Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Genomineerd voor de Brick Award 2018, die Wienerberger onlangs uitreikte: de OV-terminal in Breda. Met bakstenen van Daas Baksteen.
Copyright: Rene de Wit
'Huizen met 2 deuren' in Rotterdam-zuid, in rode en grijze baksteen van Daas Baksteen, was genomineerd voor de Brick Award 2018
Copyright: Wienerberger

Wienerberger neemt Daas Baksteen over

14 juni 2018, 13:02
Wienerberger heeft baksteenproducent Daas Baksteen overgenomen. De overname versterkt de activiteiten van Wienerberger op de beangrijkste Europese markten voor baksteen.

Met twee productielocaties nabij de Duitse grens genereert Daas Baksteen  een omzet van ongeveer € 24 miljoen en biedt het werk aan 125 medewerkers. Het familiebedrijf produceert exclusieve, hoogwaardige keramische gevelstenen en straatstenen, aldus Wienerberger.

Daarnaast heeft Daas Baksteen de afgelopen jaren innovatieve oplossingen voor gevelsteen, zoals de ClickBrick en ID Wall series, ontwikkeld, vervolgt Wienerberger. Het bedrijf uit Zeddam geeft met dergelijke productontwikkelingen een antwoord op de groeiende vraag naar snellere, gemakkelijkere en duurzamere bouwsystemen.

Versterking activiteiten
De overname zorgt volgens Wienerberger voor een optimale samenvoeging van keramische kennis en expertise. “Hiermee kan Wienerberger in een breder kader werken aan het vervaardigen van keramiek en het ondersteunen van haar opdrachtgevers op een eigentijdse manier”, legt de onderneming uit.

“We zijn verheugd om met de overname van Daas Baksteen verdere invulling te geven aan onze groeistrategie. De overname is een uitstekende gelegenheid om onze activiteiten op de belangrijkste Europese markten voor bakstenen te versterken", licht Heimo Scheuch, CEO van Wienerberger AG, de redenen voor de overname toe.

Kwalitatief en esthetisch hoogwaardig
“Daas Baksteen heeft een sterke bedrijfs- en innovatiecultuur, een bekend merk en een breed productenportfolio”, vervolgt Scheuch. “Dit varieert van klassieke high-end producten tot exclusieve handvorm bakstenen."

"Over het algemeen zien we een duidelijke trend in Nederland naar kwalitatief en esthetisch hoogwaardige gevelstenen. De overname stelt ons in staat om onze bestaande productportfolio op dit gebied optimaal aan te vullen”, aldus Scheuch.

Brick Award
Wienerberger organiseeert tweejaarlijks de Brick Award. Voor de recent uitgereikte Brick Award 2018, die onlangs is uitgereikt, waren tien Nederlandse projecten genomineerd.

Daarvan zijn de OV-terminal in Breda, naar ontwerp van Koen van Velsen architecten, en het sociale huisvestingproject Huizen met 2 deuren, ontworpen door Hans van der Heijden Architect, uitgevoerd in Daas Baksteen. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde bedrijven

Andere nieuwsberichten

Eerste woongebouw binnen gebiedsontwikkeling Brainpark Rotterdam voltooid

3 uur geleden

De Playlist: Remco Wagenaar ziet jaren tachtig als muzikale overgangsperiode

Vandaag, 09:15

‘Regeneratieve Architectuur’ is thema van Architect@Work in Rotterdam

Vandaag, 09:00

Bouwstart voor Anna Maria van Schurmangebouw bij Utrechtse Dom

14 augustus, 11:58

Duitse bouw heeft steeds meer last van lage waterstand Rijn

1 uur geleden

Bundesbank begint zoektocht naar nieuw hoofdkantoor in Frankfurt

14 augustus, 10:49

Washington Post: verbouwing Witte Huis kost 927 miljoen dollar

13 augustus, 11:51

Amsterdamse wethouder ontkent achterhouden kosten Oostbrug

12 augustus, 9:33

Koophuizen in bijna alle gemeenten in prijs gestegen

11 augustus, 9:54

Vastgoedadviseur: nog jaren minder huurhuizen door verkoopgolf

10 augustus, 10:09
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap