Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Fastned bouwt tweehonderd oplaadstations

11 juli 2013, 11:30
Fastned gaat langs de Nederlandse rijkswegen tweehonderd oplaadstations voor elektrische auto’s realiseren. Onder duurzame, druppelvormige paviljoens kunnen klanten hun auto in circa twintig minuten opladen.

Voor de stations gebruikt Fastned de snelladers van de Zwitserse producent ABB. Het Nederlandse Fastned huurt de locaties van Rijkswaterstaat, zoals ook benzinestations dat doen. “We hebben vergunningen voor tweehonderd locaties bij bestaande tanklocaties”, vertelt Margot Eelkman Rooda. “Veelal zijn er achter de benzinestations parkeerplaatsen. Daar pachten wij een stukje grond en bouwen onze snellaadstations.”

Eelkman Rooda, die zowel Architectuur als Industrieel Ontwerpen aan de TU Delft heeft gestudeerd, ontwierp zowel het concept voor het merk als de laadstations. Maria Garcia heeft zorg gedragen voor het detailontwerp. “Alle laadstations krijgen hetzelfde ontwerp. Ze krijgen een druppelvorm, gebaseerd op wat in windtunnels de ideale vorm van auto’s blijkt”, vertelt ze. Een eender ontwerp voor alle stations zorgt voor herkenbaarheid, maar is ook efficiënt.

Constructie
Geheel in lijn met de duurzaamheid die Fastned drijft, wordt het laadstation gerealiseerd als een volledig houten constructie met een overkapping van frameloze zonnepanelen, bevestigd op aluminium profielen. Eelkman Rooda: “De panelen zijn transparant, zodat je aan de onderzijde de techniek van de PV-cellen ziet.”

De overkapping is waterdicht, zodat de klant tijdens het opladen droog kan staan. Een ander praktisch punt is dat de stations zijn ontworpen op een goede doorstroming – zonder in- en uit een parkeervak steken – en veiligheid. “De gehele constructie bestaat zoveel mogelijk uit prefab elementen, zodat er snel gebouwd kan worden”, zegt Eelkman Rooda.

Snelladers
“Met de snelladers van ABB is een auto in vijftien tot twintig minuten opgeladen”, vertelt ze. “Het is een beetje afhankelijk van het type auto. Door de zonnecellen zorgt het laadpunt zelf voor elektriciteit voor vier laadbeurten per dag. Voor grotere aantallen auto’s hebben we een aansluiting op het stroomnet. Maar we gebruiken alleen groene stroom.” De snelladers zijn overigens oorspronkelijk ook van Nederlandse makelij: de TU Delft-startup Epyon was de producent, tot de onderneming een aantal jaren geleden werd overgenomen door ABB.

De tweehonderd snellaadstations worden de komende drie jaar gerealiseerd. In 2015 moeten automobilisten elke 40 kilometer een Fastned-punt kunnen aandoen. De eerste laadstations worden eind 2013 opgeleverd.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

MVRDV gaat Turijns museum herstellen en updaten

Gisteren, 14:48

Ontwerpteam voor Draka-terrein compleet na open architectenselectie

Gisteren, 11:54

Kirsten Schipper: “Sterke bouwcultuur draagt bij aan betere samenleving”

Gisteren, 09:30

Woongebouw Root van LEVS is schakel tussen wonen en bomen

13 juli, 3:41

Verzekeraars: Nederland moet beter voorbereid zijn op extreme neerslag

Gisteren, 13:00

Amsterdam schrijft openbare selectie uit voor kavel 10C in Sluisbuurt

Gisteren, 10:47

Daan Roggeveen start als supervisor Buikslotermeerplein

13 juli, 12:19

Honderden miljoenen voor verbeteringen aan grote rivieren

13 juli, 10:16

Wim Breedveld en Pieter Korstanje benoemd tot associate director bij EGM architecten

10 juli, 11:58

NVM: prijzen stijgen verder als verkoopgolf huurhuizen afneemt

10 juli, 9:22
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap