Slot Haamstede
Copyright: Rob Doolaard
Slot Haamstede
Copyright: Rob Doolaard
Slot Haamstede
Copyright: Rob Doolaard
Ackerdijkse Plassen
Copyright: Janko van Beek
Ackerdijkse Plassen
Copyright: Martin Mos
Ackerdijkse Plassen
Copyright: Maarten van de Ven
Ackerdijkse Plassen
Copyright: Jan Kriek

Zelden geopende bouwwerken te bezichtigen bij Monumentendagen

13 augustus 2019, 16:11
In heel Nederland opent Natuurmonumenten op 14 en 15 september tientallen van haar landhuizen, kastelen, molens, forten, boerderijen en eendenkooien. Op deze twee Open Monumentendagen geeft de vereniging bovendien toegang tot een aantal bouwwerken die zelden zijn te bezoeken.

Zo opent de vereniging het Zeelandse Slot Haamstede, dat gewoonlijk slechts enkele malen per jaar van binnen is te bezichtigen. Ook eendenkooi Zuid Haffel op Texel – een verborgen oase, aldus Natuurmonumenten – is normaal gesproken niet toegankelijk.

Een ander voorbeeld is de zeventiende-eeuwse boerderij bij de Ackerdijkse plassen, nabij Rotterdam. De monumentale boerderij is tegenwoordig in gebruik als werk- en vergaderplek, maar op 14 en 15 september kunnen geïnteresseerden de opkamer en melkkelder bezichtigen.

Boswachters van Natuurmonumenten hebben bovendien door de aangrenzende Ackerdijkse Plassen een wandeling uitgezet. Ook dat is bijzonder, laat Natuurmonumenten weten, aangezien het gebied gewoonlijk niet vrij toegankelijk is om de hier levende vogels die rust en ruimte te gunnen.

Op 14 september is het 75 jaar geleden dat Maastricht werd bevrijd. In de grotten van de Sint Pietersberg zochten vlak voor de bevrijding bijna 3.000 inwoners van Maastricht hun toevlucht. De overblijfselen zoals de bakkerij, kapel en pompenkamers zijn nog te zien, evenals teksten op de muren.

In het kader van Open Monumentendag verzorgt Natuurmonumenten op zondag 14 september een bezoek aan de schuilplek.

Meer informatie over rondleidingen en openingstijden, en het complete overzicht van opengestelde monumenten is te vinden op een speciaal aan de Open Monumentendag gewijde site.

Cultureel erfgoed
Natuurmonumenten beheert meer dan honderd cultuurhistorisch waardevolle landschappen, plus levend en immaterieel erfgoed, uiteenlopend van eendenkooien tot Brandrode runderen. Daarnaast heeft de vereniging circa 2.600 bouwwerken in bezit, waarvan de helft cultuurhistorisch waardevol is en 500 de status van beschermd monument hebben.

Tijdens de Open Monumentendag opent Natuurmonumenten haar landhuizen, kastelen, molens, forten, boerderijen en eendenkooien. “De verrassende verhalen die daarbij horen, komen aan bod tijdens rondleidingen, excursies en demonstraties”, belooft de vereniging.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Houten IKEC de Zevensprong vormt rustig onderkomen voor speciaal onderwijs

Gisteren, 13:52

LIAG breidt Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie uit met innovatievleugel

Gisteren, 10:57

Elanor Boekholt-O'Sullivan wordt minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening

Gisteren, 09:44

FARO wint tender nieuwe woonwijk in Ravenstein

6 februari, 1:15

Steeds meer energiezuinige woningen in Nederland

Gisteren, 14:43

Directiewisseling bij Kentie Architecten

Gisteren, 11:43

Zeeland en bisdom Breda zoeken naar maatwerk bij herbestemming kerken

6 februari, 2:47

Caroline Voet verzorgt derde Jos. Bedaux-lezing

6 februari, 11:36

RLi: overheid moet actiever ingrijpen in grondmarkt

6 februari, 9:51

A-tract architecture treedt toe tot Sweco

5 februari, 11:52
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan