Nieuwe Instituut start drieluik over interieur

22 oktober 2013, 16:03
Het Nieuwe Instituut presenteert van 17 november 2013 tot en met 30 maart 2014 in Rotterdam de tentoonstelling ‘1:1 Sets for Erwin Olaf’ en de expositie ‘Bekleidung’. Samen vormen ze het eerste deel van een drieluik dat Het Nieuwe Instituut de komende jaren wijdt aan het thema interieur.

Dit eerste deel van de drieluik staat in het teken van de oorspronkelijke gedachten over de cultuur van het interieur: ‘interieur als uitdrukking van het individu’ en ‘het interieur als startpunt van architectuur’. Beide gedachten zijn gevormd in de negentiende-eeuwse romantiek en zijn ook nu nog actueel, aldus het Nieuwe Instituut.

Het drieluik over interieur wordt de komende jaren in Het Nieuwe Instituut vervolgd met 1:1 Stijlkamers en 1:1 Showrooms. Stijlkamers gaat dieper in op het interieur als educatief model, terwijl showroom in gaat op bij het interieur als middel voor verleiding.

Sets voor Erwin Olaf
In 1:1 Sets for Erwin Olaf worden zes bestaande sets getoond die zijn ontwikkeld voor fotograaf Erwin Olaf door decorontwerper Floris Vos. Deze sets creëren een wereld die alleen voor de foto bestaat; zij zijn uitsluitend gemaakt om een personage tot leven te roepen. De sets van Erwin Olaf en Floris Vos worden gecombineerd met de tentoonstelling Bekleidung.

Kunstenaarsbehang
In de tentoonstelling Bekleidung (bekleding) wordt kunstenaarsbehang getoond, geselecteerd door gastcurator Erich Weiss, van onder andere Sylvie Fleury, Damien Hirst, General Idea, Sarah Lucas en Andy Warhol. Bij de tentoonstelling worden verschillende lezingen en debatten, colleges, workshops en rondleidingen georganiseerd, zoals de Benno Premsela Lezing op 24 november.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

CPO meer&deel grote winnaar Dirk Roosenburgprijs 2025

4 uur geleden

Gedetailleerde 3D-geprinte maquette toont ruimtelijke ontwikkeling Amsterdam

Vandaag, 14:56

Woongebouwen door VdpArchitecten vormen nieuwe 'voorkant' Groningse Oosterparkwijk

Vandaag, 13:48

Het Cultuurfonds kent subsidie toe aan biobased paviljoen voor Amsterdamse Bos ontworpen door Space Encounters

Vandaag, 11:07

Sweco neemt groot Belgisch architectenbureau over

3 uur geleden

IMF: geen forse huizenprijsdaling bij einde hypotheekrenteaftrek

Vandaag, 12:14

EIB: 75.000 nieuwe voltijdse arbeidskrachten nodig in de bouw

Vandaag, 10:11

Groningen worstelt met afronding dertig kilometer lang fietspad naar Assen

Gisteren, 15:25

PBL: minimaal 150.000 hectare meer natuur nodig in 2050

Gisteren, 11:37

Afaina de Jong wint Amsterdamprijs voor de Kunst 2025

15 oktober, 3:19
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan