Eindhoven betaalt niet voor herbouw Philipspaviljoen

20 september 2013, 9:17
Het zou geweldig zijn als het oude Philips-paviljoen van de wereldtentoonstelling uit 1958 naar Eindhoven zou komen. Maar de gemeente betaalt er niet aan mee. De Eindhovense cultuurwethouder Mary-Ann Schreurs liet daar donderdagavond bij de presentatie van een haalbaarheidsonderzoek geen onduidelijkheid over bestaan.

De bouw van het futuristische paviljoen dat werd ontworpen door architect Le Corbusier gaat 8,5 miljoen euro kosten, zo werd donderdag bekendgemaakt. Na de tentoonstelling in Brussel werd het afgebroken, maar er zijn al jarenlang plannen om het te herbouwen.

Philips toonde de wereld in 1958 met een speciaal ontworpen elektronisch gedicht waar technologie allemaal toe in staat was. "Dat was destijds ongekend. Dat kan nu weer", aldus voorzitter Arie van Rangelrooij van de Stichting Reconstructie Philips Paviljoen 1958. Het paviljoen zou een 'levend laboratorium' moeten worden waar kunstenaars en ontwerpers kunnen beschikken over de allerlaatste technologieën, vindt wethouder Schreurs. "De mogelijkheden zijn ongekend." Ze heeft er in deze economische tijden alleen geen geld voor.

Culturele Hoofdstad
Het haalbaarheidsonderzoek is gedaan in het kader van de plannen die Brabant had voor Eindhoven Culturele Hoofdstad 2018. Nu die titel naar Leeuwarden is gegaan en er dus geen extra budget vrijkomt, snapt Van Rangelrooij dat financiering moeilijk zal zijn. "We hebben onszelf een jaar de tijd gegeven om de financiering rond te krijgen. Ik vind 8,5 miljoen een overzichtelijk bedrag en ik verwacht dat het zeker lukt."
Nabestaanden van Le Corbusier gaven een aantal jaren geleden al hun toestemming het paviljoen te herbouwen in de wijk Strijp-S, een voormalig Philipsterrein. Dat zou internationaal veel allure geven, geloven de makers van het plan


Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Samenwerkingsverband VORM wint tender wooncomplex Zaandam

Gisteren, 15:57

VenhoevenCS verrijkt campus TU/e met woongebouwen in moderne traditie

Gisteren, 09:00

Een galerie waar wonen en tentoonstellen in elkaar overvloeien

10 april, 3:31

Laatste fase in grote gebiedsontwikkeling Merwehoofd gestart

10 april, 2:27

Keijzer wil soepeler huurregels om hogere huren mogelijk te maken

10 april, 5:51

Nieuw ziekenhuis Roosendaal mag er komen, met aanpassingen

9 april, 4:54

Broekbakema wint tender voor nieuwe cleanroom van TU Eindhoven

8 april, 11:45

Bouwsporen uit 13e eeuw gevonden bij renovatie Binnenhof

7 april, 4:33

Verhuurders negeren wet en blijven torenhoge huur vragen

7 april, 12:31

SodM: versterking huizen Groningen duurt in huidig tempo tot 2034

7 april, 10:06
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan