Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

WISA Badkamer prijzen uitgereikt

24 maart 2005, 17:26
De winnaars van de WISA Badkamer van het jaar Award 2004 zijn bekend. De prijzen werden op 22 maart uitgereikt in het Arsenaal te Naarden. Het viel niet mee voor de jury om een keuze te maken, en er ging ook een hevige strijd aan vooraf. De Award werd uitgereikt door Jan des Bouvrie.

Het winnende ontwerp is van WEB architecten uit Amsterdam. WEB architecten ontving naast een Award € 5000 voor het bijzondere ontwerp.

De tweede prijs ging naar Budding-Fels Architecten, Amsterdam en de derde prijs naar Ir Peter Plaisier Architecten Amsterdam.

Ontwerp WEB architecten
In het ontwerp creëren compositie, maatvoering en materiaalgebruik samen een uitzonderlijk resultaat. Een benauwde bestaande ruimte is hierdoor getransformeerd in een oase van sobere luxe en serene rust.

Juryrapport
De jury vindt het ontwerp zowel esthetisch als functioneel helemaal kloppen. Er is goed nagedacht over de indeling van de ruimte en plaats van de functionele elementen in deze ruimte.Het materiaal geeft een sobere maar luxe uitstraling. De verlichting die van boven naar beneden loopt zorgt ervoor dat het gezicht over de hele lengte belicht wordt. Een aspect dat vaak vergeten wordt.

Het enige puntje van kritiek is de glazen wasbak die de jury als dissonant ervaart. Tijdloos en functioneel

Ontwerp Budding-Fels Architecten (2de prijs)
Contact met de slaapkamer. Het is geen weggestopte ruimte, maar een ruimte die meedoet in het huis. Waarin ruimtelijk alle functies geplaatst zijn. Deze functies hebben allen hun bijbehorende identiteit.

Juryrapport
De jury vindt het een bijzondere badkamer. Met name de link tussen de verschillende ruimtes is goed gelukt. De douche tussen slaapkamer en badkamer is verrassend. De verlichting van de schuine wand benadrukt de architectuur van de ruimte goed.Het verzonken ligbad is functioneel en esthetisch.

De jury had kritiek op de uitvoering van de wastafels. Wastafels staan erg dicht op elkaar en er is weinig aflegruimte.

Ontwerp Ir Peter Plaisier Architecten (3de prijs)
Op een zeer klein oppervlak is een badkamer gemaakt met daglicht via het dak. Met een masserende vloer en een handig nisje waar je van 2 kanten bij kunt. Kortom: een strak ontwerp waarin toch heel veel gebeurd met behoud van de heldere lijn.

Juryrapport
De jury vindt de badkamer functioneel zeer geslaagd. Het optimaal benutten van de ruimte is een erg sterk punt van het ontwerp. Door de keuze van de materialen en vormentaal is de badkamer trendy maar niet tijdloos. De jury was onder de indruk van de creatieve oplossing in de kleine ruimte.

Andere nieuwsberichten

Zes meter hoog frame zorgt bij De Teunis op Buiksloterham voor vrij indeelbare plint

Gisteren, 14:57

Team Paul de Vroom + Sputnik levert sociale ouderenwoningen in Rhoon op

Gisteren, 09:25

Nog drie dagen om projecten in te sturen voor de Architectenweb Awards 2026!

Gisteren, 09:00

Rotterdam wil bijna 500 nieuwe woningen in Zevenkamp

16 juni, 4:46

Juryprijs De Vernufteling 2026 voor waterzuinig wonen

16 juni, 3:10

Roos Bendien directielid en projectarchitect bij JAM*

15 juni, 4:22

NSI stopt definitief met bouw houten kantoorgebouw Zuidas

15 juni, 10:12

Ridderkerk mag voorlopig eigen verdeling huurhuizen opzetten

12 juni, 2:38

AFFR laat opruimrobotje Wall-E terugkeren op het witte doek

12 juni, 10:07

Kadaster: Woningkopers verhuizen verder dan tien jaar geleden

11 juni, 2:30
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan