Copyright: Alumni Alpha. eQ+
Copyright: Alumni Alpha, gepolijst. eQ+
Copyright: Alumni Alpha, gepolijst. eQ+
Copyright: Alumni Alpha, nikkel met bekleding. eQ+
Copyright: Alumni Alpha, zwart-brons, gestoffeerd. eQ+
Copyright: Alumni Alpha, zwart-brons, gestoffeerd. eQ+
Copyright: Beech Connect. DUM
Copyright: Beech Connect. DUM
Copyright: Beech Connect. DUM
Copyright: Beech Connect. DUM
Copyright: Beech Connect. DUM
Copyright: Beehive, alumnium. by Marc de Groot
Copyright: Beehive, brons. by Marc de Groot
Copyright: Beehive, aluminium wit. by Marc de Groot
Copyright: Beehive, alumnium. by Marc de Groot
Copyright: Beehive, brons. by Marc de Groot

District Award voor gevouwen stoel

16 juni 2015, 13:17
Tijdens de afgelopen editie van Design District is de stoel Alumni Alpha van Jesse Visser en Geke Lensink bekroond met de District Award. De tweede en derde prijs gingen naar het tafelsysteem Beech Connect en de lamp Beehive.

Deelnemers aan Design District, dat plaatsvond van 3 tot en met 5 juni in Zaandam, stuurden in groten getale een product in voor de District Awards. Dit jaar moest de jury 81 inzendingen beoordelen, zo laat de beursorganisatie weten. Producten zijn beoordeeld "op originaliteit, uitstraling, eigenheid en mate van aanvullendheid op de collectie en het merk".

Alumni Alpha
De eerste prijs is toegekend aan de stoel Alumni Alpha, ontworpen door Jesse Visser en Geke Lensink voor het merk eQ+. De stoel bestaat volledig - kuip en poten - uit gevouwen aluminium. De plaatsing van de vouwen zorgen voor een comfortabele zit en een prikkelend uiterlijk.

De jury waardeert voorts "het doorzettingsvermogen om het stoeltje in Nederland te produceren". Alumni Alpha - een van de uitvoeringen van de Alumni-serie - is er in verschillende afwerkingen; leren bekleding is optioneel.

Beech Connect
De tweede prijs ging naar het tafelsysteem Beech Connect van DUM. Beech Connect is een betaalbaar en flexibel systeem op basis van verschillende bladen en driepotige schragen als onderstel. Daarmee kunnen verschillende tafels worden gemaakt, van een bureau tot een zes meter lange kantinetafel. De tafelbladen zijn er in verschillende kleuren en afmetingen; tevens is er een bar-versie.

Beehive
Marc de Groot ontving de derde prijs voor zijn lampontwerp Beehive. Opvallend: nog een ontwerp van gevouwen metaal. Startpunt bij dit ontwerp is een honingraatstructuur, die de ontwerper in verschillende mate heeft vervormd. Het resulteert in een verrassende lichtval. De Beehive is beschikbaar in verschillende materialen en afwerkingen en in drie groottes.

Vermelding
Naast deze District Awards was er nog een speciale vermelding voor de lamp Fresnel van Dirk Vander Kooij. De cirkelvormige hanglamp is vervaardigd uit gerecycled kunststof en gebaseerd op de Fresnel-lens voor bijvoorbeeld vuurtorenlampen.

Stand
Als beste stand wees de jury de presentatie van Ontwerplabel vij5 aan. Het label maakte "een passend huis voor de door hen eigenhandig opgebouwde collectie. Subtiel en persoonlijk met afmetingen waar alle producten tot hun recht komen".

De jury bestond uit Jelle Hekstra (StrandNL), Daan Schipper (ING), Jelle Thomas (Govino), Imre Tigchelaar (de Inrichting) en Guus van Maarschalkerweerd (Designconnector).

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Houten villa van Atelier Nomadic ademt plattelandsleven

12 minuten geleden

Maas Lawrence zoekt projecten voor zijn eerste jaarboek Nederlandse architectuur

1 uur geleden

KAW wint tender met duurzame renovatie Haagse portiekwoningen

4 uur geleden

Martien van Goor (1944-2025) stelde het belang van een project boven zijn ego

4 uur geleden

CASA Arnhem opent inzendingsronde voor Heuvelinkprijs 2026

2 uur geleden

Insprekers hebben twijfels over effectiviteit gebiedsplan Utrecht

Vandaag, 09:19

Integratie Het GeluidBuro binnen Nieman Raadgevende Ingenieurs

Gisteren, 11:07

Groningen roept ‘Den Haag’ op te investeren: stilstand is duurder

Gisteren, 09:24

Huizenprijzen minder hard omhoog, maar betaalbaarheid huizen zakt

5 januari, 2:08

Antwerpen op zoek naar nieuwe stadsbouwmeester

5 januari, 11:56
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan