Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Office Winhov / Office Haratori
Copyright: Office Winhov / Office Haratori

Winhov wint competitie flagshipstore Bucherer

7 oktober 2015, 17:25
Samen met Office Haratori uit Zürich heeft Office Winhov de prijsvraag voor de flagshipstore van de Zwitserse juwelier Bucherer gewonnen. Het winnende ontwerp betreft een renovatie van het bestaande pand en een ontwerp voor de nieuwe gevel.

Het gaat om de vestiging van het 127 jaar oude familiebedrijf aan de prestigieuze Bahnhofstrasse in Zürich, zo laat Office Winhov weten. Bucherer heeft meerdere vestigingen op exclusieve locaties in Europa en is reeds vanaf 1947 op deze prominente plek in Zürich gevestigd.

Het pand moet wat betreft interieur en uitstraling worden gemoderniseerd. Een nieuwe gevel maakt deel uit van die operatie. Na de renovatie en vernieuwing moet de juwelierswinkel weer aansluiten bij de uitstraling van de Bahnhofstrasse.

Uitstraling
Het ontwerp van Office Winhov en Office Haratori voorziet in een regelmatig geordend gevelraster van onder een hoek geplaatste natuurstenen elementen. Op de hoek van de Bahnhofstrasse is dit uitgewerkt als een erker. Daarmee wendt het gebouw zich naar het langsperspectief in de straat.

De plint van het pand bestaat uit een donkere gevel met etalages. De verlichting van de gevel is op subtiele wijze ingepast tussen de gedraaide marmerpanelen.

Beoordeling
De inzendingen voor de competitie werden getoetst op zowel architectonische en stedenbouwkundige criteria als die voor functionaliteit, economische waarde en duurzaamheid. De jury prijst aan het winnende ontwerp vooral de sterke verankering in de stedenbouwkundige situatie, naast de identiteit en uitstraling van het ontwerp.

"Het gebouw krijgt de beschikking over een nieuwe jurk waardoor het weer een actuele verschijningsvorm krijgt. Zo transformeert het gebouw tot een object dat door middel van reliëfwerking van de losse elementen en het daarmee samenhangende spel van licht en schaduw een krachtige uitstraling heeft", aldus de jury.

Uitwerking
De firma Bucherer is voornemens om het ontwerp samen met Office Winhov en Office Haratori verder uit te werken en spoedig te realiseren, zo heeft ze laten weten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde video's

Andere nieuwsberichten

Tien nominaties voor NRP Gulden Feniks 2026

15 mei, 2:20

Nieuwe Instituut brengt rijkscollectie architectuur en stedenbouw tot leven in Collection Gallery

15 mei, 1:17

44 woningen op bosrijke locatie in Driebergen

15 mei, 9:26

Vijf finalisten voor Heuvelinkprijs 2026

13 mei, 3:06

ITA Ensemble speelt 'De Architect' van sterregisseur Rebecca Frecknall

15 mei, 3:11

Commissie: milieustudie Schiphol schiet tekort voor omwonenden

15 mei, 12:08

Koen Pörtzgen benoemd tot partner bij Zecc Architecten

15 mei, 10:15

Consortium met RxDomi en TU/e ontwikkelt netbewuste woning

13 mei, 2:56

Minimaal half miljard extra nodig voor verbreding A27

13 mei, 1:38

RVO constateert laagste groei windenergie op land in jaren

13 mei, 10:02
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan