktober 2024, 10:42
Serge Schoemaker Architects heeft groen licht gekregen voor de bouw van een villa in Zwitserland. De bouwvergunning voor het huis, dat wordt gerealiseerd op de rand van een steil rivierdal in kanton Sankt Gallen, is onlangs verleend. De woonlagen van de villa hebben twee volledig verschillende atmosferen: de onderste verdieping ligt deels ingegraven in de helling, de bovenste woonlaag biedt uitzicht op de omgeving. De bouw start in 2025.

Voor het ontwerp en de bouwvoorbereiding hebben opdrachtgever en architect twee jaar de tijd genomen. Er is gekozen voor een solide constructie en een weerbestendige afwerking die volgens de architecten ‘generaties meegaat’. De villa zal worden gebouwd conform de Zwitserse Minergie-normen, met een energiebesparende gebouwschil, ventilatie met warmteterugwinning en in het dak geïntegreerde zonnepanelen.

De lay-out van de onderste verdieping wordt bepaald door twee monolithische volumes, waarvan er een in de helling wordt gebouwd. Deze onderste woonlaag biedt onder meer ruimte aan overdekte parkeerplaatsen, een gastenaccommodatie en een wellnessvoorziening. De muren worden gebouwd van lokaal natuursteen.

Tussen de twee volumes hebben de architecten een open verblijfsruimte gesitueerd, die verbonden is met het entreegebied aan de voorzijde en het terras aan de achterzijde van het huis. Een doorlopende vloerafwerking en grote glazen schuifpuien versterken de ruimtelijke verbinding. Het zwembad, dat onder het terras verscholen ligt, kan worden gebruikt door een deel van de vloer naar beneden te laten zakken.

Bovenverdieping
Een rond, met hout bekleed trappenhuis leidt van de steenachtige benedenverdieping naar de ruime bovenverdieping. Deze woonlaag is opgebouwd uit een open betonnen structuur, die rust op het onderliggende landschap. Op deze verdieping bevinden zich de belangrijkste leefruimten van het huis. Verdiepingshoge ramen bieden hier vanuit elke ruimte zicht op de groene omgeving.

In tegenstelling tot de onderste woonlaag bestaat de bovenverdieping uit een open plattegrond. Midden in de ruimte staat een meubelachtig multifunctioneel volume, waar de bewoners omheen kunnen lopen, langs de grote ramen. Op de meeste zonnige hoek bevindt zich een overdekt balkon: vanaf deze plek wordt het beste zicht over het rivierdal geboden.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

De Urbanisten schetst perspectief voor vitale en aantrekkelijke Rotterdamse binnenstad

Vandaag, 16:41

Studio Vinke en Loos van Vliet ontwerpen blok met woningen in haven Lelystad

Vandaag, 15:24

Cepezed geselecteerd voor ontwerp Collectiecentrum Overijssel

Vandaag, 14:15

Smiljan Radic onderscheiden met Pritzker Prize 2026

Vandaag, 12:09

NVM: verkoopgolf huurwoningen vergroot ongelijkheid starters

Vandaag, 16:03

IT-systeem Omgevingswet schiet na twee jaar nog steeds tekort

Vandaag, 13:20

Eindhoven bouwt 5400 studentenwoningen

Vandaag, 11:04

Experts: versnel energietransitie en hou Gronings gas als airbag

Gisteren, 13:58

Wet die leegstandheffing mogelijk maakt volgende week van kracht

Gisteren, 11:35

Raad van State blokkeert plan voor verbouwing ring Utrecht

11 maart, 4:31
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan