Copyright: Rijnboutt
Copyright: Rijnboutt

Twee nieuwe warenhuizen aan Rokin

11 mei 2015, 11:39
Via een webcam is te zien hoe aan het Rokin te Amsterdam twee nieuwe winkelgebouwen verrijzen. De flagshipstores zijn ontworpen door Rijnboutt en bestemd voor Marks & Spencer en, naar nu bekend is gemaakt, Haussmann.

De architectuur van de twee gebouwen refereert volgens Rijnboutt in schaal en vormgeving aan de tweede Gouden Eeuw van Amsterdam: het laatste kwart van de negentiende en het begin van de twintigste eeuw. Zoals architect Frederik Vermeesch in een eerder bericht van Architectenweb al aangaf, sluiten beide nieuwe panden straks aan op het stedenbouwkundige beeld ter plaatse.

De gevels passen in de respectievelijke gevelwanden: kosmopolitisch, open en groots aan het Rokin en terughoudend, kleinschaliger en geslotener aan de Nes. De gebouwen worden uitgevoerd in duurzame en traditionele materialen, zoals baksteen, lei- en andere natuursteen, staal, zink en glas.

Het hoofdkantoor van Fortis, dat op deze plek heeft gestaan, is inmiddels gesloopt. De eerste paal voor de nieuwbouw is geslagen. De komende tijd worden er extra heipalen, nieuwe lift- en roltrapputten en nieuwe poeren aangebracht in en onder de bestaande keldervloer. De vorderingen zijn te volgen dankzij een webcam.

Pand Haussmann
De nieuwe panden worden elk 6.000 vierkante meter groot en krijgen respectievelijk zes en zeven bouwlagen. Dat Marks & Spencer zich hier gaat vestigen, was al bekend. In het andere pand vestigt Haussmann een nieuw boutique-warenhuisconcept.

Het pand van Haussmann krijgt een gevel met gebogen glazen erkers en bij de entrees hoge tourniquets. Dit gebouw krijgt ook een ronde kap met grote ruitvormige ramen, waarachter de brasserie van het warenhuis zal liggen.

Aanpak Rokin
De panden, die worden gerealiseerd in opdracht van de Ivy Group (voorheen Emmes Group), maken deel uit van een facelift voor het gehele Rokinkwartier. Binnenkort opent een aantal panden verderop de nieuwe vestiging van boekhandel Scheltema.

De openbare ruimte van het Rokin moet hoogwaardig worden aangekleed, als onderdeel van het project De Rode Loper van de gemeente Amsterdam. Pal voor de twee nieuwe gebouwen komen de ingangen van het station Rokin van de NoordZuidlijn en de bijbehorende parkeergarage.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Zoetmulder en Open Muur Architecten winnen tender voor IKC De Scheg

2 uur geleden

Nieuwe editie lichtkunstfestival GLOW van start

Gisteren, 14:25

Foto's uitreiking Architectenweb Awards 2026

Gisteren, 13:45

Yassine Salihine curator van Nederlands paviljoen Architectuurbiënnale Venetië 2027

Gisteren, 09:56

Wetenschappers zien 'magere jaren' voor klimaatbeleid

59 minuten geleden

Kabinet wil eerder kleine stikstofuitstoot vergunningsvrij

Gisteren, 15:11

Hardt Hyperloop maakt doorstart met miljoeneninvestering

Gisteren, 10:47

Overheid mocht BOEi uitsluiten van bieding op bunker Seyss-Inquart

4 november, 9:52

Eileen Stornebrink en Willie Vogel ontvangen Jonge Maaskantprijs

3 november, 3:19

Woningaanbod private huursector fors omlaag in 2025

3 november, 12:25
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap