Copyright: grafie Philippe Ruault
Copyright: grafie Philippe Ruault
Copyright: grafie Philippe Ruault
Copyright: grafie Philippe Ruault
Copyright: grafie Philippe Ruault
Copyright: grafie Philippe Ruault
Copyright: grafie Philippe Ruault
Copyright: grafie Philippe Ruault
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV

'Ingedrukt' kantoorgebouw MVRDV opgeleverd

27 november 2014, 11:08
In Parijs is kantoorgebouw Pushed Slab van MVRDV opgeleverd. Het energiezuinige bouwwerk is ‘ingedrukt’, waardoor verdiepingen zijn verschoven en er terrassen zijn ontstaan, die in directe verbinding staan met de werkvloer en externe trappen. Verder heeft het gebouw twee gezichten, waarmee het reageert op de verschillende stedelijke condities aan beide kanten.

Het kantoorgebouw, dat wordt gehuurd door een bank, staat tussen een dicht stedelijk weefsel van blokken in het noorden en een los stedelijk weefsel in het zuiden, duidelijk gedefinieerd met een overzichtelijke infrastructuur. De noordelijke zijde is de ‘rustige’ kant van het gebouw, terwijl het haaks op de boulevard gerichte zuiden een dynamisch karakter heeft.

Pushed Slab ligt op een kavel van ca. 4.150 vierkante meter, op een voormalig spooremplacement. Het blok van 150 meter lang en 21 meter breed volgt de bouwregulaties opgelegd vanuit de stad Parijs, die onder meer vereisten om het uitzicht vanaf een nabijgelegen plein vrij te houden. Om dit ‘stedelijke raam’ te creëren heeft MVRDV ervoor gekozen het volume in te drukken.

De hieruit ontstane terrassen zijn voorzien van bomen in grote bloempotten, die de werknemers een vriendelijke omgeving moeten bieden waarin zij zich kunnen ontspannen. Het grootste terras van het zeven lagen tellende gebouw bevindt zich op de tweede verdieping.

Het gebouw is geheel met hout bekleed. De ramen vormen een ritmisch lint over de volledige lengte van de gevels en bieden optimaal daglicht en lichtcontrole van de binnenruimtes, meldt MVRDV. Om rekening te houden met de impact van ontbossing is gecertificeerd Frans hout toegepast.

Eerste ecowijk
Met Pushed Slab is het eerste gebouw binnen de eveneens eerste ecowijk in Parijs opgeleverd. Het gebouw produceert per jaar negentig megawatt aan energie, wat te danken is aan een combinatie van bewezen energie-efficiënte technologieën en duurzaam profijt van buitenruimtes als patio’s, balkons en een tuin.

Met drie kernen en een centrale lobby biedt het gebouw een hoge flexibiliteit en kan het aan een of meerdere gebruikers worden verhuurd zonder bouwkundige aanpassingen, zegt MVRDV. Het bureau heeft de ontwerpopdracht in 2010 gekregen, over de bouw is ongeveer twee jaar gedaan.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Gemeente Haarlemmermeer kiest plan Ons Erf voor deelgebied Lincolnpark Hoofddorp

58 minuten geleden

BRTArchitecten onderzoekt of in traditioneel polderlandschap subtiel woningbouw ingevoegd kan worden

1 uur geleden

Nederlands Fotomuseum toont fotografische verbeelding van Rotterdam

Gisteren, 15:16

Vocus Architecten verbouwt historische tramremise tot supermarkt

Gisteren, 14:23

Gelderland wil duurzame ‘havenhub’ aanleggen bij IJzendoorn

Gisteren, 13:13

Schoof ziet actiepunten in klimaatadvies burgerberaad

Gisteren, 10:22

Besluit over verdwijnen dorp Moerdijk halfjaar uitgesteld

1 december, 3:27

Amsterdam overweegt hogere toeristenbelasting in herbestemming panden te stoppen

1 december, 10:30

Amsterdam zoekt vastgoedpartij die 'werkcorporatie' wil opzetten

28 november, 5:16

Woningbezit investeerders neemt verder af in derde kwartaal

28 november, 2:38
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan