Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Frankey / Boltt
Copyright: Frankey / Boltt
Copyright: Frankey / Boltt
Copyright: Frankey / Boltt
Copyright: Frankey / Boltt
Copyright: Frankey / Boltt
Copyright: Frankey / Boltt
Copyright: Frankey / Boltt
Copyright: Frankey / Boltt
Copyright: Frankey / Boltt
Copyright: Frankey / Boltt

Cartooneske 'grachtenluchtbrug' verbindt Adyen-panden in Amsterdam

14 december 2023, 14:42
De panden van betaalplatform Adyen aan het Rokin in Amsterdam worden vanaf nu verbonden door een bijzondere luchtbrug. Kunstenaar Frankey ontwierp de Canal Skybridge als een typische brug over de Amsterdamse grachten, met een al even karakteristieke lantaarnpaal en reling erbovenop. Door de brug en de andere genoemde elementen een tikkeltje scheef te plaatsen, hebben ze een cartooneske uitstraling gekregen.

Adyen is sinds een kleine twee jaar gehuisvest in de voormalige Hudson’s Bay-panden aan het Rokin, die na het vertrek van het Canadese warenhuis leeg waren komen te staan. Omdat het financiële bedrijf diens gebouwen fysiek wilde verbinden, vroeg het Boltt om een oplossing. Dit label van architectenbureau Rijnboutt, dat de uit 2016 stammende gebouwen van Adyen heeft ontworpen, levert onder meer bouwtechnisch advies en BIM-expertise.

Op advies van Boltt nodigde Adyen drie kunstenaars uit voor een pitch om een ontwerp te maken voor een fysieke verbinding tussen beide panden. Frankey of Street Art Frankey (pseudoniem van Frank de Ruwe) rolde als winnaar uit de bus met zijn ontwerp voor een zwevende Amsterdamse grachtenbrug in de steeg Nieuwe Sint Pieterspoort.

Frankey liet zich inspireren door de schoonheid van de Amsterdamse gracht op de vroege ochtend, fietsend over een grachtenbrug met de weerspiegeling van de befaamde grachtenpanden in het water. In zijn ontwerp komen alle herkenbare elementen van een grachtenbrug terug, zoals de Amsterdamse lantaarn, de gietijzeren groene reling en de combinatie van natuur- en baksteen. Verschil met een normale grachtenbrug is dat voorbijgangers en niet overheen lopen, maar er onderdoor.

3D-geprinte mallen
Boltt heeft het ontwerp van Frankey technisch uitgewerkt en is verantwoordelijk voor de bouwkundige detaillering en aanvraag omgevingsvergunning. De gevel van de brug is gemaakt met 3D-geprinte mallen, waarin een watergedragen acrylhars is gegoten met vermalen baksteengruis uit oude kademuren.

Boltt modelleerde de mallen met daarin de metselwerk- en natuursteenstructuur, zodat deze direct geprint konden worden. Aannemer Van Wijnen Heerhugowaard was verantwoordelijk voor de realisatie van de brug en de aansturing van de hierbij betrokken partijen. IPV Delft verzorgde het constructief ontwerp.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nieuwe expertengroep voor Vlaams Bouwmeester benoemd

Vandaag, 13:58

Mobiele speelinstallatie voor kinderen met en zonder beperking

Vandaag, 11:46

Woonwerkgebouw van Hoogte 2 Architecten in Arnhemse wijk Coehoorn is gereed

Vandaag, 09:30

Nederlands getint team brengt verwoeste WTC-torens terug in New Yorkse skyline

Gisteren, 14:37

Leefbaar Rotterdam: stel collectie Boijmans tijdelijk tentoon in Schielandshuis

Vandaag, 12:29

Houten kap van Torentje op Binnenhof bijna 480 jaar oud

Vandaag, 10:22

Zorgen in Staten Utrecht over uitblijven geld voor Rijnenburglijn

Gisteren, 13:33

Brussel: kwaliteit meer meewegen bij overheidsaanbestedingen

Gisteren, 11:32

Rabo verwacht stijging huizenprijzen ondanks afkoeling markt

9 september, 2:20

Noord-Holland wil strikter beleid voeren op nieuwe datacenters

9 september, 1:12
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap