Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

VEH: huiseigenaren onnodig verplicht tot aanschaf warmtepomp

4 oktober 2023, 12:23
Bijna 2,5 miljoen huiseigenaren worden ten onrechte verplicht een warmtepomp aan te schaffen als de plannen van het demissionaire kabinet doorgaan. Dat stelt de Vereniging Eigen Huis (VEH).

Huiseigenaren moeten vanaf 2026 een hybride warmtepomp kopen zodra hun cv-ketel aan vervanging toe is. Om te bepalen welke woningen onder deze verplichting vallen, heeft de overheid onderzoek laten doen. Maar volgens de belangenorganisatie van woningbezitters zijn daarin de inflatie en de onderhoudskosten niet meegewogen en gaan de onderzoekers uit van onrealistische aannames over het gemiddelde gasverbruik van verschillende woningen.

Volgens demissionair minister Hugo de Jonge van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening verdienen warmtepompen zich in de meeste gevallen binnen zeven jaar terug. In het VEH-onderzoek staat echter dat dit voor bijna 2,5 miljoen woningen veel langer gaat duren. Als inflatie, onderhoudskosten en de reële warmtevraag worden meegerekend, zou het gaan om een periode van gemiddeld 9,5 jaar.

“Als huiseigenaar word je geacht een flinke investering te doen van zo'n 5000 euro. Dan moet deze verplichte investering wel gebaseerd zijn op een reële thuissituatie en niet op een papieren werkelijkheid”, zegt VEH-directeur Cindy Kremer. “Anders word je onterecht verplicht een warmtepomp aan te schaffen.”

Lenen
Uit het onderzoeksrapport van de VEH blijkt ook dat de verplichte aanschaf van een warmtepomp nadelige gevolgen kan hebben voor de financiële buffers van huiseigenaren als zij het geld daarvoor moeten lenen. Voor een renteloze lening van het Warmtefonds mag het inkomen niet hoger zijn dan 60.000 euro.

Volgens de VEH zijn er zo'n miljoen huiseigenaren die ongeveer zoveel verdienen. Als zij een lening met rente moeten afsluiten, gaan zij er financieel op achteruit. Om de financiële risico's voor deze groep te beperken, pleit de organisatie voor een verhoging van de subsidie.

Huiseigenaren kunnen prima zelf bepalen of een warmtepomp een goed alternatief is voor hun woning, stelt de VEH. Door de aanschaf te verplichten, worden individuele thuissituaties straks over het hoofd gezien, vreest de vereniging.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

SOME architects presenteert resultaten van onderzoek naar woonwensen 55-plussers

22 mei, 4:09

In beeld: inschuiven dakdeel van 2,4 miljoen kilo over Vivaldipassage

22 mei, 2:43

Brug van hergebruikte materialen over Papaverkanaal in Buiksloterham

22 mei, 1:15

OZ transformeert kantoorgebouw achter voormalig hoofdkantoor Shell tot Ypsilon Park

22 mei, 10:41

Amsterdam wil woningbezitters weren uit sociale huurwoning

22 mei, 12:23

Mogelijk minder ruimte nodig voor uitbreidingsplannen Moerdijk

22 mei, 9:47

Museum Rotterdam ontvangt sleutels van Citykerk Het Steiger

21 mei, 3:01

Naturalis: Nederlandse natuur verbetert, maar niet snel genoeg

21 mei, 1:50

Bouw van flexwoningen valt tegen, ziet Rekenkamer

21 mei, 9:50

Binnenhof al bij voorbaat te klein voor alle organisaties

20 mei, 2:47
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan