Copyright: Blok C. FARO Architecten
Blok C, tussenstraat.

FARO wint selectie Veemarktterrein Utrecht

7 januari 2016, 16:54
FARO Architecten heeft de besloten prijsvraag voor blok C op het Veemarktterrein in Utrecht gewonnen. Het plan gaat uit van gesloten bouwblokken met grote diversiteit in de uiteindelijke vormgeving.

In samenwerking met Strootman Landschapsarchitecten en Beumer Makelaars heeft FARO een plan gemaakt voor vijftig woningen en acht appartementen. Het plan voor de ontwikkeling van blok C is gemaakt in opdracht van Ooms Bouw & Ontwikkeling.

Het winnende plan voorziet volgens het architectenbureau in een stedelijke structuur van gesloten bouwblokken, met een gevarieerd en rijk gevelbeeld. Binnenterreinen bieden plaats aan rust, groen en speelruimte.

Meervoudig opdrachtgeverschap
Het plan is een speciaal ontwikkeld concept voor blok C, zo legt FARO uit. Het blok krijgt zijn definitieve verschijningsvorm door een wisselwerking tussen ontwikkelaar, architect en mede-opdrachtgever.

Binnen het plan zijn meerdere typen mede-opdrachtgeverschap mogelijk. Een koper kan zelfs met een eigen architect en aannemer een eigen woning ontwerpen en bouwen. Op deze wijze wordt, onder supervisie van FARO, een maximum aan diversiteit gegarandeerd.

Variatie in gevels en binnenwereld
Blok C heeft een grote maat. “Een waar cadeau”, noemt FARO dat. “Het leent zich uitstekend voor een sfeervolle binnenwereld.” Strootman Landschapsarchitecten heeft meerdere ontwerpen gemaakt die recht doen aan de uitstraling en de logistiek van de grote binnentuin. “Met verschillende invullingen wordt deze kans van het stedenbouwkundig plan volledig benut.”

In het stedenbouwkundig plan van het Veemarktterrein worden de bouwblokken opgevat als een verzameling individuele gevels, die samen een bouwblok omvatten. Door middel van beeldregieregels wil het ontwerpteam zorgen voor een stedelijke uitstraling van de gevels.

Duurzaam en tijdloos
In het plan is gekozen voor duurzaam en tijdloos materiaalgebruik, geïnspireerd op veel Utrechtse stedelijke buurten. De basis van het schetsplan zijn bakstenen gevels in verschillende kleuren: rood/oranje, bruin/rood, geel en een wit gekeimde steen. Verder omvat het assortiment smetranden en hardstenen of antracietkleurige plinten.

Een volledig overbouwde parkeervoorziening zullen de auto’s uit het zicht houden. Voorts zetten de planontwikkelaars op alle onderdelen in op duurzaamheid. Ze hebben een GPR van 8 en woningen met een EPC van 0 en lager als doel gesteld.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Cepezed verbouwt voormalig gebouw Aardwetenschappen in Utrecht

31 januari, 3:42

PosadMaxwan presenteert stedenbouwkundig plan Spoorkwartier Groningen

31 januari, 12:22

Vijftig woningen op oude plek Remigiusschool Duiven

31 januari, 10:30

Oud kantongerecht Amsterdam wordt verbouwd tot Hartwig Museum

30 januari, 3:12

Tunnel onder Ketelmeer kost tussen 1,6 en 3 miljard euro

31 januari, 1:57

Meeste woningen erbij in Zuid-Holland, minste in Drenthe

31 januari, 11:26

Meer huizen en betere bereikbaarheid nodig bij bouw kerncentrales Borssele

31 januari, 9:04

Beyond Space neemt Boring Collection onder zijn hoede

30 januari, 2:22

Nederlandse bevolking groeide door, maar minder hard

30 januari, 12:19

Gortemaker Algra Feenstra breidt directie uit met Ellen Gedopt

29 januari, 11:50
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan