Copyright: Arthur Iterson
Copyright: Arthur Iterson
Copyright: Arthur Iterson
Copyright: Arthur Iterson
Copyright: Arthur Iterson
Copyright: Arthur Iterson
Copyright: Arthur Iterson
Copyright: Arthur Iterson
Copyright: Arthur Iterson
Copyright: Arthur Iterson

Nieuw schoolgebouw NBS fris en flexibel

27 mei 2015, 14:28
De nieuwe huisvesting van de Nieuwe Baarnsche School (NBS) is vorige week officieel geopend. Spring architecten heeft een frisse en flexibel te gebruiken schoolgebouw ontworpen, dat een koninklijk tintje kreeg.

Het nieuwe schoolgebouw aan de Vondellaan in Baarn is het onderkomen van een basisschool, peuterspeelzaal en buitenschoolse opvang. De huisvesting bestaat uit een grondig gerevitaliseerd deel van de voormalige Waldheim-mavo en twee aangrenzende nieuwbouwvolumes.

Klassiek
Het schoolgebouw is twee bouwlagen hoog en heeft de klassieke driedeling met in het midden het hoofdgebouw met zadeldak. De gevels zijn uitgevoerd in een wisselend patroon van lichtkleurige baksteen. Boven de entree met luifel prijkt het in beton uitgevoerde schoollogo.

Dit geeft het pand een grandeur, aldus het architectenbureau, die bij binnenkomst wordt versterkt door de hoogte van de centrale hal. De hoge entreehal vormt de ruimtelijke schakel tussen het hart van het gebouw en de aangrenzende plekken, die bestemd zijn voor onderwijsactiviteiten.

Diversiteit
De lesvloeren zijn opgezet in clusters. Elk cluster omvat een onderwijsplein met daar omheen een aantal leslokalen. Dit resulteert in een nagenoeg gangenloos gebouw, legt Spring uit. Het architectenbureau heeft voor deze indeling gekozen om een zo groot mogelijke diversiteit aan verblijfsplekken te realiseren.

De ruim 500 leerlingen van de NBS worden hierdoor gestimuleerd om buiten het vaste leslokaal alle ruimten in het gebouw te gebruiken, aldus Spring. In overeenstemming met het pedagogisch beleid van de school kunnen de leerlingen op de uiteenlopende plekken plezierig individueel of in groepsverband te leren, ontmoeten en creatief bezig zijn.

Rode loper
Het interieur van de school, die onder meer een aantal prinsen en prinsessen van Oranje onder haar oud-leerlingen kan rekenen, heeft Spring een koninklijk tintje meegegeven. Zo zijn er bijzondere vloerpatronen ontwikkeld, is er vorstelijk bordeauxrood behang toegepast en strekt een rode loper voor elk leslokaal. In de aula hangt een kroonluchter.

Fris
De NBS is een Frisse School geclassificeerd in klasse B. Hieraan dragen onder meer de ruimtelijke opzet, met plafondhoogtes tot 3,20 meter, en het luchtventilatiesysteem bij.

Verder is het gebouw voorzien van een warmte-koudeopslag in de bodem en profiteert het van veel daglichtinval. Met dynamische ledverlichting is per lokaal de gewenste kleur en hoeveelheid licht in te stellen.

Het nieuwe gebouw voor de NBS is op 21 mei officieel geopend door oud-leerling koning Willen Alexander door het symbolisch planten van een boom.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

RED Company ontwikkelt nieuwe hightech faciliteit Eli Lilly in Katwijk

Gisteren, 16:00

Uitbreiding met afgeronde luifel voor Eindhovense jarenvijftigvilla

Gisteren, 15:07

NOAHH ontwerpt nieuw zwembad in Noordersportpark Haarlem

Gisteren, 10:36

Spectaculaire overkapping voor vernieuwd Arnhems busstation Kronenburg

3 november, 4:20

Arons en Gelauff benoemt drie associates

Gisteren, 12:05

DigiBouw 2025 – enkele tips

Gisteren, 11:14

Limburg trekt vijftig miljoen uit voor woningbouw bij intercitystations

3 november, 5:13

Corporaties lenen voor het eerst honderd miljard bij Waarborgfonds

3 november, 9:51

Coalitie Zuid-Holland bezorgd om woningbouw: mag niet vastlopen

31 oktober, 4:46

Aanbesteding voor nieuw windmolenpark op zee krijgt nul reacties

31 oktober, 12:10
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan