Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Waarde Imtech halveert op beurs

6 augustus 2015, 10:25
Het aandeel Imtech ging donderdag in de vroege beurshandel keihard onderuit. Beleggers dumpten hun stukken, toen de geplaagde technisch dienstverlener weer aangaf geen akkoord te hebben bereikt met zijn financiers.

Imtech verloor de afgelopen dagen al tientallen procenten op de beurs. Maar de koersval van donderdag is opvallend, Imtech halveerde tussentijds in waarde en stond na een uur handelen op een voorlopig laagste tussentijdse koers van 0,97 euro per aandeel. Omstreeks 11.05 uur noteerde Imtech nog een min van bijna 35 procent op 1,29 euro.

De handelsvolumes zijn daarbij zeer hoog. Er werden al bijna 4,7 miljoen aandelen Imtech verhandeld, veel meer dan gemiddeld op een dag. Imtech stond eind maart nog op een niveau van 5,40 euro per aandeel.

Analisten zijn daarbij zeer negatief. Zo gaf zakenbank SNS Securities het fonds een verkoopadvies. Petercam verlaagde de richtprijs voor het aandeel van 2,50 euro naar 10 cent. Het voortbestaan van het concern wordt volgens Petercam ernstig bedreigd.

Imtech voert al enige tijd gesprekken met zijn financiers over extra leningen, in totaal 75 miljoen euro bovenop een bestaande lening van 700 miljoen euro. De gesprekken met de geldschieters zijn nog gaande, maar verlopen zeer moeizaam. Zo wil Imtech meer financiële ruimte voor zijn Duitse tak, maar dat werd afgewezen.

Het uitblijven van extra geld maakt de situatie bij het bedrijf lastig. "Royal Imtech en Imtech Duitsland evalueren de huidige situatie", aldus Imtech in een korte persverklaring. Daarbij worden de consequenties voor de Duitse tak en voor Imtech als geheel bekeken en alle opties overwogen.

Imtech heeft het extra geld nodig omdat het langer duurt om weer winst te gaan maken dan eerder werd verwacht. De onderneming bracht onlangs een winstwaarschuwing naar buiten, onder meer vanwege onverwacht hoge verliezen op oude projecten in Duitsland.

Bron: ANP

Trefwoorden

imtech

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Voorlopig ontwerp cultuurcluster Berlijnplein in Utrecht gepresenteerd

Gisteren, 15:27

Universiteitscampus Spui in centrum Den Haag in gebruik genomen

Gisteren, 13:58

Amsterdam wil hiphopcentrum realiseren in stadseel Zuidoost

Gisteren, 10:46

Menselijk contact, licht en lucht staan centraal bij appartementencomplex van SO-IL

26 maart, 2:47

‘Transformatie en optoppen levert tienduizenden woningen en klimaatwinst op’

Gisteren, 11:53

Zeeuwse Staten willen inspraak inwoners op groeiplan provincie

Gisteren, 09:30

Minister: meer geld nodig voor Warmtefonds voor duurzamere woning

26 maart, 12:29

Kadaster: nieuwbouwappartementen in trek bij oudere kopers

26 maart, 9:35

SER adviseert kabinet: wees standvastig in verduurzamingsbeleid

25 maart, 11:03

Omzet Ballast Nedam gestegen, ook orderboek groeit

24 maart, 1:20
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan