Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

‘Effect Spelen op regionale economie beperkt’

5 februari 2014, 11:09
Mede door de negatieve publiciteit rond de Olympische Winterspelen in Sotsji zal ook het economische voordeel voor de stad en de omliggende regio Krasnodar beperkt blijven. Dat schrijft kredietbeoordelaar Moody's in een woensdag gepubliceerd rapport.

Door de aanhoudende discussies over bijvoorbeeld homorechten in Rusland, veiligheid en kostenoverschrijdingen is een negatief beeld ontstaan rond Sotsji. De stad kan daardoor veel minder profiteren van de naamsbekendheid die een groot evenement als de Olympische Spelen doorgaans oplevert, aldus Moody's.

Met het oog op de Spelen heeft Moskou miljarden geïnvesteerd in de infrastructuur in de regio. De directe economische voordelen daarvan worden echter overschaduwd door de hoge onderhoudskosten voor de nieuw gebouwde sportfaciliteiten, die de komende jaren druk op de begroting zullen zetten.

De Russische economie als geheel zal volgens Moody's nauwelijks van de Olympische Spelen profiteren. De belangrijkste bouwprojecten zijn al afgerond en de voordelen die tijdens het evenement te behalen zijn, komen waarschijnlijk vooral ten goede aan de regio. De verwachte omzetstijging bij lokale bedrijven is evenwel slechts een eenmalig effect.

Rusland had een economisch steuntje in de rug goed kunnen gebruiken. Vorige week bleek dat het bruto binnenlands product in 2013 met maar 1,9 procent is gestegen, het zwakste groeicijfer sinds 2009. In het jaar daarvoor groeide de economie nog met 3,4 procent.

Voor de kredietstatus van de Russische overheidsschuld zullen de Olympische Spelen volgens Moody's geen noemenswaardige gevolgen hebben. Voor de kredietwaardigheid van banken die betrokken zijn bij de financiering van Olympische projecten, voorziet de firma een licht negatief effect.

De Winterspelen in Sotsji gaan komende vrijdag van start.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Woonzorgwoningen door opZoom architecten voegen zich tussen nieuwbouw en oude industriële panden

31 juli, 1:02

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

30 juli, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

30 juli, 9:15

Lagado architects verrijkt woonerfwijk met rolstoeltoegankelijk huis

29 juli, 11:38

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap