Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
A'dam Toren
A'dam Toren
Copyright: Hans van Heeswijk architecten - Moerboschflat ( Imre Csany)
Copyright: Hans van Heeswijk architecten - Waterlandplein ( Luuk Kramer)
Copyright: RAAAF - Pretty Vacant ( RAAAF)
Copyright: RAAAF - Firemen walk with us ( RAAAF)
Copyright: cepezed - Cacaofabriek ( Leon van Woerkom)
Copyright: cepezed - Oostduinlaan ( cepezed)
Copyright: Van Schagen - Raamvertellingen ( ScagliolaBrakkee
Copyright: Van Schagen - Kluswoningen ( Van Schagen)
Copyright: diederendirrix - Gebouw Anton ( Arthur Bagen)
Copyright: diederendirrix - Gebouw Anton ( Arthur Bagen)
Cepezed en Lingotto keynotes op congres Architectenweb
3 juni 2014, 11:25
Op dinsdag 24 juni vindt in het Klokgebouw op Strijp S in Eindhoven ‘Het Grote Transformatie- en Renovatiecongres’ plaats. Sprekers zijn onder meer Gert Jan te Velde (Van Schagen), Ronald Schleurholts (cepezed) en Eric Jan de Rooij (Lingotto). Aansluitend zijn er rondleidingen door gebouwen Anton en Gerard.
In iedere stad zijn ze te vinden: leegstaande kantoorgebouwen, verouderde woonwijken, in onbruik geraakte industriële gebieden en verloederde flatgebouwen. Allemaal gebouwen en gebieden die in de loop van de jaren steeds minder goed zijn gaan beantwoorden aan de actuele vraag en die nu wachten op renovatie of zelfs transformatie. Deze gebouwen en gebieden toekomstbestendig maken, het is misschien wel de grootst opgave van dit moment.
Als geen andere partij is de architect in staat de mogelijkheden tot renovatie en transformatie te schetsen en daarna stap voor stap verder uit te werken. Daarbij is de architect tegenwoordig vaak al vanaf de initiatieffase bij een project betrokken en werkt die intensief samen met de woningcorporatie of ontwikkelaar, financier, bouwer, gemeente en de eindgebruikers.
Juist transformatie- en renovatieopgaven tonen hoezeer de bouw de afgelopen jaren is veranderd. Het zijn ook juist de transformaties en renovaties die laten zien welke verbluffende resultaten die nieuwe werkwijze kan opleveren.
Programma
In het programma van Het Grote Transformatie- en Renovatiecongres komen zowel de renovatieopgave als de transformatieopgave uitgebreid aan bod. Aan het begin van de dag ligt het accent op renovatie, aan het einde van de dag op transformatie.
Na de opening van het congres door Michiel van Raaij (Architectenweb), wordt de dag afgetrapt met de keynote van architect
Gert Jan te Velde
(Van Schagen architekten). In zijn ontwerpen slaagt Van Schagen er overtuigend in om voor- en naoorlogse collectieve woongebouwen zowel up-to-date te maken als hun architectonische karakter te versterken. In zijn keynote gaat Te Velde ook in op de veranderingen die de afgelopen jaren zijn opgetreden in de manier waarop deze renovaties tot stand komen. Na Te Velde belicht
Jetske Thielen
(Futura) de renovatieopgave vanuit het perspectief van de woningcorporatie. Thielen onderscheidt daarbij een aantal verschillende rollen die architecten in dit soort processen kunnen spelen.
Na een korte pauze ontvouwt architect
Dick de Gunst
(Hans van Heeswijk architecten) zijn visie op de renovatie van na-oorlogse flatgebouwen. Aan de hand van allerlei voorbeelden uit zijn eigen praktijk, zoals Waterlandplein in Amsterdam, laat De Gunst laten zien dat hier meer te bereiken is dan menigeen denkt. Hierop volgt de tweede keynote van de dag, die gegeven wordt door architect
Ronald Schleurholts
(cepezed). In Den Haag werkt cepezed momenteel aan de transformatie van een voormalig Shell-gebouw tot woongebouw. In Helmond opende onlangs de naar ontwerp van cepezed getransformeerde Cacaofabriek zijn deuren. Op deze en andere projecten gaat Schleurholts in zijn keynote uitgebreid in. Daarbij zoomt hij ook in op de manier waarop cepezed dergelijke processen insteekt.
Na een netwerklunch, waarbij ook de stands van de sponsoren bezocht kunnen worden, is het woord aan architect
Arna Mackic
(RAAAF). De afgelopen jaren heeft RAAAF verschillende onderzoeken gedaan naar leegstand en ook verschillende interventies gerealiseerd om de beperkingen en potenties hiervan inzichtelijk te maken. In de derde keynote van de dag gaat ontwikkelaar
Eric-Jan de Rooij
(Lingotto) dieper in op de businesscase van transformaties. Hoe pakt Lingotto transformaties aan, bijvoorbeeld bij de A’dam Toren of de Kauwgomballenfabriek? Wat zijn de succesfactoren? En welke rol kunnen architecten volgens hem in dit soort processen spelen?
Na een korte pauze introduceert wethouder
Mary-Ann Schreurs
(gemeente Eindhoven) Strijp S. Aansluitend hierop gaat
Jack Hock
, directeur van Trudo, in op de ontwikkeling van Strijp S tot nu toe en kijkt hij vooruit naar de toekomst. Wat ging er goed en wat gaat Trudo anders doen in de toekomst? De vraag hoe gebieden nu en in de toekomst succesvol getransformeerd kunnen worden staat ook centraal in het hierop volgende debat waar, naast Hock, ook architect
Paul Diederen
(diederendirrix),
Boudewijn de Bont
(directeur Nico de Bont/TBI) en
Ronald Rijnen
(hoofd stedenbouw gemeente Eindhoven)* aan meedoen.
Aansluitend op het debat worden er rondleidingen gehouden door de vorig jaar opgeleverde gebouwen Anton en Gerard, ontworpen door diederendirrix. Gebouwen Anton en Gerard staan tegenover het Klokgebouw, waar het congres plaatsvindt. Na afloop van de rondleidingen is er een afsluitende borrel in het Klokgebouw.
Speciaal voor de op het congres aanwezige woningcorporaties vindt na afloop van het congres ook nog een besloten rondetafelgesprek plaats waarin de besproken renovatieopgave door hen wordt vertaald naar hun eigen praktijk.
Tijdschema dagprogramma
9:00u–9:30u – Inloop
9:30u–11:00u – Opening door Michiel van Raaij (Architectenweb), keynote door
architect
Gert Jan te Velde
(Van Schagen architecten) en lezing door
Jetske Thielen
(programmamanager duurzaam vastgoed Futura).
11:00u–11:15u – Pauze
11:15u-12:30u – Lezing door architect
Dick de Gunst
(Hans van Heeswijk architecten) en keynote door architect
Ronald Schleurholts
(cepezed).
12:30u–13:30u – Netwerklunch
13:30u–14:45u – Lezing door architect
Arna Mackic
(RAAAF) en keynote door projectontwikkelaar
Eric-Jan de Rooij
(Lingotto).
14:45u–15:00u – Pauze
15:00u–15:05u – Introductie gebiedstransformaties door wethouder
Mary-Ann Schreurs
(gemeente Eindhoven)
15:05u–15:30u – Lezing
Jack Hock
(woningcorporatie Trudo)
15:30u–16:00 – Debat met
Paul Diederen
(Diederendirrix),
Jack Hock
(Trudo),
Boudewijn de Bont
(directeur Nico de Bont/TBI) en
Ronald Rijnen
(hoofd stedenbouw gemeente Eindhoven).
16:00u–18:00u – Rondleidingen door gebouwen Anton en Gerard en aansluitend borrel.
Kaarten bestellen
Voor architecten, adviseurs en opdrachtgevers
Architectenweb houdt Het Grote Transformatie- en Renovatiecongres met als doel om de kennisuitwisseling op het gebied van de transformatie en renovatie van gebouwen en gebieden te stimuleren. Met het congres richten we ons op architecten, interieurarchitecten en andere ruimtelijk ontwerpers, maar ook op woningcorporaties, ontwikkelaars en adviseurs.
Wat betreft de maakindustrie is het congres exclusief toegankelijk voor de Partners van Architectenweb. Leveranciers in de bouw die het congres graag willen bijwonen, maar nog geen Partner zijn van Architectenweb, adviseren wij contact met ons op te nemen.
Themaperiode 'Transformatie en Renovatie'
Het Grote Transformatie- en Renovatiecongres maakt deel uit van de themaperiode ‘Transformatie en Renovatie’ die Architectenweb van begin mei tot begin juli houdt. Het thema ‘Transformatie en Renovatie’ wordt door de redactie van Architectenweb crossmediaal uitgewerkt, met een serie artikelen op Architectenweb.nl, discussies op social media zoals LinkedIn, een ontbijt, een congres, en een speciale editie van Architectenweb magazine.
De themaperiode ‘Transformatie en Renovatie’ wordt mede mogelijk gemaakt door
Reynaers
en
De Hoop Pekso
.
* Spreker onder voorbehoud
Trefwoorden
raaaf
boei
van schagen architekten
mary-ann schreurs
gert jan te velde
gemeente eindhoven
paul diederen
trudo
lingotto
ronald schleurholts
diederendirrix
dick de gunst
arno boon
het grote transformatie- en renovatiecongres
eric jan de rooij
arna mackic
cepezed
hans van heeswijk architecten
jack hock
Best gelezen
1
Woontoren Front door Monadnock wint tiende Architectuurprijs Nijmegen
donderdag, 9 april
2
Spoorwegverleden inspireert ontwerp woonblok Wisselspoor 10 in Utrecht
woensdag, 8 april
3
Rotterdam mag woningen gaan bouwen aan de Parkhaven
woensdag, 8 april
4
KOW wint met Marker Woods tender voor nieuwe wijk Eschmarkerveld
woensdag, 8 april
5
RED Company vraagt vergunning aan voor productie- en onderzoeksfaciliteit Lilly
dinsdag, 7 april
Gerelateerde nieuwsberichten
Video: Het Grote Transformatie en Renovatiecongres
25 juli 2014
Verslag van Het Grote Transformatie en Renovatiecongres
26 juni 2014
10 redenen naar Architectenweb-congres op Strijp S te gaan
17 juni 2014
In Amsterdam groeit leegstand nauwelijks
11 juni 2014
Bouw World of Food Amsterdam van start
23 mei 2014
Transformatie voormalige bieb Arnhem van start
19 mei 2014
Architectenweb organiseert architectuurexcursie door Zwolle
15 mei 2014
Van gesloten bankgebouw naar open werkomgeving
6 mei 2014
'Low budget' Gulden Feniks voor Fenixloods II
5 mei 2014
Genomineerden Gulden Feniks 2014 bekend
30 april 2014
MVRDV transformeert loods tot kantoorpand
26 maart 2014
Bedaux de Brouwer transformeert Falcongebouw
17 maart 2014
Video: Het Grote Transformatie en Renovatiecongres
25 juli 2014
Verslag van Het Grote Transformatie en Renovatiecongres
26 juni 2014
10 redenen naar Architectenweb-congres op Strijp S te gaan
17 juni 2014
In Amsterdam groeit leegstand nauwelijks
11 juni 2014
Bouw World of Food Amsterdam van start
23 mei 2014
Transformatie voormalige bieb Arnhem van start
19 mei 2014
Architectenweb organiseert architectuurexcursie door Zwolle
15 mei 2014
Van gesloten bankgebouw naar open werkomgeving
6 mei 2014
'Low budget' Gulden Feniks voor Fenixloods II
5 mei 2014
Genomineerden Gulden Feniks 2014 bekend
30 april 2014
MVRDV transformeert loods tot kantoorpand
26 maart 2014
Bedaux de Brouwer transformeert Falcongebouw
17 maart 2014
Toon alles
Andere nieuwsberichten
Restauratie Atlasbeeld op dak Koninklijk Paleis Amsterdam afgerond
10 april, 3:38
Het beeld op het fronton van het paleis was in juli van zijn plek gehaald voor een uitgebreide onderhoudsbeurt in Antwerpen.
Nieuw zitgebied Lounge 2 Schiphol geïnspireerd door overgangsfase in oeuvre Mondriaan
10 april, 2:16
Op luchthaven Schiphol is de derde en laatste fase van door Beyond Space ontworpen zitgebieden opgeleverd. Net als de eerste twee fases van het project is dit gedeelte geïnspireerd door het werk van Mondriaan, maar dan uit een eerdere periode.
SeARCH en Heutink Groep winnen tender voor woongebouw Sluisbuurt
10 april, 11:15
Gebouw Radius biedt plek aan zo’n honderd appartementen, een stadskamer, een binnentuin, daktuinen en andere gemeenschappelijke ruimtes. Het gebouw wordt gerealiseerd van natuurlijke materialen als hout, stampleem en leemsteen.
Woontoren Front door Monadnock wint tiende Architectuurprijs Nijmegen
9 april, 10:00
“Front is een optimistisch icoon, gemaakt met lef, dat ambachtelijkheid en vakmanschap uitstraalt”, stelt de jury in zijn rapport.
Grote en kleine gemeenten balen van bouwregels Zuid-Holland
10 april, 4:31
Grote en kleine gemeenten in Zuid-Holland hebben hun zorgen geuit over nieuwe regels van de provincie, die volgens hen de woningbouw belemmeren.
Twijfels in Zuid-Holland over halen van doelen landelijk gebied
10 april, 12:18
De meeste partijen in de Zuid-Hollandse politiek hebben twijfels over de plannen die in zestien deelgebieden zijn gemaakt voor de aanpak van het landelijk gebied.
Huurprijzen stijgen harder dan koopwoningprijzen
10 april, 9:31
Volgens Huurwoningen.nl en Pararius moesten nieuwe huurders in het eerste kwartaal gemiddeld 21,12 euro per vierkante meter per maand neerleggen.
ABN AMRO: investeringen defensie vergroten druk op bouwcapaciteit
9 april, 12:29
Kazernes, opslagplaatsen en oefenterreinen dingen om dezelfde aannemers, ingenieurs en installateurs die ook nodig zijn voor bijvoorbeeld woningbouw.
Europa kent 831 miljoen euro subsidie toe aan Utrechtse projecten
9 april, 9:27
Het gaat onder meer om projecten tegen oververhitting van gebouwen, slimmer gebruik van energie en het hergebruik van materialen en grondstoffen.
Rotterdam mag woningen gaan bouwen aan de Parkhaven
8 april, 3:38
De Raad van State maakte woensdag bekend dat alle bezwaren tegen het bestemmingsplan zijn verworpen.
Ga naar het nieuws-archief
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur