Huidige situatie Telegraaf- of Kasbankgebouw
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Rijnboutt

Transformatie voormalig Telegraafgebouw volgens ontwerp Rijnboutt

7 november 2018, 17:25
De voormalige drukkerij en redactieruimte van de Telegraaf aan de Amsterdamse Nieuwezijds Voorburgwal wordt ingrijpend verbouwd naar een ontwerp van Rijnboutt. Het monumentale pand kan na de transformatie en koppeling met het pand Kalverstraat 28 onderdak bieden aan een gemengd programma.

Het monumentale Telegraafgebouw stamt uit 1930 en is ontworpen door de architecten J.F. Staal en G.J. Langhout. Sinds 2016 is het voormalige drukkerij- en kantoorgebouw in eigendom van Kroonenberg Groep. Naar de laatste huurder wordt het pand ook wel aangeduid als 'het Kasbankgebouw'.

Herontwikkeling in samenwerking
Na vertrek van huurder Kasbank is gestart met de herontwikkeling, die voorziet in 7.300 m2 kantoorruimte, verdeeld over vijf verdiepingen en een inpandige, tweelaagse parkeergarage. Na de transformatie biedt het pand tevens plaats aan plaats bieden aan retail, horeca en wonen. BAM Bouw en Techniek voert de transformatie uit; het ontwerp is gemaakt door Rijnboutt.

De herontwikkeling geschiedt volgens de samenwerkingsvorm ‘De Ronde Tafel’. Daarbij opereren alle partijen op basis van gelijkwaardigheid en zonder hiërarchie in het projectteam, aldus de bouwonderneming. “BAM is dan ook vanaf het voorlopig ontwerp van architectenbureau Rijnboutt betrokken bij de revitalisatie”, laat de onderneming weten.

Markante pershal
Een markant onderdeel van het gebouw is de voormalige pershal over twee verdiepingen, zichtbaar vanaf de straat. Met het verwijderen van de verdiepingsvloer uit latere jaren wordt de hal – toonbeeld van het functionalistische bouwen – in oude luister hersteld, meldt Rijnboutt.

De spectaculaire pershal gaat deel uitmaken van de retailruimte. Het ontwerp van Rijnboutt zorgt verder voor het op verschillende plekken binnenbrengen van daglicht en een koppeling met Kalverstraat 28  – een gemeentelijk monument, daterend uit 1890 en ontworpen door J.E. van der Pek. De retail-ruimte beslaat in totaal 2.700 m2 en krijgt een ingang aan de Kalverstraat en de Nieuwezijds Voorburgwal.

Panoramaverdieping
BAM herstelt de wintertuin tussen beide panden en reinigt en restaureert het gevelmetselwerk. De belangrijkste constructieve ingrepen betreffen, naast het verwijderen van de latere verdiepingsvloer in de pershal, het realiseren van een atrium om de kantoorruimtes naar elkaar te ontsluiten en de toevoeging van een panoramaverdieping.

De verwachte oplevering is eind 2019. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

AG NOVA ontwerpt woon-zorggebouw voor kwetsbare ouderen op Centrumeiland

2 uur geleden

Team van Nederlandse en Oekraïense architecten ontwikkelt open-source bouwsysteem voor publieke voorzieningen in Oekraïne

3 uur geleden

Expositie toont mogelijkheden voor nieuwe woonruimte in bestaande Rotterdamse wijken

Vandaag, 11:05

Vincent Bijlo en Berlage Saxophone Quartet brengen iconisch ontwerp van Berlage tot leven

Gisteren, 15:50

Ridderkerk hoeft voorlopig niet samen te werken bij verdeling huurwoningen

1 uur geleden

Zichtbaar verduurzaamde huizen leveren meer op bij verkoop

Vandaag, 11:59

Noord-Brabant verdeelt vijftig miljoen euro over regio-Moerdijk

Vandaag, 09:09

Nederland en Vlaanderen maken afspraken over stikstofuitstoot

Gisteren, 14:51

Blaricum lost Laren af als gemeente met duurste woningen

Gisteren, 10:39

Noord-Hollands dorp Opmeer wil eerste mini-kernreactor huisvesten

16 februari, 1:34
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan