Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Minder sociale huurwoningen Leidsche Rijn

25 juli 2013, 17:38
Vijf corporaties zouden de bouw van sociale huurwoningen in Leidsche Rijn staken, zo werd deze week gemeld. De werkelijkheid is genuanceerder, vertelt directeur Johan Klinkenberg van woningbouwvereniging Bo-Ex.

Volgens een aantal berichten staken Bo-Ex, Mitros, Portaal, GroenWest en SSH hun plannen om in totaal 2.100 woningen in het Vinex-stadsdeel te bouwen. De verhuurdersheffing en het moeten meebetalen aan collega-verenigingen in financiële nood zouden de directe aanleiding zijn.

Klinkenberg legde aan Architectenweb uit dat een deel van de projecten geen doorgang vindt. Van de vijf projecten die Bo-Ex wilde realiseren, is er een teruggegeven aan de gemeente omdat de corporatie het niet gefinancierd krijgt. Als de andere gebouwd worden, zal dat overigens pas in 2015 en 2016 zijn.

Niet nieuw
Het feit dat een aantal projecten niet doorgaat is trouwens geen nieuwe beslissing. “Dat wisten de woningbouwverenigingen, maar ook de gemeente Utrecht al lang. Mitros heeft al meer dan een jaar geleden aangegeven te stoppen met nieuwbouw”, vertelt Klinkenberg. Ook zijn de redenen voor het niet doorgaan van een aantal bouwprojecten divers. Portaal staat bijvoorbeeld onder verscherpt toezicht als gevolg van problemen met derivaten.

Met de beperkte middelen kiezen de corporaties nu voor onderhoud en renovatie van bestaande panden in de Utrechtse binnenstad. Feit blijft dat er minder sociale huurwoningen worden gerealiseerd in Leidsche Rijn en dat baart Klinkenberg zorgen. De noodzaak is er namelijk wel degelijk, “al denkt minister Blok daar anders over.”

Verhoudingsgewijs weinig
“We willen graag een spreiding van sociale huurwoningen over de stad en in Leidsche Rijn zijn er verhoudingsgewijs al weinig woningen in deze groep”, zegt Klinkenberg. “Als de gemeente investeerders voor nieuwbouwprojecten in Leidsche Rijn gaat zoeken, zullen die waarschijnlijk niet kiezen voor sociale huurwoningen.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

SOME architects presenteert resultaten van onderzoek naar woonwensen 55-plussers

1 uur geleden

In beeld: inschuiven dakdeel van 2,4 miljoen kilo over Vivaldipassage

2 uur geleden

Brug van hergebruikte materialen over Papaverkanaal in Buiksloterham

4 uur geleden

OZ transformeert kantoorgebouw achter voormalig hoofdkantoor Shell tot Ypsilon Park

Vandaag, 10:41

Amsterdam wil woningbezitters weren uit sociale huurwoning

Vandaag, 12:23

Mogelijk minder ruimte nodig voor uitbreidingsplannen Moerdijk

Vandaag, 09:47

Museum Rotterdam ontvangt sleutels van Citykerk Het Steiger

Gisteren, 15:01

Naturalis: Nederlandse natuur verbetert, maar niet snel genoeg

Gisteren, 13:50

Bouw van flexwoningen valt tegen, ziet Rekenkamer

Gisteren, 09:50

Binnenhof al bij voorbaat te klein voor alle organisaties

20 mei, 2:47
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan