Copyright: Bart van Hoek
Copyright: Bart van Hoek
Copyright: Bart van Hoek

Rondleiding door Musis Sacrum – nog enkele plekken beschikbaar

7 november 2017, 17:48
Architectenweb organiseert in samenwerking met Van Dongen-KoschuchMetaglas en Espero op zaterdagmiddag 11 november 2017 een rondleiding door de onlangs opgeleverde uitbreiding van Musis Sacrum in Arnhem. Bij deze rondleiding zal Peutz de akoestiek van de concertzaal toelichten en zal Het Gelders Orkest deze met een exclusief optreden illustreren. Aan het eind van de middag wordt tenslotte het nieuwe boek over het werk van Frits van Dongen gepresenteerd. De rondleiding stond eerder voor half september gepland, maar is door omstandigheden verplaatst.

Waar Musis Sacrum voorheen met zijn rug naar het singelpark ten oosten van de oude binnenstad van Arnhem lag, daar is die oriëntatie met de vernieuwing van het muziekcentrum radicaal omgedraaid. Met de volledig glazen gevels die Van Dongen-Koschuch voor de uitbreiding van Musis Sacrum heeft ontworpen, verhouden zowel de nieuwe foyers als de nieuwe concertzaal zich nu direct tot het park.

Het summum van de verbinding tussen Musis Sacrum en het park vormt de deels te openen, dubbele glazen wand waarmee de concertzaal letterlijk naar het groene landschap buiten geopend kan worden. Zo is het mogelijk om optredens binnen en buiten met elkaar te combineren, of om een ‘gedraaid’ orkest op het podium binnen voor het park buiten te laten optreden. “Het park als concertzaal”, noemt architect Patrick Koschuch van Van Dongen-Koschuch het. “Analoog aan het Amsterdamse Prinsengrachtconcert, waar de grachten het auditorium vormen.”

Hoogstaande akoestiek
Binnenin de concertzaal worden bezoekers getrakteerd op een akoestiek die volgens adviesbureau Peutz dicht in de buurt komt van de veel geroemde akoestiek van Het Concertgebouw in Amsterdam. Wat betreft zijn inhoud - een belangrijke voorwaarde voor goede akoestiek - is de zaal van Het Concertgebouw nog maar iets groter dan zijn Arnhemse rivaal.

Om tot deze hoogstaande akoestiek te komen is de nieuwe concertzaal van Musis Sacrum rondom voorzien van houten panelen die in verschillende ritmes ten opzichte van elkaar verspringen. Het geluid wordt zo optimaal door de ruimte verspreid. Zwarte, beweegbare, akoestische panelen kunnen de karakteristiek van de ruimte daarbij nog zodanig veranderen dat deze ook geschikt is voor popconcerten.

Rondleiding
Om architecten en andere ontwerpers, opdrachtgevers en adviseurs de vernieuwing van Musis Sacrum in al zijn aspecten te laten beleven organiseert Architectenweb samen met Van Dongen-Koschuch en in samenwerking met Metaglas en Espero op zaterdagmiddag 11 november een rondleiding door het gebouw. Hierbij geven de architecten een uitgebreide toelichting op de door hen ontworpen uitbreiding, gaat Peutz in op de akoestiek van de zaal, en brengt Het Gelders Orkest vervolgens een muziekstuk ten gehore die dit illustreert.

De dubbele, deels te openen glazen wand van de concertzaal is door Van Dongen-Koschuch in nauwe samenwerking met Metaglas ontwikkeld. Tijdens de rondleiding geven adviseurs van Metaglas een toelichting op hoe de wand precies werkt. 

De transformatie van zaal voor klassieke muziek tot zaal voor popmuziek is mogelijk dankzij 280 zwarte, akoestische panelen die zijn ontwikkeld in nauwe samenwerking met Espero. Adviseurs van Espero demonstreren tijdens de rondleiding hoe de plaatsing van deze panelen precies in zijn werk gaat en leggen uit hoe de panelen de akoestiek van de ruimte veranderen.

Na de presentatie van het boek ‘25 years-25 works’ over het werk van Frits van Dongen wordt het boek tijdens de borrel door Architectura & Natura tegen gereduceerd tarief verkocht en bestaat natuurlijk de mogelijkheid om het boek te laten signeren.


Programma

14:00u–14:30u – Inloop met koffie, thee en typisch Arnhemse koekjes

14:30u–15:15u – Lezing door architect Patrick Koschuch (Van Dongen-Koschuch) over ontwerp vernieuwing Musis Sacrum en adviseur Margriet Lautenbach (Peutz) over akoestiek nieuwe concertzaal

15:15u–16:15u – Rondleidingen door vernieuwde Musis Sacrum door team Van Dongen-Koschuch met toelichting van Metaglas bij de te openen glazen wand van de concertzaal en toelichting van Espero bij beweegbare akoestische panelen in de zaal

16:15u–16:45u – Optreden door muziekensemble Fuse in nieuwe concertzaal

16:45u–17:00u – Presentatie boek ‘25 years-25 works‘ over werk Frits van Dongen in de foyer

17:00u–18:30u – Borrel in de foyer


Klik hier om je aan te melden voor de rondleiding (Eventbrite)

De rondleiding door het vernieuwde Musis Sacrum op zaterdagmiddag 11 november 2017 is gratis en specifiek bedoeld voor architecten en andere ontwerpers, opdrachtgevers en adviseurs.

Lees meer over het ontwerp van het vernieuwde Musis Sacrum in het zojuist verschenen Architectenweb magazine ‘Publieke gebouwen’. Wie dit magazine niet ontvangen heeft, kan het op Architectenweb.nl gratis lezen. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Houten woonbuurt in bos bij Amersfoort opeleverd

Gisteren, 15:35

Atelier Kempe Thill introduceert rijtjeshuis in Zwitsers kloostercomplex

Gisteren, 14:30

Team V presenteert opgeleverd Clubhouse Boompjes in Rotterdam

Gisteren, 12:00

Inzendronde BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 gestart

Gisteren, 10:04

Zuid-Holland pakt provinciale weg bij Alphen voor honderd miljoen aan

Gisteren, 16:24

Nederland haalt bouwdoel niet: opnieuw minder nieuwe woningen

Gisteren, 13:20

Woningcorporaties komen veel geld tekort, waarschuwt autoriteit

Gisteren, 11:01

Makelaars: huuraanbod droogt op door verkoopgolf woningen

29 januari, 10:45

Rechtbank: Bonaire te weinig beschermd tegen klimaatverandering

29 januari, 9:36

Friesland en Waddeneilanden: verlaging dijknorm niet verantwoord

28 januari, 2:35
Michiel van RaaijHoofdredacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan