Omgeving Binnenhof moet bezoek waard blijven

13 maart 2017, 13:24
Een vrouw uit de directe omgeving die 'al misselijk' wordt bij de gedachte dat ze niet gewoon over het Binnenhof kan lopen. De 'gemakswinkel' (in kauwgum, blikjes fris en sigaretten) aan de overkant die de vaste klanten uit het Kamerbedrijf 'in één klap' kwijtraakt en bouwverkeer voor de deur vreest bovendien. De haringkar voor de poort daarentegen die zich verheugt op de toeloop van de bouwvakkers, op piekdagen wel zo'n 750.

Er wordt nog steeds met gemengde gevoelens gekeken naar de enorme opknapbeurt voor het Binnenhof, die in 2020 begint. Dat bleek maandag bij de presentatie van voorstellen voor het behoud van de leefbaarheid en aantrekkelijkheid van het gebied tijdens de operatie die tot 2025 gaat duren. Partijen verenigd in het 'Omgevingsoverleg Renovatie Binnenhof' willen het aantal bezoekers voor het Binnenhof en omgeving in ieder geval op peil houden.

Daarom moet er een informatiecentrum over de renovatie, de parlementaire geschiedenis en de rijke historie van het complex komen. Er moeten speciale tours worden georganiseerd. Unieke kansen moeten worden benut: als de Eerste en Tweede Kamer weg zijn maar er nog niet met de klus is begonnen, kunnen plekken worden bezichtigd die anders niet door derden kunnen worden bezocht.

ProDemos, het ‘Huis voor democratie en rechtsstaat’, dat al rondleidingen organiseert, gaat volgens de voorstellen aangepaste tours organiseren, langs het Binnenhof-in-verbouwing en langs het parlement in de tijdelijke huisvesting elders in de stad.

Het Mauritshuis, het Haags Historisch Museum, Escher in het Paleis, het Museon en andere musea kunnen de bouwhekken benutten om er tentoonstellingen bij en op te houden, zo is verder de gedachte. 

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

West Architecten verenigt verleden en heden in Rotterdams herenhuis

25 september, 4:20

MAPL. ontwerpt openbare ruimte van City West Nieuwegein

25 september, 2:40

HDO Groep: optoppen is geen technisch, maar bestuurlijk vraagstuk

25 september, 1:39

Rijnboutt aan de slag met herontwikkeling oostzijde Krophollerensemble Waalwijk

25 september, 11:25

Kabinet bepaalt met scores welke infra-projecten doorgaan

25 september, 5:14

Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

25 september, 12:17

Staatssecretaris: flexibele stroom moet het nieuwe normaal worden

25 september, 9:36

BNA meldt akkoord over nieuwe cao voor architectenbureaus

24 september, 12:30

Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

24 september, 10:19

Karremans trekt beroep in tegen bouw nieuw dorp in Zuidplaspolder

23 september, 4:42
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap