Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Hembrugterrein Zaandam
Copyright: Laurens Kuijper
Hembrugterrein Zaamdam in vogelperspectief
Copyright: Rijksvastgoedbedrijf

Hembrugterrein: zes partijen naar laatste ronde

9 oktober 2017, 10:46
Zes projectontwikkelaars kunnen op 24 november een bod doen op het Hembrugterrein in Zaandam. De hoogste bieder koopt het terrein van het Rijksvastgoedbedrijf en kan zijn plannen uitvoeren.

Het Rijksvastgoedbedrijf heeft begin 2017 het 42 hectare grote Hembrugterrein te koop gezet. Half januari 2018 maakt de dienst bekend wie de koper van het voormalige militaire terrein wordt. De zes projectontwikkelaars die door zijn naar de laatste ronde zijn (in alfabetische volgorde):
- ABC Planontwikkeling
- AM
- BPD Ontwikkeling, VORM Ontwikkeling
- Damse Ontwikkel Combinatie, Diederendirrix, Atelier Kempe-Thill
- The Good Life Development Fund
- Van der Leij Bouwbedrijven

Geïntereseerde marktpartijen konden een plan indienen voor de ontwikkeling van het terrein. Een selectiecommissie onder leiding van rijksbouwmeester Floris Alkemade heeft plannen van negen partijen bestudeerd. Op basis daarvan zijn zes partijen gekozen, die nu een bod op het terrein mogen uitbrengen.

Kwaliteit
De selectiecommissie zegt onder de indruk te zijn van de hoge kwaliteit, de diversiteit en creativiteit in deze plannen. In de plannen van de zes ontwikkelaars is sprake van een mooi evenwicht.

Alle combineren behoud van het monumentale en het groene karakter van het terrein met mogelijkheden voor bedrijvigheid, recreatie en horeca. Er wordt sterk verbinding gezocht met de metropoolregio Amsterdam en met Zaandam. Alle zes partijen kunnen hun programma in ongeveer tien jaar volledig ontwikkelen.

Hoogste bod
Alle zes plannen die er nu liggen, zijn prima, stelt het Rijksvastgoedbedrijf. De laatste fase draait dan ook niet meer om de inhoud van de plannen; nu telt alleen nog het hoogste bod.

De bedoeling is om het terrein te herontwikkelen voor wonen, werken, horeca, design en cultuur. Voor woningen, die kunnen worden gerealiseerd in monumenten en nieuwbouw, is maximaal twee derde van de oppervlakte gereserveerd. In totaal kan de bebouwing zo’n 180.000 m2 beslaan.

Voor de zes consortia zijn de commerciële belangen groot. Daarom kan het Rijksvastgoedbedrijf in deze fase niets bekend maken over de inhoud van de verschillende plannen, zo legt de dienst uit.

Monumentaal
Het Hembrugterrein is in 1897 ontwikkeld en was in gebruik voor fabricage van wapens en munitie, voor verdediging en bevoorrading. Het was het hart van de Stelling van Amsterdam en tot de eeuwwisseling in gebruik voor de militaire industrie.

Op het bosrijke terrein bevinden zich vijftig rijks- en gemeentemonumenten en andere sporen van de industriële geschiedenis. Het terrein is grotendeels opnieuw ingericht in een samenwerking tussen het rijk, de provincie Noord-Holland en de gemeente Zaanstad.

Het Rijksvastgoedbedrijf heeft in de afgelopen jaren het terrein ontwikkeld tot een gebied voor creatieve ondernemers. Veel monumenten zijn door de overheden opgeknapt. De monumentale gebouwen zijn geschikt te maken voor wonen of werken. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

In gesprek met John van de Water over 'Reconnecting with China' en het debat over werken in China

30 minuten geleden

Stijn Dries transformeert papierfabriek tot creatief atelierdorp

Gisteren, 13:27

Groosman heeft 'eigen' Coolse Poort in centrum Rotterdam gerenoveerd

Gisteren, 11:48

Gerenoveerd rijksmonumentaal herenhuis toont oud en nieuw in samenhang

Gisteren, 10:59

ABN AMRO: huurwetaanpassingen stoppen uittocht beleggers niet

1 uur geleden

Van Schijndelhuis in Utrecht staat te koop

Gisteren, 14:43

Massaproductie vliegende auto's niet ver weg meer, zegt XPENG

Gisteren, 12:25

Rotterdamse ondernemer Martijn van der Vorm (67) overleden

Gisteren, 09:27

Hollandse Duinen wordt officieel een nationaal park

28 april, 2:33

Dutch Green Building Council breidt bestuur uit met drie leden

28 april, 10:47
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan