Copyright: Awg architecten

41 nieuwe grote schoolbouwprojecten in België

5 oktober 2017, 16:52
Op voorstel van Vlaams minister van Onderwijs Hilde Crevits heeft de Vlaamse regering 41 scholen geselecteerd die via een publiek-private samenwerking een nieuw schoolgebouw mogen bouwen. Dat meldt Agion, een agentschap van de Vlaamse overheid voor infrastructuur in het onderwijs.

De schoolbouwprojecten, gesitueerd in Vlaanderen en het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, vertegenwoordigen een investeringswaarde van 550 miljoen euro. De nieuwe scholen hebben in totaal een oppervlakte van ongeveer 250.000m².

Versnelling inhaalbeweging
In het voorjaar van 2017 heeft de Vlaamse overheid een DBFM-oproep aan schoolbesturen gelanceerd, waarop ze 52 aanvragen ontving. Daarvan zijn nu 41 scholen geselecteerd om hun bouwproject te realiseren.

Dit nieuwe programma versterkt de inhaalbeweging, die de overheid wil maken in het kader van Masterplan Scholenbouw. Het Masterplan moet oplossingen bieden voor problemen als ruimtegebrek en verouderde gebouwen in het onderwijs.

Publiek-privaat
Het huidige scholenbouwprogramma is een vervolg op het programma ‘Scholen van Morgen’ dat goed is voor 182 nieuwe scholen. Bij beide programma’s wordt samengewerkt met de private sector.

Eén of meer inrichtende machten of schoolbesturen kennen het ontwerp, de bouw, de financiering en het onderhoud van een gebouw gedurende dertig jaar toe aan een private partner. De besturen betalen gedurende die periode een zogenoemde ‘beschikbaarheidsvergoeding’ aan die private partner, legt Agion uit. Daartoe krijgen de schoolbesturen een DBFM-toelage van de Vlaamse overheid. Na dertig jaar wordt het schoolgebouw automatisch overgedragen aan het schoolbestuur.

“De komende jaren kunnen we van Ieper tot in Lanaken 41 nieuwe scholen bouwen”, zegt minister Crevits. “De scholen kunnen nu effectief werk maken van hun plannen voor de realisatie van moderne, duurzame schoolgebouwen.” 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Stijn Poelstra legt hoofdkantoor BIG vast op film

Gisteren, 16:11

Tosin Oshinowo benoemd tot nieuwe Oosterhoff Visiting Professor TU Delft

Gisteren, 14:44

Team geselecteerd voor modernisering gevangeniscomplex Norgerhaven in Veenhuizen

Gisteren, 13:38

Inschrijving Rietveldprijs 2026 van start

Gisteren, 12:30

CPB: meer samenwerking nodig voor uitbreiding Europees stroomnet

Gisteren, 15:26

Coalitie haalt haar eigen stikstofdoelen niet, denken planbureaus

Gisteren, 11:40

Klimaatraad: overheid moet inzetten op gedrag bij duurzaamheid

Gisteren, 09:28

Noord-Holland geeft ontheffing voor bouw datacenter in Aalsmeer

19 februari, 2:09

Nederland en België onderzoeken treinverbinding Eindhoven-Brussel

19 februari, 12:02

Nieuwe minister VRO: nieuwe steden bouwen zal moeten

19 februari, 10:03
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan