Change= II, Amsterdam-Zuidoost
Copyright: Marcel van der Burg
Change= II, Amsterdam-Zuidoost
Copyright: Marcel van der Burg
Change= II, Amsterdam-Zuidoost
Copyright: Marcel van der Burg
Change= II, Amsterdam-Zuidoost
Copyright: OZMarcel van der Burg
Change= II, Amsterdam-Zuidoost
Copyright: Marcel van der Burg
Change= II, Amsterdam-Zuidoost
Copyright: Marcel van der Burg

Tweede gebouw Change= naar ontwerp OZ in Amsterdam

21 november 2019, 12:02
De organisatie Change= heeft een tweede woongebouw, gericht op werkende jongvolwassenen, in Amsterdam-Zuidoost in gebruik genomen. Architectenbureau OZ ontwierp een complex dat plaats biedt aan bijna 600 wooneenheden en de voorzieningen die deel uitmaken van het Change=-concept.

Voor jongvolwassenen, zelfs als ze werken, is het moeilijk in de grote steden zelfstandige woonruimte te vinden. “Zij moeten vaak meer dan tien jaar wachten op een geschikte huurwoning, waardoor zij al die tijd niet echt kunnen starten met hun leven”, constateert de organisatie Change=.

Als antwoord daarop zegt ze community-concepten te ontwikkelen die passen bij deze doelgroep en haar specifieke behoeftes. In 2016 opende de organisatie een Change=-gebouw in Amsterdam Nieuw-West, dat was ontworpen door OZ. Een tweede complex, wederom ontworpen door OZ, is dit voorjaar geopend in Amsterdam-Zuidoost.

Stedelijke inbedding
Change= II is gesitueerd aan de kruising van de Bijlmerdreef met de Dolingadreef. Op deze locatie, legt OZ uit, is in het bestemmingsplan een hoogteaccent ten opzichte van de omliggende bebouwing voorzien om aan te sluiten bij de schaal van de stedelijke ruimte.

OZ heeft een gebouw ontworpen met een enigszins meanderende plattegrond, mede ontstaan door een uitgespaarde buitenruimte. Op een totaal oppervlak van 32.297 m2 bvo biedt het complex ruimte aan 596 wooneenheden, naast onder meer een fitness-ruimte, horeca, een parkeergarage en diverse Change=-voorzieningen.

De ingang van het complex bevindt zich aan de zijde van het Frankemaheerdpad, waar het gebied twee maaiveldniveaus kent. De ingang is te bereiken via een loopbrug, die vanaf het dreefniveau over de lager gelegen verlengde van een onderdoorgang richting de Amsterdamse Poort strekt.

Woningen en voorzieningen
In de plint zijn ruimten voor diverse (commerciële) voorzieningen een een stallingsgarage opgenomen. Op dreefniveau zijn naast ondersteunende voorzieningen – zoals een restaurant, grenzend aan de binnentuin – ook woningen gesitueerd. De hogere ruimten bieden juist met name woningen en enkele ruimten voor de gedeelde voorzieningen.

Op de twee hoogste verdiepingen bevinden zich grotere ruimten voor commerciële invulling, zoals bedrijven, kantoren en dienstverlening, inclusief horeca. De laatste verdieping, waar zich geen woningen bevinden, is veel kleiner en dient als een stedenbouwkundig en architectonisch accent, aldus OZ.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde bedrijven

Andere nieuwsberichten

Sweco neemt Belgische activiteiten Conix RDBM Architects over

28 minuten geleden

VAi schijnt licht op feministische vrouwenwerkgroep uit de jaren tachtig

1 uur geleden

Eerste school die is gerealiseerd volgens Circlewood-systeem voltooid

3 uur geleden

BureauVanEig ontwerpt sluishuisje bij oudste sluis binnenstad 's-Hertogenbosch

Vandaag, 11:45

Gelderland geeft voorrang aan vergunningen met minder stikstof

4 uur geleden

Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

Vandaag, 10:56

Rijksvastgoedbedrijf zet eerste deelgebied nieuwe wijk Valkenhorst in Katwijk te koop

Gisteren, 15:26

Verkoopgolf van woningen door investeerders zet door

2 maart, 2:57

Nieuwe windmolens komen in Europa vooral op land

2 maart, 10:36

Onderzoek: kinderen spelen vaker buiten, groot verschil per plaats

27 februari, 5:04
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan