Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Thema's
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Copyright: Broeinest ADAM
Copyright: Broeinest ADAM
Copyright: Broeinest ADAM
Copyright: Broeinest ADAM
Copyright: Broeinest ADAM
Copyright: Broeinest ADAM
Copyright: Broeinest ADAM
Broeinest ADAM: 'Het is niet erg om de opdrachtgever kritische vragen te stellen'
12 augustus 2019, 11:20
In de aanloop naar de uitreiking van de Architectenweb Awards 2019 leggen we een aantal vragen voor aan de partijen die de prijzen mede mogelijk maken.
Broeinest ADAM
is dit jaar wederom de locatie voor de feestelijke prijsuitreiking van de Architectenweb Awards. We spreken met gezicht en eerste aanspreekpunt, ‘Spin in ’t Nest’, van de Amsterdamse vestiging Peter van den IJssel.
Hoe hebben jullie de uitreiking van de Architectenweb Awards vorig jaar ervaren?
“Het was geweldig om als Broeinest ADAM de Architectenweb Awards te hosten. We zijn heel blij dat ook dit jaar de uitreiking te midden van onze materialenbibliotheek mag plaatsvinden en zijn nieuwsgierig wie er ditmaal in de prijzen gaan vallen. Architectenweb is een waardevolle partner voor ons en het is een bijzonder feest om bij te zijn met een mooie club aan mensen.”
“Uit deze award-show is bovendien een vruchtbare samenwerking voortgekomen, die geleid heeft tot een aantal netwerkbijeenkomsten van Architectenweb in ons Broeinest ADAM. Er is ook een pril begin gemaakt om te kijken of er bijeenkomsten kunnen plaatsvinden in onze Broeinesten in Eindhoven en Rotterdam.”
Buiten gebaande paden
Jullie organiseren zelf ook regelmatig workshops en bijeenkomsten in Broeinest ADAM. Kun je voorbeelden geven van het soort en de inhoud?
“Er is elke twee à drie weken wel een evenement in Broeinest ADAM. Maandelijks vinden er zowel onze ‘Material Footprint Workshops’ plaats als onze ‘Lunch Meet-ups’ waarbij we interieurprofessionals kennis laten maken met Broeinest en onze waardevolle partners. We organiseren ook events in samenwerking met onze partners of onderling zorgen zij samen voor een lezing of bijeenkomst, zoals de Lunch&Learn-sessie.”
“Met meer dan tien partners in Amsterdam levert dit een uitdagende maar ook interessante evenementenkalender op. Je kunt het zien op onze
online agenda
. Evenementen, bijeenkomsten of lezingen hebben een overkoepelend thema, waarbij we wel verder kijken dan de gebaande paden. We proberen ons te onderscheiden in thema’s, sprekers of een interactief element. Zo hadden we eerder dit jaar een Hospitality-event met Arne Koefoed van Wink en de Amsterdamse horecaman Casper Reinders; hieraan hebben we vervolgens ook workshops gekoppeld met onder meer VanMoof en CorUnum. Een inspirerend, middagvullend programma waarin luisteren en doen zijn gecombineerd.”
Footprint Workshop
Broeinest organiseert workshops rond de footprint van materialen. Een onontkoombaar onderwerp voor (interieur)ontwerpers, lijkt me. Is het ook een ingewikkeld onderwerp?
“ Dit is geheel afhankelijk van de ontwerper of studio, maar in het algemeen werkt deze workshop heel verhelderend. We laten de deelnemers namelijk niet aan het einde van de middag naar buiten lopen met een perfect materiaal, maar laten ze nadenken over hoe complex en veelomvattend duurzaamheid eigenlijk is.”
“We brainstormen tijdens deze sessies over duurzaamheid in al zijn facetten. Waar komt het vandaan? Want zijn de grondstoffen? Waar is het geproduceerd en hoeveel afstand legt het materiaal af voordat het hier is? Maar ook: wat is de levensduur, kan het daarna nog worden gebruikt of is het een materiaal wat bijvoorbeeld door middel van schuren of polijsten weer opgefrist kan worden?”
“Je merkt dat er ontzettend veel bij deelnemers opkomt en elke sessie is daardoor weer anders, maar aan het einde van de rit levert het altijd wat op. Voor mensen die zich nog niet verdiept hebben in het onderwerp werkt het verhelderend en maakt de workshop dat ze op bepaalde punten gaan letten; voor de ‘gevorderden’ is het altijd weer interessant om te horen hoe andere mensen erover nadenken.”
“Wat we vooral willen bereiken is dat mensen zelf gaan nadenken over het onderwerp en dit ook bespreken met een opdrachtgever – het is niet erg om ook hem of haar namelijk kritische vragen te stellen over het duurzame project.”
Duurzame update
Zien jullie duidelijke ontwikkelingen of bepaalde terugkerende vragen bij architecten die Broeinest bezoeken voor informatie of overleg?
“Duurzaamheid speelt al geruime tijd een belangrijke rol en zit de laatste tijd zeker in een stroomversnelling – zowel op zakelijk als op particulier niveau neemt het een steeds belangrijkere plek in in het leven van mensen. Wat een goed teken is omdat het op deze manier steeds breder gedragen kan worden.”
“Veel architectenbureaus zijn bezig hun materialenbibliotheek een flinke duurzame update te geven en daar helpen wij natuurlijk graag bij. Die verandering is ontzettend belangrijk, maar we moeten wel kritisch blijven – want soms zie je door de bomen het bos niet meer en kan een ‘groen’ product veel minder groen zijn dan gedacht. Daarnaast zijn nieuwe materialen natuurlijk ook iets waar we constant mee bezig zijn. Onze architectenadviseurs, spinnen en category management zijn altijd op zoek naar nieuwe en innovatieve materialen.”
Maatwerk
Wat is een van de interessantste projecten waaraan Broeinest het afgelopen jaar een bijdrage heeft kunnen leveren?
“Broeinest is een verbinder, we verbinden (interieur)architecten met het juiste materiaal - maar zorgen er ook voor dat de bouwer hiermee uit de voeten kan. Daarnaast werken we samen met diverse scholen en zien er ook dat veel bureaus en studio’s ons weten ons te vinden. Een favoriet project benoemen is dan ook lastig, maar het is altijd mooi om onze materialen terug te zien.”
“Met onze Maatwerk Awards zetten we de bouwers van projecten in het zonnetje en laten we zien hoe belangrijk ambacht is. We tonen daarmee hoe de vertaalslag van het idee van een architect naar een door de bouwer gerealiseerd project verloopt. Dit jaar was de tweede editie van deze Maatwerk Awards, waarbij nu ook diverse architecten met de bouwers meekwamen omdat ze een warme band hebben opgebouwd.”
https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=lL6xlrPnhRg
Trefwoorden
amsterdam
architectenweb awards
materialenbibliotheek
broeinest
broeinest adam
Locatie
Best gelezen
1
Duitsland slokt Nederlandse bouwkracht op
maandag, 13 oktober
2
David Chipperfield landt in Antwerps Nieuw Zuid
woensdag, 15 oktober
3
Kantoorgebouw door Arthur Staal aan de Schinkel gerenoveerd en uitgebreid
woensdag, 15 oktober
4
Gezicht van de tijd
woensdag, 15 oktober
5
Nieuw shortstayhotel door Houben / Van Mierlo in stationsgebied Den Bosch
maandag, 13 oktober
Gerelateerde nieuwsberichten
AGC: interieurbeglazing is stijlvol en heeft veel voordelen
7 augustus 2019
Aftermovie uitreiking Architectenweb Awards 2018
12 november 2018
Beeldverslag uitreiking Architectenweb Awards 2018
9 november 2018
Floris Alkemade uitgeroepen tot Architect van het Jaar 2018
8 november 2018
Hotel Jakarta (SeARCH) bekroond als Publiek gebouw van het Jaar 2018
8 november 2018
Publiekslocatie Centrum Stadhuis Rotterdam (deMunnik-deJong & Merk X) bekroond als Interieur van het Jaar 2018
8 november 2018
Woonzorgcentrum Scheldehof (atelier PRO) bekroond als Zorggebouw van het Jaar 2018
8 november 2018
De Henricus (Berger Barnett Architecten) bekroond als Schoolgebouw van het Jaar 2018
8 november 2018
De Curve (EVA) bekroond als Kantoorgebouw van het Jaar 2018
8 november 2018
Superlofts Blok Y (Marc Koehler Architects) bekroond als Woongebouw van het Jaar 2018
8 november 2018
QbiQ: 'We denken ook na over duurzamere business-modellen'
15 augustus 2019
Kawneer: Woning R is een samenwerking om innovatieve oplossingen te zoeken
21 augustus 2019
Cerriva: Grote tegelformaten steeds vaker gekozen
3 oktober 2019
AGC: interieurbeglazing is stijlvol en heeft veel voordelen
7 augustus 2019
Aftermovie uitreiking Architectenweb Awards 2018
12 november 2018
Beeldverslag uitreiking Architectenweb Awards 2018
9 november 2018
Floris Alkemade uitgeroepen tot Architect van het Jaar 2018
8 november 2018
Hotel Jakarta (SeARCH) bekroond als Publiek gebouw van het Jaar 2018
8 november 2018
Publiekslocatie Centrum Stadhuis Rotterdam (deMunnik-deJong & Merk X) bekroond als Interieur van het Jaar 2018
8 november 2018
Woonzorgcentrum Scheldehof (atelier PRO) bekroond als Zorggebouw van het Jaar 2018
8 november 2018
De Henricus (Berger Barnett Architecten) bekroond als Schoolgebouw van het Jaar 2018
8 november 2018
De Curve (EVA) bekroond als Kantoorgebouw van het Jaar 2018
8 november 2018
Superlofts Blok Y (Marc Koehler Architects) bekroond als Woongebouw van het Jaar 2018
8 november 2018
QbiQ: 'We denken ook na over duurzamere business-modellen'
15 augustus 2019
Kawneer: Woning R is een samenwerking om innovatieve oplossingen te zoeken
21 augustus 2019
Cerriva: Grote tegelformaten steeds vaker gekozen
3 oktober 2019
Toon alles
Andere nieuwsberichten
CPO meer&deel grote winnaar Dirk Roosenburgprijs 2025
17 oktober, 3:37
Het project naar ontwerp van Tom van Tuijn Stedenbouw, Werkstatt en Volle Grond kreeg zowel de vakjury- als publieksprijs.
Gedetailleerde 3D-geprinte maquette toont ruimtelijke ontwikkeling Amsterdam
17 oktober, 2:56
In het WTC op de Amsterdamse Zuidas is een gedetailleerde maquette van de stad Amsterdam geplaatst. In de 3D-geprinte en interactieve maquette zijn bekende plekken en gebouwen te zien, maar ook gebieden die tussen nu en 2030 worden ontwikkeld.
Woongebouwen door VdpArchitecten vormen nieuwe 'voorkant' Groningse Oosterparkwijk
17 oktober, 1:48
Aan de Oosterhamrikkade in Groningen is dit jaar woongebouw Talent opgeleverd. Het complex, dat net als het naastgelegen gebouw Karaat is ontworpen door VdpArchitecten, bestaat uit 108 middeldure huurwoningen.
Het Cultuurfonds kent subsidie toe aan biobased paviljoen voor Amsterdamse Bos ontworpen door Space Encounters
17 oktober, 11:07
Het Cultuurfonds stelt € 100.000 beschikbaar voor het Amsterdamse Bosnest. Het paviljoen is ontworpen door Space Encounters en wordt volledig gebouwd met biobased materialen uit het Amsterdamse Bos.
Sweco neemt groot Belgisch architectenbureau over
17 oktober, 4:23
Het 150 medewerkers tellende assar architects ontwierp onder meer het nieuwe hoofdkantoor van de NAVO in Brussel.
IMF: geen forse huizenprijsdaling bij einde hypotheekrenteaftrek
17 oktober, 12:14
Een mogelijke afschaffing van de hypotheekrenteaftrek in Nederland heeft waarschijnlijk een prijsremmende werking, stelt de Nederlandse bestuurder van het IMF Marnix van Rij
EIB: 75.000 nieuwe voltijdse arbeidskrachten nodig in de bouw
17 oktober, 10:11
Volgens het instituut wordt het tekort aan vakmensen in de bouw steeds groter, vooral omdat de energietransitie een enorme extra vraag naar arbeid creëert.
Groningen worstelt met afronding dertig kilometer lang fietspad naar Assen
16 oktober, 3:25
Een ruime meerderheid van de Groningse Statenleden wil dat er bij het project meer aandacht komt voor de veiligheid van vrouwen.
PBL: minimaal 150.000 hectare meer natuur nodig in 2050
16 oktober, 11:37
Het planbureau heeft twee mogelijke oplossingsrichtingen doorgerekend om de huidige Europese doelen voor klimaat, natuur en waterkwaliteit te halen.
Afaina de Jong wint Amsterdamprijs voor de Kunst 2025
15 oktober, 3:19
De architect en oprichter van Afarai won de belangrijkste kunstprijs van de hoofdstad in de categorie Bewezen Kwaliteit.
Ga naar het nieuws-archief
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur