Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Enno Zuidema
Copyright: Otto Snoek

Enno Zuidema benoemd tot regiobouwmeester aardbevingsgebied Groningen

1 september 2023, 16:48
Enno Zuidema is aangesteld als regiobouwmeester voor het aardbevingsgebied in Groningen. De stedenbouwkundige moet de ruimtelijke kwaliteit en het behoud van de identiteit van het gebied bij de versterkingsopgave bewaken. De regiobouwmeester heeft een onafhankelijke rol binnen de Nationaal Coördinator Groningen (NCG) en mag gevraagd en ongevraagd advies geven.

Het aanstellen van een regiobouwmeester is onder meer ingegeven door de zorgen die in het gebied leven over het verlies van de (dorps)identiteit. De nieuwe aardbevingsbestendige gebouwen sluiten niet altijd aan op het historische karakter van de vaak eeuwenoude Groningse dorpen en bewoners voelen zich vaak niet gehoord. Beide zaken worden een belangrijk onderdeel van Zuidema’s taak.

Zuidema, die vrijdag aan zijn functie is begonnen, werkte hiervoor bij MVRDV. Bij dit bureau was hij verantwoordelijk voor de stedenbouwkundige plannen. “Als regiobouwmeester in het aardbevingsgebied gaat hij het versterken van dorpen, wijken en huizen in Groningen vanuit veiligheid verder integreren met het oog hebben voor de Groninger cultuur en historie”, laat de NCG weten.

“Vanzelfsprekend betrekt hij daar ook bewoners, architecten, aannemers, de gemeenten en de provincie bij. Hun verschillende visies op de identiteit van Groningen zal hij met elkaar verbinden tot een gebiedsgerichte aanpak van de versterking”, aldus de NCG.

“Groningen moet beter uit deze periode komen”, zegt Zuidema over zijn nieuwe functie. “En zichzelf blijven. Het gebied is bijzonder en kwetsbaar. De mensen willen vooruit. In mijn visie komt er naast behoud van erfgoed en het Groningse karakter ook ruimte voor nieuw erfgoed en duurzaam en toekomstbestendig wonen.”

Dialoog
Zuidema geeft verder aan dialoog belangrijk te vinden: “Ontwerpers moeten naast de bewoners – kinderen, ouders, ouderen, et cetera –staan en met hen de opties voor versterken verkennen. Dan volgen begrip, keuzes en plannen. En daarmee ook tijdige besluiten over dorp, buurt, landschap en woning.”

Ook zal Zuidema een beroep doen op (ruimtelijke) professionals. “Goede plannen maak je samen. De versterkingsoperatie is groot en complex, voor een goed resultaat is samenwerken essentieel. En leren van elkaar. Dat leidt tot versnelling, hogere kwaliteit en een resultaat dat gewenst is.”

Het is voor het eerst dat de NCG met een regiobouwmeester werkt. Wel benadrukt de organisatie dat de opdracht en focus blijft: ervoor zorgen dat alle gebouwen in Groningen in 2028 aardbevingsbestendig zijn.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Martin Tenpierik pleit bij intreerede TU Delft voor gebouwen die met klimaat meebewegen

Vandaag, 16:00

Cepezed en RDS Partner ontwerpen gebouwen voor universiteit Greifswald

Vandaag, 14:53

Alkmaar selecteert VenhoevenCS en Wind voor nieuwbouw Hoornse Vaart

Vandaag, 11:39

André Kempe: ‘Het ging Oliver Thill om het geven van betekenis’

6 maart, 7:15

Limburg houdt vast aan ‘nee’ tegen nieuwe IJzeren Rijn-spoorlijn

Vandaag, 17:05

Meer elektriciteit uit fossiele bronnen na jarenlange daling

Vandaag, 13:57

Zuid-Holland vraagt ruimte op stroomnet voor kwart miljoen huizen

Vandaag, 09:19

Kunstmuseum in Den Haag moet worden verbouwd

6 maart, 4:32

Coen van Oostrom benoemd tot nieuwe voorzitter VNO-NCW

6 maart, 12:23

Rapport: lokaal klimaatbeleid schiet nog tekort

6 maart, 10:25
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan