Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Architecten|en|en
Copyright: Architecten|en|en
Copyright: Architecten|en|en
Copyright: Architecten|en|en
Copyright: Architecten|en|en
Copyright: Architecten|en|en
Copyright: Architecten|en|en
Copyright: Architecten|en|en
Copyright: Architecten|en|en

Architecten|en|en ontwerpt voor eenzame toren

9 oktober 2014, 15:04
Architecten|en|en heeft de architectenselectie voor de Oude Toren te Oostelbeers gewonnen. Het architectenbureau behoudt de toren in zijn rudimentaire vorm en voegt er een multifunctioneel gebouwtje aan toe.

De Oude Toren is een middeleeuwse kerktoren in het Noord-Brabantse Oostelbeers, die ver buiten de dorpskom midden in de bolakkers staat. De bijbehorende kerk is in de tweede helft van de negentiende eeuw ingestort. Aan de voet van de toren heeft het kruisbooggilde Sint Joris al decennialang een tijdelijke keet als onderkomen.

In de lokale gemeenschap is er behoefte aan de ontwikkeling van dit cultuurhistorische gebied. Een duurzame invulling zou het behoud van de monumentale toren garanderen en de belevingswaarde van het omliggende gebied versterken. In het verlengde hiervan is er behoefte aan een nieuw onderkomen voor het gilde, dat ook door andere verenigingen gebruikt kan worden.

Eenzame positie
Architecten|en|en hanteert is zijn ontwerp de toren zoveel mogelijk in de huidige rudimentaire vorm. Deze primaire, archaïsche vorm de mooiste context voor het nieuwe programma, aldus het architectenbureau. Alle voorgestelde ingrepen zijn dan ook "een bevestiging van het archaïsche beeld".

Het architectenbureau wil de eenzame positie van de toren in het landschap behouden. De voorzieningen worden sober en de inrichting basaal. In de toren wordt de mogelijkheid van een bescheiden, maar kwalitatief hoogwaardige expositie voorgesteld. Speciaal voor deze ruimte zouden dan kunstwerken worden gemaakt, één maal per jaar en één kunststuk per verdieping.

Heuvel
Aan de schutterswei, die zich voor de toren uitstrekt, wil Architecten|en|en een multifunctioneel gebouwtje situeren. Vanaf de Hillestraat gezien toont het gebouw zich als een "groene glooiing tegen een gemetselde muur", die het beeld van de eenzame toren bevestigt. Het gebouwtje wordt 'De Hille' genoemd, naar de nabijgelegen straat maar ook naar de verschijningsvorm – hille betekent lokaal heuvel.

De Hille omvat een grote huiskamer die over de volledige breedte wordt voorzien van een grote glazen pui. De pui biedt zicht op het schuttersveld en kan geheel geopend worden. Activiteiten zullen, zoals in vroeger tijden, worden aangegeven met vlaggen en vaandels. De Hille kan voorts dienen als een rustplaats voor voorbijgangers. Als de rolpoort is gesloten wordt een in de muur gemetseld zitje zichtbaar.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Menselijk contact, licht en lucht staan centraal bij appartementencomplex van SO-IL

Gisteren, 14:47

Inschrijving voor Dutch Daylight Award 2026 geopend

Gisteren, 13:57

Boek Timbercraft belicht wortels Oost-Aziatische houtbouwkunst

Gisteren, 11:23

Schiphol maakt nieuwe 'huisarchitecten' bekend

Gisteren, 10:03

Minister: meer geld nodig voor Warmtefonds voor duurzamere woning

Gisteren, 12:29

Kadaster: nieuwbouwappartementen in trek bij oudere kopers

Gisteren, 09:35

SER adviseert kabinet: wees standvastig in verduurzamingsbeleid

25 maart, 11:03

Omzet Ballast Nedam gestegen, ook orderboek groeit

24 maart, 1:20

Woningcorporaties bouwden in 2025 meeste huizen in jaren

24 maart, 11:16

ACM: meer onderzoek nodig naar overname bouwer VolkerWessels

23 maart, 1:25
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan