Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design
Copyright: LAP Landscape & Urban Design

Parkeerdek Liberty Global veranderd in daktuin

10 juli 2015, 13:27
De buitenruimte van Liberty Global in Schiphol-Rijk is getransformeerd van parkeerdek tot een representatieve daktuin. Bezoekers van de grootste kabel- en internetleverancier ter wereld krijgen zo een betere eerste indruk van het bedrijf. Bovendien is de buitenruimte nu meer afgestemd op het eveneens vernieuwde interieur van het hoofdkantoor.

Dat meldt LAP Landscape & Urban Design, het bureau dat verantwoordelijk is voor het ontwerp. Het parkeerdek bood bezoekers niet alleen een grijze en troosteloze aanblik, ook zorgde de indeling voor desoriëntatie. De hoofdingang moest letterlijk gezocht worden, meldt LAP. Daarom was verbetering van de ‘psychische geografie’ de eerste doelstelling van het ontwerp.

Om de campus een betere en herkenbare hoofdentree te geven is de indeling van het parkeren aangepast, de rijrichtingen en doodlopende straten zijn veranderd waardoor het mogelijk werd een nieuwe hoofdas te introduceren.

Daarnaast zijn de entrees van de losse kantoren benadrukt met een lichtmast van twaalf meter hoog. De geparkeerde auto’s zijn verborgen achter een groene haag, zodat bezoekers alleen de binnentuin zelf ervaren. De sfeer sluit weer aan op die in het kantoorgebouw zelf, waar bijvoorbeeld een koffiebar in een decor van een vier verdiepingen hoge plantenwand was geplaatst.

De grootste ingreep voor het parkeerdek was het maken van een vide, die is ontstaan door acht betonnen kanaalplaten van het oorspronkelijke dek te verwijderen. De parkeergarage is nu voorzien van natuurlijk licht en zicht op de daktuin en het hoofdgebouw. In de vide is eveneens een tuin aangelegd, waarin grote bomen staan en een trap die bezoekers naar de daktuin leidt.

Centraal in de daktuin bij de vide staan drie grote lichtmasten als een sculptuur bijeen. Zij markeren de tuin op het dek, brengen sfeer verlichting in de avonden en belichten de route vanuit de kelder naar de tuin en uiteindelijk de entrees.

In de daktuin is een slangenbank geplaatst met meer dan tweehonderd zitplekken in het groen. De zitbank is opgebouwd uit twee delen, convex en concaaf. Het meubel heeft een sterk aflopende bovenrand -zodat water en vuil niet op de rand blijven liggen- en een inspringende aansluiting met de verharding, waar een lichtslang in is verwerkt. Ook zijn er bijzettafeltjes geplaatst voor werk of lunch.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

CPO meer&deel grote winnaar Dirk Roosenburgprijs 2025

17 oktober, 3:37

Gedetailleerde 3D-geprinte maquette toont ruimtelijke ontwikkeling Amsterdam

17 oktober, 2:56

Woongebouwen door VdpArchitecten vormen nieuwe 'voorkant' Groningse Oosterparkwijk

17 oktober, 1:48

Het Cultuurfonds kent subsidie toe aan biobased paviljoen voor Amsterdamse Bos ontworpen door Space Encounters

17 oktober, 11:07

Sweco neemt groot Belgisch architectenbureau over

17 oktober, 4:23

IMF: geen forse huizenprijsdaling bij einde hypotheekrenteaftrek

17 oktober, 12:14

EIB: 75.000 nieuwe voltijdse arbeidskrachten nodig in de bouw

17 oktober, 10:11

Groningen worstelt met afronding dertig kilometer lang fietspad naar Assen

16 oktober, 3:25

PBL: minimaal 150.000 hectare meer natuur nodig in 2050

16 oktober, 11:37

Afaina de Jong wint Amsterdamprijs voor de Kunst 2025

15 oktober, 3:19
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan