Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Zoku ( Ewout Huibers voor Concrete en Zoku)
Copyright: Zoku ( Ewout Huibers voor Concrete en Zoku)
Copyright: CitizenM Londen ( Richard Powers/Concrete)
Copyright: Office Winhov - W Hotel ( Office Winhov en BK Architecture)
Copyright: ScheurwatervandenHoven en Antonia Reif - King Kong Hostel ( Luuk Kramer)
Copyright: Mulderblauw - Novotel ( Mulderblauw)
Copyright: VenhoevenCS - Hofbad ( Ronald Tilleman)
Copyright: VenhoevenCS - Topsportcomplex Amersfoort ( VenhoevenCS)
Copyright: VenhoevenCS - Topsportcomplex Amersfoort ( VenhoevenCS)
Copyright: Van Dongen Koschuch - Theater in Den Helder ( Van Dongen-Koschuch)
Copyright: Van Dongen-Koschuch - Poppodium Grenswerk ( Allard van der Hoek)
Copyright: Van Dongen-Koschuch - Musis Sacrum ( Van Dongen-Koschuch)
Copyright: TenBrasWestinga - Energiehuis ( Christiaan de Bruijne)
Copyright: TenBrasWestinga - Energiehuis ( Christiaan de Bruijne)
Copyright: TenBrasWestinga - Energiehuis ( Christiaan de Bruijne)
Copyright: TenBrasWestinga - Energiehuis ( Christiaan de Bruijne)
Co-founder Zoku geeft keynote op Het Grote Leisure Congres
3 juni 2015, 11:53
Op donderdag 18 juni vindt Het Grote Leisure Congres plaats in het Energiehuis in Dordrecht. Op het congres staat het ontwerp van hotels, sportcomplexen en culturele gebouwen centraal. De keynotes worden gegeven door Hans Meyer (Zoku), Ton Venhoeven (VenhoevenCS) en Patrick Koschuch (Van Dongen-Koschuch).
"Bij architecten ervaar ik een gezonde wrijving", stelt Hans Meyer, mede-oprichter van het kersverse hotelconcept Zoku en voormalig partner van de zeer succesvolle CitizenM-hotelketen. "Naar mijn mening kunnen architecten nog veel meer oog hebben voor de mens die het gebouw gaat gebruiken."
"Waar architecten veelal ontwerpen vanuit de stedelijke omgeving, de gebouwmassa, gevels en plattegronden, daar bekijken wij het echt van de andere kant: wij gaan uit van de eindgebruiker, als mens, en stemmen het concept daar volledig op af. Pas daarna gaan we tekenen."
"Het belangrijkst vind ik echter om de gedachtegang achter concepten zoals Zoku toe te lichten:
customer centric design
en het creëren van meer waarde tegen minder kosten", verklaart Meyer. "In mijn keynote zal ik daarbij ook een uitstapje maken naar grote maatschappelijke ontwikkelingen waarbij architectuur een belangrijke vakgebied is om deze veranderingen letterlijk 'vorm' te geven."
Programma
In het ochtendprogramma van Het Grote Leisure Congres staan de ontwikkelingen op het gebied van hotels centraal – van innovatieve hotelketens tot plekgebonden stadshotels. In het middagprogramma draait het om de toekomst van culturele gebouwen en sportcomplexen.
Na de opening van het congres door Michiel van Raaij, hoofdredacteur van Architectenweb, gaat het congres van start met de keynote door Hans Meyer, mede-oprichter van
Zoku
. Meyer is ook voormalig partner van CitizenM, de hotelketen die bij zijn lancering op zijn grondvesten liet schudden. Geen hotel kon zo snel gebouwd worden en zoveel comfort bieden binnen zulke compacte kamers als CitizenM. Inmiddels zijn over de hele wereld dergelijke hotels gerealiseerd. Twee weken geleden lanceerde Meyer met zijn team een helemaal nieuw hotelconcept, Zoku, waarbij in de kamers ook gewerkt kan worden en waar de gast ook langere tijd kan verblijven. In zijn keynote zal Meyer uitleggen hoe hij, door echt te denken vanuit de gebruiker als mens, deze concepten heeft ontwikkeld. Wordt met Zoku opnieuw aan de poten van de bestaande hotelketens gezaagd?
Hierna volgt een lezing door en lezing lezing door Suzanne Oxenaar, artistiek directeur van
Lloyd Hotel
en
Hotel The Exchange
– twee unieke en succesvolle stadshotels.
Na een korte pauze gaat architect Uri Gilad van
Office Winhov
dieper in op het fenomeen van het stadshotel door het onderzoek dat hij met zijn bureau hiernaar gedaan heeft toe te lichten. Vormen de nu gerealiseerde stadshotels de opmaat voor een nieuwe generatie hotels? In zijn lezing zal Gilad ook ingaan op het ontwerp van het bureau voor het W Hotel in Amsterdam.
Architect Maarten Scheurwater van
ScheurwatervandenHoven
en Antonia Reif van
Antonia Reif Architectuur
bespreken vervolgens het ontwerp dat zij binnen een multidisciplinair team maakten voor het eigenwijze King Kong Hostel in Rotterdam, een typisch stadshotel.
Hierna zoomt architect Robert Mulder van
Mulderblauw
in op het ontwerp van hotelketens – van casco tot gevel tot interieur. Naar ontwerp van Mulderblauw wordt momenteel in Hoofddorp een groot Novotel gebouwd. Samen met Architectenbureau Paul de Ruiter werkt het bureau ook aan de zeer duurzame hoteltoren in het Amstelkwartier. De ochtend wordt afgesloten met een debat tussen de verschillende sprekers deze ochtend.
Na de lunch verbreedt onderzoeker Alexander Sverdlov van
The Why Factory
in zijn lezing het perspectief op leisure. Aan The Why Factory zijn de afgelopen jaren verschillende onderzoeken gedaan naar de ruimtelijke impact van onze vrijetijdsbesteding. Deze impact is inmiddels zo groot, dat de vraag zich opdringt of er nog aan ontsnapt kan worden. In zijn lezing zal Sverdlov de uitkomsten van de verschillende onderzoeken presenteren.
Sportcomplexen vervullen in de stad een steeds belangrijke sociaal-maatschappelijke functie. In de ontwerpen van
VenhoevenCS
in Nederland en België wordt sterk ingezet op de ontmoeting tussen de verschillende gebruikers(groepen). Ook worden de complexen nadrukkelijk verbonden met de stedelijke omgeving. In zijn keynote diept architect Ton Venhoeven aan de hand van verschillende recente projecten deze thema’s uit.
Na een korte pauze volgt direct hierop de keynote van architect Patrick Koschuch, van architectenbureau
Van Dongen-Koschuch
. Met zijn bureau ontwerpt hij door heel Nederland culturele gebouwen, waaronder het spraakmakende nieuwe theater in Den Helder en het Musis Sacrum in Arnhem. In zijn keynote analyseert Koschuch de strategieën die hij in zijn ontwerpen toepast om de verschillende gebouwen optimaal met de stedelijke omgeving te verbinden.
De laatste lezing op het congres wordt verzorgt door architect Roel ten Bras. Met zijn bureau
TenBrasWestinga
heeft hij het ontwerp gemaakt voor het Energiehuis – de locatie van het congres. Deze lezing vormt de opmaat voor de rondleidingen door het gebouw die tijdens de afsluitende netwerkborrel worden georganiseerd.
Tijdschema dagprogramma
8:00u–9:00u – Inloop
9:00u–10:15u – Opening door Michiel van Raaij van Architectenweb, keynote door Hans Meyer, mede-oprichter
Zoku
, en lezing lezing door Suzanne Oxenaar, artistiek directeur
Lloyd Hotel
en
Hotel The Exchange
.
10:15u–10:30u – Pauze
10:30u-12:00u – Lezing door architect Uri Gilad van
Office Winhov
, gezamelijke lezing door architecten Maarten Scheurwater en Antonia Reif van
ScheurwatervandenHoven
en
Antonia Reif Architectuur
, lezing door lezing door architect Robert Mulder van
Mulderblauw
, en debat met alle sprekers deze ochtend.
12:00u–13:30u – Netwerklunch
13:30u–14:30u – Lezing door onderzoeker Alexander Sverdlov van
The Why Factory
en keynote door architect Ton Venhoeven van
VenhoevenCS
.
14:30u–14:45u – Pauze
14:45u–15:45u – Keynote door architect Patrick Koschuch van
Van Dongen-Koschuch
en lezing door Roel ten Bras van
TenBrasWestinga
.
15:45u–17:30u – Netwerkborrel met rondleiding door Energiehuis
Kaarten bestellen
Voor architecten, adviseurs en opdrachtgevers
Architectenweb houdt Het Grote Leisure Congres met als doel om de kennisuitwisseling wat betreft het ruimtelijk ontwerp van de vrijetijdsbesteding te stimuleren. Met het congres richten we ons op architecten, interieurarchitecten en andere ruimtelijk ontwerpers, maar ook op adviseurs en opdrachtgevers.
Wat betreft de maakindustrie is het congres exclusief toegankelijk voor de Partners van Architectenweb. Leveranciers in de bouw die het congres graag willen bijwonen, maar nog geen Partner zijn van Architectenweb, adviseren wij contact met ons op te nemen.
Themaperiode 'Leisure'
Het Grote Leisure Congres maakt deel uit van de themaperiode ‘Leisure’ die Architectenweb van half april tot begin juli houdt. Het thema ‘Leisure' wordt door de redactie van Architectenweb crossmediaal uitgewerkt, met een serie artikelen op Architectenweb.nl, discussies op social media zoals LinkedIn, twee ontbijten, een congres, en een speciale editie van Architectenweb magazine.
De themaperiode ‘Leisure’ wordt mede mogelijk gemaakt door
Forbo
,
Reynaers
,
Pergo
en
Eestairs
.
Trefwoorden
scheurwatervandenhoven
tenbraswestinga
venhoevencs
hotel
het grote leisure congres
citizenm
van dongen-koschuch
mulderblauw
the why factory
zoku
cultureel gebouw
hans meyer
office winhov
sportcomplex
Best gelezen
1
Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend
dinsdag, 28 april
2
Architectenweb symposium: samenwerken op kantoor
dinsdag, 28 april
3
Mecanoo ontwerpt filmtheater Fraterhuis in binnenstad Zwolle
vrijdag, 24 april
4
Vijfde 'icoon' voor Roombeek mengt continuïteit met verstoring
donderdag, 23 april
5
MVRDV en Diamond Schmitt ontwerpen tweede gebouw voor universiteit Toronto
dinsdag, 28 april
Gerelateerde nieuwsberichten
Office Winhov
1 september 2023
Hotel My Home
24 april 2018
Video: bedenker geeft rondleiding door Zoku
3 juni 2016
Verslag van Het Grote Leisure Congres
23 juni 2015
Het Grote Leisure Congres met tour en lezing Energiehuis
15 juni 2015
Ton Venhoeven geeft keynote op Het Grote Leisure Congres
10 juni 2015
INK Hotel in Amsterdam geopend
5 juni 2015
Architectenweb houdt Het Grote Leisure Congres
28 mei 2015
Ontbijten rond hotels en culturele gebouwen
1 mei 2015
Themaperiode ‘Leisure’ van start
21 april 2015
Office Winhov
1 september 2023
Hotel My Home
24 april 2018
Video: bedenker geeft rondleiding door Zoku
3 juni 2016
Verslag van Het Grote Leisure Congres
23 juni 2015
Het Grote Leisure Congres met tour en lezing Energiehuis
15 juni 2015
Ton Venhoeven geeft keynote op Het Grote Leisure Congres
10 juni 2015
INK Hotel in Amsterdam geopend
5 juni 2015
Architectenweb houdt Het Grote Leisure Congres
28 mei 2015
Ontbijten rond hotels en culturele gebouwen
1 mei 2015
Themaperiode ‘Leisure’ van start
21 april 2015
Toon alles
Andere nieuwsberichten
Stijn Dries transformeert papierfabriek tot creatief atelierdorp
3 uur geleden
De voormalige papierfabriek De Hoop in Zaanstad is veranderd in een onderkomen voor tweehonderd creatieve ondernemers.
Groosman heeft 'eigen' Coolse Poort in centrum Rotterdam gerenoveerd
Vandaag, 11:48
Het beeldbepalende gebouw op de hoek van de Coolsingel en het Binnenwegplein kreeg een subtiele make-over, waarbij het nieuwe glas in de gevel het meest in het oog springt.
Gerenoveerd rijksmonumentaal herenhuis toont oud en nieuw in samenhang
Vandaag, 10:59
Het herenhuis stamt uit 1898 en behoort tot een historisch woonblok, ontworpen door de architect Houtzagers. Tijdens de renovatie, die drie jaar in beslag nam, heeft Serge Schoemaker Architects het volledige pand gestript en zorgvuldig gerestaureerd.
Architectenweb symposium: samenwerken op kantoor
Gisteren, 18:00
Op dinsdagavond 12 mei 2026 organiseert Architectenweb in samenwerking met YNNO en Pakhuis de Zwijger een symposium rond de ontwikkeling om kantooromgevingen nadrukkelijker in te richten op onderlinge samenwerking.
Van Schijndelhuis in Utrecht staat te koop
2 uur geleden
Het uit 1992 stammende woonhuis is ontworpen door architect Mart van Schijndel (1943–1999).
Massaproductie vliegende auto's niet ver weg meer, zegt XPENG
4 uur geleden
De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's.
Rotterdamse ondernemer Martijn van der Vorm (67) overleden
Vandaag, 09:27
Met geld van de door hem opgerichte stichting Droom en Daad werden onder meer Depot Boijmans en museum Fenix gerealiseerd.
Hollandse Duinen wordt officieel een nationaal park
Gisteren, 14:33
Het gaat om een gebied van meer dan 18.000 hectare van Hoek van Holland tot Hillegom.
Dutch Green Building Council breidt bestuur uit met drie leden
Gisteren, 10:47
Het bestuur van de DGBC breidt per 1 mei uit met Martijn Vlasveld (Edmond de Rothschild), Klaartje Molthof (Ymere) en Jaap van der Bijl (Altera).
Euromast blijft langer dicht om renovatie
Gisteren, 09:39
Volgens de organisatie achter het bouwwerk is tijdens de renovatie gebleken dat er meer tijd nodig is.
Ga naar het nieuws-archief
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur