Weerstand van bewoners tegen komst erotisch centrum in Amsterdam

30 maart 2023, 9:52
Honderden Amsterdammers zijn tegen de komst van een nieuw erotisch centrum in de stad. Ze verwachten overlast en criminaliteit. Bewoners rond de drie voorkeurslocaties in de stadsdelen Zuid en Noord hebben dinsdag- en woensdagavond hun onvrede geuit op bijeenkomsten met burgemeester Femke Halsema. Ook hebben meer dan 9000 mensen petities ondertekend tegen de komst van het centrum.

Vorige maand werd al duidelijk dat er drie potentiële locaties zijn voor het centrum, dat een werkplek zou moeten bieden voor zo'n honderd sekswerkers. Twee vlak bij de RAI in Zuid en op de NDSM-werf in Noord. Het nieuwe sekscomplex moet een wezenlijk aantal ramen op de Wallen vervangen, om zo de positie van sekswerkers te verbeteren, de drukte en overlast in het centrum te verminderen en criminaliteit tegen te gaan.

De bewoners zijn echter bang dat er massaal toeristen op het centrum afkomen, met overlast en drugscriminaliteit als gevolg. Dinsdag was er een verhitte discussie op een bijeenkomst met de burgemeester in de RAI en woensdag klonk er opnieuw boegeroep en gelach vanuit een volle zaal in 't Zonnehuis in Noord, toen Halsema de zorgen probeerde te bespreken.

“Met zo'n stroom aan toeristen, dan staan ze straks op het pontje al coke en xtc te verkopen”, zo zei één van hen. “Ik wil niet dat mijn dochters op vrijdagmiddag over de dronken Britten struikelen”, klonk het. Ook vrezen sommigen dat kunst en cultuur op de NDSM naar de achtergrond zal verdwijnen, en dat de toch al schaarse ov-verbinding met Noord te druk zal worden.

Beter te reguleren
Halsema verwacht niet dat er dronken toeristen naar Noord zullen trekken, mocht het centrum daar komen, omdat ‘overlast niet samenhangt met sekswerk, maar met de Wallen’, zo benadrukte ze. De overlast op de Wallen komt mede door de concentratie van coffeeshops en horeca daar, denkt de burgemeester. Daarbij zou een grootschalige locatie zoals een erotisch centrum beter te reguleren zijn en daarmee juist veiliger voor sekswerkers, aldus Halsema.

Ook vanuit andere betrokkenen klinkt weerstand. Een groep sekswerkers demonstreert donderdag tegen het centrum, en de toezichthouder voor geneesmiddelen en vaccins in Europa (EMA), met het hoofdkantoor in de buurt van de RAI, is boos om de plannen en stapte naar de Europese Commissie.

Het college krijgt de komende maanden nog advies van de stadsdeelbesturen, en er wordt gesproken met belanghebbenden. Eind 2023 moet er een locatie worden gekozen. Daarna komt er met alle betrokkenen nog een participatietraject.

In 2020 onderzocht Moke Architecten in opdracht van de gemeente Amsterdam hoe het erotisch centrum eruit kan komen te zien.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Stijn Poelstra legt hoofdkantoor BIG vast op film

20 februari, 4:11

Tosin Oshinowo benoemd tot nieuwe Oosterhoff Visiting Professor TU Delft

20 februari, 2:44

Team geselecteerd voor modernisering gevangeniscomplex Norgerhaven in Veenhuizen

20 februari, 1:38

Inschrijving Rietveldprijs 2026 van start

20 februari, 12:30

CPB: meer samenwerking nodig voor uitbreiding Europees stroomnet

20 februari, 3:26

Coalitie haalt haar eigen stikstofdoelen niet, denken planbureaus

20 februari, 11:40

Klimaatraad: overheid moet inzetten op gedrag bij duurzaamheid

20 februari, 9:28

Noord-Holland geeft ontheffing voor bouw datacenter in Aalsmeer

19 februari, 2:09

Nederland en België onderzoeken treinverbinding Eindhoven-Brussel

19 februari, 12:02

Nieuwe minister VRO: nieuwe steden bouwen zal moeten

19 februari, 10:03
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan