Wienerberger wekt eigen stroom op

6 oktober 2016, 14:46
In Tegelen, Limburg, hebben Wienerberger en energiebedrijf Eneco het grootste zonnedak van Limburg aangelegd. Het dak van de Wienerberger-vestiging is afgelopen augustus voorzien van 4.550 zonnepanelen.

Gezamenlijk wekken de zonnepanelen per jaar zo’n 1,1 miljoen kilowattuur aan zonnestroom op. Dit is vergelijkbaar met het stroomverbruik van circa 328 huishoudens, aldus de producent van keramische bouw- en bestratingsmaterialen. Het zonnepark is in de zomer gebruik genomen.

Energie-ambitie
Fons Wagener, directeur operations bij Wienerberger: ‘Wij zetten breed in op duurzaamheid in de hele keten. Voor onze productie hebben we energie nodig, maar we stellen daarbij hoge ambities voor de toekomst."

Zo heeft de onderneming volgens Wagener al enorme energiewinsten behaald door tal van energiebesparende maatregelen en technieken in te voeren en maakt Wienerberger gebruik van groene stroom. "Alle initiatieven die ons kunnen helpen om onze energie-ambitie te realiseren, zoals samenwerking met Eneco, gaan we graag aan", zegt hij.

Achter de meter
Peter Paul Weeda, directeur Zon Nederland & UK bij Eneco: "Samen met onze klanten energie duurzaam maken is de kern van onze strategie. De realisatie van een zonnestroomsysteem op de Wienerberger-locatie in Tegelen sluit hier perfect bij aan."

"Het laat ook onze gedeelde visie zien dat energie duurzaam en bij voorkeur zo lokaal mogelijk moet worden opgewekt", vervolgt Weeda. "Het zonnedak levert de opgewekte hernieuwbare elektriciteit rechtstreeks - achter de meter - aan het productieproces van Wienerberger. Daar wordt in één klap een substantieel deel van de energievraag op de locatie duurzaam opgewekt."

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Hoogbouwcomplex KJ Den Haag opgeleverd

Gisteren, 15:12

Renovatie Amsterdam Museum officieel van start

Gisteren, 13:35

Heemschut: sloop dreigt voor Huis van de Toekomst

Gisteren, 11:34

Zenber Architecten ontwerpt interieur van herontwikkelde Lounge 1 op Schiphol

Gisteren, 09:00

Raad Amsterdam krijgt meer transparantie over grote projecten

Gisteren, 12:19

Rekenkamer: aanpak zoetwatertekort loopt jaren achter

Gisteren, 10:21

Particuliere verhuurders noemen uitstel box 3-aanpassing funest

3 september, 3:09

Onderzoek: tientallen biljoenen naar toekomstige AI-datacenters

3 september, 10:17

Boris Hocks nieuwe provinciaal bouwmeester Groningen

2 september, 11:20

VNG: mogelijk 1300 bouwprojecten stilgelegd door schorsing controleur

2 september, 9:35
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap