Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar
Copyright: grafie Yvonne Lukkenaar

Gemeentehuis Montferland officieel geopend

25 juni 2014, 12:05
Deze maand is het nieuwe gemeentehuis van Montferland geopend. De Gelderse gemeente heeft haar intrek genomen in een voormalig kantoorpand op bedrijventerrein De Fluun in Didam. Naar ontwerp van De Twee Snoeken is het gebouw voorzien van een nieuwe entreehal en werd er een nieuw kantoorconcept in gebouwd.

Aanvankelijk was het de bedoeling om het bestaande gemeentehuis aan de Raadhuisstraat te verbouwen en uitbreiden, maar vanwege de crisis werd dit plan stilgelegd. Een alternatieve huisvesting werd gevonden in een kantoorgebouw op het genoemde bedrijventerrein. Dit pand is verduurzaamd en voorzien van een open kantooromgeving.

Omdat het gebouw niet over een uitnodigende publieksruimte beschikte, is aan de voorzijde een nieuwe entreehal geplaatst. Tussen de balies en het wachtgedeelte lopen de oud- en nieuwbouw in elkaar over. De grens is zichtbaar via een lichtstraat die vlak voor de loketten in het dak is aangebracht.

Aan de publiekshal grenst het werkcafé, dat samen met de naastgelegen vergaderruimtes kan worden gecombineerd tot een grote multifunctionele ruimte voor ontvangsten en recepties. Het werkcafé, dat wordt gebruikt voor werk, informeel overleg, ontspanning en eten en drinken, wordt gerund door werknemers met een verstandelijke beperking.

Kantoren
De kantoren bevinden zich grotendeels op de eerste en tweede verdieping. Die laatste etage fungeert als de bestuursvleugel. Beide verdiepingen hebben dezelfde opzet, waarbij de werkplekken langs de gevel liggen. Open werkplekken worden er afgewisseld met cocons als stiltewerkplekken.

“Meer naar het midden van de werkvloer liggen, bij de stijgpunten, de zones waar meer drukte en levendigheid heerst. Hier bevinden zich ook de lockers, pantry’s en plekken voor open en informeel overleg. Middels de vides is hier ook contact tussen de verdiepingen bewerkstelligd”, zegt De Twee Snoeken.

Maarten Willems is de projectarchitect, terwijl Judith Verhoeven het interieur voor haar rekening heeft genomen. Het interieur is verdeeld in vijf ‘werkgebieden’, waarbij het personeel mee kon denken over het ontwerp. Ieder gebied heeft zijn eigen kleurstelling en uitstraling gekregen.

“Het gaat hier om kleuraccenten die op wanden, tapijt of meubels zijn aangebracht en worden gecombineerd met basismaterialen als Plexwood, die in het hele gebouw zijn toegepast. Door de overeenkomst in structuur, indeling en toepassing van basismaterialen is het interieurontwerp, ondanks de toepassing van verschillende kleuraccenten, toch één geheel”, aldus het architectenbureau.

Duurzaam
Om tot een duurzaam gemeentehuis te komen, zijn ook in het bestaande kantoorgebouw de nodige maatregelen genomen. Zo is de gevel geïsoleerd, donkere gevelbeplating toegepast en het glas vervangen. Daarnaast zijn er zonnepanelen op het dak geplaatst en is het gebouw voorzien van een wko-installatie en een klimaatplafond.

Andere nieuwsberichten

Veel zeggenschap voor bewoners ARC Rokkeveen bij ontwerp eigen woning

Vandaag, 13:59

Stadskantoor Heerlen ontworpen als inversie van het raadhuis

Vandaag, 10:43

Tien Nederlandse bureaus vallen in de prijzen bij Archello Awards

Gisteren, 17:01

AM gaat Ritmeesterlocatie in Veenendaal herontwikkelen

Gisteren, 16:19

Waterbeheerders gaan drinkwater maken van gezuiverd rioolwater

Vandaag, 14:34

Gemeenten lopen achter bij huisvesten statushouders

Vandaag, 11:49

750 jaar Amsterdam wordt in 2025 gevierd op autoloze A10

Vandaag, 09:32

Programma over rolmodellen in de architectuur in Pakhuis de Zwijger

Gisteren, 12:23

Chinees Evergrande krijgt onverwacht extra tijd voor reddingsplan

Gisteren, 10:17

Zeeland wil meer grip op uitbreidingsplannen recreatiesector

1 december, 2:46
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK®
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan