Copyright: Iwan Baan
Copyright: Iwan Baan
Copyright: Iwan Baan
Copyright: Iwan Baan
Copyright: Iwan Baan
Copyright: Iwan Baan
Copyright: Iwan Baan
Copyright: Mass Studies
Copyright: Mass Studies
Copyright: Mass Studies
Copyright: Mass Studies

Serpentine Pavilion 2024 beleeft officiële opening

6 juni 2024, 10:19
Vrijdag wordt in Londen het nieuwe Serpentine Pavilion geopend. De 23e editie van het jaarlijkse paviljoen in de tuin van Serpentine Galleries is ontworpen door de Zuid-Koreaanse architect Minsuk Cho en zijn bureau Mass Studies. Het paviljoen Archipelagic Void bestaat uit vijf losse volumes rond een centrale, cirkelvormige patio.

Het ontwerp voor het paviljoen is geĆÆnspireerd op de madang, een tradtioneel Koreaans huis met een centrale binnenplaats. De aanpasbare volumes hebben elk een eigen functie. Zo fungeert het grootste bouwdeel als de plek waar het tradtionele zomerprogramma van het Serpentine Pavilion wordt georganiseerd, met debatten, lezingen en andere publieke activiteiten.

Naast dit volume, dat de naam Auditorium heeft gekregen, bestaat het paviljoen uit de bouwdelen Gallery, Library, Tea House en Play Tower. Gallery biedt plaats aan een geluidsinstallatie van de Zuid-Koreaanse componist Jang Young-Gyu, waarin natuurlijke en menselijke geluiden uit Kensington Gardens worden verweven tot een compositie die uitdrukking geeft aan het verstrijken van de seizoenen. 

Library is de komende maanden het onderkomen van de Library of Unread Books, een project van de Maleisische kunstenaar Heman Chong en de Nederlandse onderzoekster en archivaris RenƩe Staal. De Library of Unread Books is opgevat als een kunstwerk van ruim tweeduizend gedoneerde ongelezen boeken, die kunnen worden aangevuld door bezoekers van het paviljoen.

Het Tea House grenst aan het deel van Serpentine Galleries dat ooit zelf fungeerde als theehuis, totdat het in de jaren zeventig van de vorige eeuw onderdeel werd van de kunstinstelling. In het Play House tenslotte kunnen bezoekers klimmen en elkaar op speelse wijze ontmoeten in een oranje netstructuur.

Serpentine Pavilion
Het Serpentine Pavilion wordt jaarlijks ontworpen door een architect die niet eerder een permanent bouwwerk in het Verenigd Koninkrijk heeft ontworpen. Eerdere paviljoens zijn ontworpen door onder meer Rem Koolhaas en Cecil Balmond (2006), Peter Zumthor en Piet Oudolf (2011) en BIG (2016). Dit jaar is het paviljoen tot en met 27 oktober te bezoeken.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Meerdaags evenement over bouwen met aarde aangekondigd

Vandaag, 13:31

Genomineerden eerste Architectuurprijs Vlaanderen bekend

Vandaag, 12:30

Amsterdam schrijft internationale architectenprijsvraag uit voor Nationaal Slavernijmuseum

Vandaag, 09:30

Groninger Museum belicht cultuurgeschiedenis karakteristieke Groningse baksteen

Gisteren, 15:39

CPB: bouw voordelen huiseigenaar af om woningzoekende te helpen

Vandaag, 11:30

Vlaanderen in beroep in rechtszaak om Limburgs tramdebacle

Vandaag, 10:30

Raad van State: geen extra natuurcompensatie Maasvlakte nodig

Gisteren, 14:38

Prijs van studentenkamer nadert plafond, denkt Kamernet

Gisteren, 09:26

Pensioenen bouwsector fors omhoog door vernieuwd stelsel

10 februari, 2:28

Carolien Gehrels verkenner voor Groningen Culturele Hoofdstad van Europa

10 februari, 1:16
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan