'Winkelleegstand blijft oplopen'

29 januari 2016, 10:18
De winkelleegstand in Nederland dreigt de komende jaren op te lopen. Daarvoor waarschuwt het economisch bureau van ING vrijdag.

Fysieke winkels leveren steeds meer terrein in aan webshops, waardoor omzet en marges onder druk staan. ING denkt dat over tien jaar 20 tot 25 procent van de aankopen online wordt gedaan.

Het probleem is volgens ING dat nog niet voldoende wordt gedaan door de markt en de overheid om leegstaande winkels te saneren. "De wil en mogelijkheden harde beslissingen te nemen zijn niet altijd aanwezig. Een lange remweg dreigt", zegt sectormanager Dirk Mulder van Food & Retail bij ING.

Nederland heeft relatief veel winkelruimte. Met gemiddeld 1,8 vierkante meter winkelvloeroppervlak per inwoner hoort Nederland tot de landen met de hoogste winkeldichtheid in Europa. Tegelijkertijd wordt per vierkante meter juist relatief weinig verdiend.

Tussen 2007 en 2015 nam de leegstand toe van 5 procent naar 9 procent van het totale winkelvloeroppervlak, zo bleek afgelopen zomer al. Hoewel een rem is gezet op de ontwikkeling van nieuwe winkelruimte, lijken dubbele cijfers volgens ING onvermijdelijk.

Informatieleverancier op het gebied van detailhandel Locatus constateerde onlangs voor het eerst in tien jaar een lichte daling in de leegstand. Volgens ING is echter geen sprake van een structurele daling.

Hoe groot de invloed van de faillissementen van Macintosh, V&D en DA eind vorig jaar is op de leegstand, is nog onduidelijk. Veel van de getroffen winkels lijken door te kunnen draaien, maar volgens ING geven de faillissementen wel aan dat de detailhandel nog zeer kwetsbaar is.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

BURA, LEVS architecten en Urban Climate Architects publiceren onderzoek naar CO2-voetafdruk van stedelijk ontwerp

Gisteren, 16:00

Binst Architects ontwerpt nieuw gemeentehuis Middelkerke

Gisteren, 11:53

Lidia Egorova en Bart Nicolaas benoemd tot partner bij Space&Matter

Gisteren, 10:32

LAOS landscape urbanism opent tweede vestiging in Utrecht

20 januari, 3:11

Toerisme wereldwijd in 2025 naar record, meeste toeristen naar Europa

Gisteren, 14:56

Nieuw gemaal IJmuiden kost tot 2,3 miljard euro

Gisteren, 13:28

Zuid-Hollandse miljoenen naar snelle oplossingen vol stroomnet

Gisteren, 09:23

Inschrijving Tilburg Architectuurprijs 2026 geopend

20 januari, 1:46

ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

20 januari, 11:22

Amsterdam wil bijdragen aan herbouw Vondelkerk

19 januari, 5:05
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan